2,5 jaar celstraf voor man die vrouw door hoofd schoot
MIDDELBURG - De rechtbank Zeeland-West-Brabant heeft een 28-jarige man uit Domburg veroordeeld tot een gevangenisstraf van 2,5 jaar. Daarnaast moet hij aan het slachtoffer en haar moeder een schadevergoeding van 272.000 euro betalen. De man schoot in augustus 2020 een vriendin door haar hoofd. Zij overleefde het schot, maar hield er zeer ernstig blijvend letsel aan over.
Op de bewuste dag in de zomer van 2020 was de verdachte samen met het slachtoffer aanwezig in de woning van het slachtoffer. Hij speelde met zijn vuurwapen dat hij al een aantal maanden had en probeerde het wapen schoon te maken. Op een bepaald moment richtte hij het wapen in de richting van het slachtoffer, zonder te controleren of het wapen geladen was. Hij schoot het slachtoffer vervolgens door haar hoofd.
Verbijsterend
De rechtbank noemt het verbijsterend dat de verdachte zich na het geloste schot vervolgens niet om het slachtoffer heeft bekommerd. In plaats daarvan nam hij de telefoon van het slachtoffer mee en reed rond in een auto. Ondertussen schakelde hij geen hulp in. Pas na ruim twee uur, toen hij weer in de woning van het slachtoffer was, belde hij de hulpdiensten. De rechtbank rekent dit de verdachte zeer zwaar aan.
Onaanvaardbaar risico
Dat de opgelegde straf van 2,5 jaar lager is dan de eis van de officier van justitie, komt omdat de rechtbank niet bewezen vindt dat er sprake is van een poging tot doodslag. Het is volgens de rechtbank niet bewezen dat verdachte het schot opzettelijk heeft gelost met het doel om het slachtoffer te doden. Wel vindt de rechter dat de verdachte ‘onaanvaardbare risico’s’ heeft genomen. De man bezat immers een vuurwapen waarmee hij speelde en dat hij schoonmaakte zonder zich te verdiepen in de voorzorgsmaatregelen die getroffen moeten worden om een ongeluk als dit te voorkomen.
De volledige uitspraak is terug te vinden op Rechtspraak.nl.
Meer uit Middelburg
MIDDELBURG - Cinema Middelburg presenteert een speciaal gratis programma tijdens de N8vdN8 zaterdagavond 25 oktober.
15 uur geledenMIDDELBURG - De brandweer is donderdag uitgerukt naar de Poppenroedestraat in Middelburg voor een melding van stormschade. Er bleek een grote tak los te hangen. De brandweerlieden hebben de tak weggehaald.
16 uur geledenMIDDELBURG - Vanwege de verwachte storm, met windstoten tot 115 kilometer per uur in het zuidwesten van Nederland, rijden er donderdag vanaf 15.00 uur minder treinen in Zeeland. Dat meldt de NS.
18 uur geledenVEERE - Vrijdagavond is het 'Halloween Trick Or Treat!' in Veere. Dit feest is voor alle kinderen in Veere en Zanddijk.
18 uur geledenMIDDELBURG/DOMBURG - In Zeeland is ruimte voor maximaal twee aanlandingen van windparken op zee. Of maximaal één als er twee nieuwe kerncentrales komen. Dit staat in het advies van de regio aan het ministerie van Klimaat en Groene Groei (KGG). 'Aanlandingen bij Nieuwvliet-Bad zorgen voor het kortste ondergrondse landtracé en is daarmee het meest wenselijk. Aanlandingen via de Westerschelde zijn niet haalbaar.'
21 uur geledenMIDDELBURG - In de pizzeria in Winkelcentrum Dauwendaele in Middelburg heeft donderdagmorgen vroeg brand gewoed. De brandweer heeft het vuur geblust. Het winkelcentrum kan gewoon opengaan, laat de Veiligheidsregio Zeeland (VRZ) weten.
21 uur geledenZeeuwen moeten vanaf donderdagavond rekening houden met harde wind. Het KNMI geeft code geel af vanwege storm Benjamin die over het land trekt. De wind kan schade veroorzaken en zorgt mogelijk voor hinder op de weg.
1 dag geleden