2000 passagiers Transavia dienen claim in om schrappen vlucht
AMSTERDAM (ANP) - Zeker 2000 passagiers van Transavia die hun vlucht niet door zagen gaan hebben hierover een claim ingediend. De compensatie voor de annulering van hun vlucht ligt waarschijnlijk tussen de 250 en 400 euro, geven claimorganisaties aan. Daar kunnen ook nog extra onkostenvergoedingen bij komen.
Bij EUclaim hebben zich sinds vorige week vrijdag 1200 passagiers van Transavia gemeld omdat ze korter dan veertien dagen voor hun vlucht te horen kregen dat die reis niet door zou gaan. In dat geval heb je recht op een vergoeding. De hoogte hangt af van de afstand van de vlucht. De site Vlucht-vertraagd.nl zegt claims voor 500 Transavia-passagiers te hebben ontvangen en bij Aviclaim ging het om meldingen van bijna 400 gedupeerde reizigers.
Transavia zag zich genoodzaakt vrijdag en zaterdag extra vluchten te schrappen, iets wat eerder deze week ook al gebeurde. Dat komt nog bovenop de 5 procent minder vluchten die de maatschappij twee weken geleden aankondigde voor april en mei wegens een tekort aan toestellen.
Weinig extra vliegtuigen
De budgetmaatschappij van Air France-KLM heeft nu zo weinig extra vliegtuigen achter de hand voor onvoorziene omstandigheden dat ze al bij kleine tegenslagen vluchten moet schrappen. Ook na het weekend "zal hier en daar moeten worden ingegrepen", waarschuwt een woordvoerder van Transavia.
Paul Vaneker van EUclaim ziet het als dominosteentjes die achter elkaar omvallen. Hij vindt het aantal claims over Transavia opvallend hoog. Hij legt uit dat naast een compensatie voor het vervallen van een vlucht, ook bijkomende kosten gedeclareerd kunnen worden bij de maatschappij die de reis annuleert. Het gaat dan bijvoorbeeld om extra parkeergeld, overnachtingen of maaltijden, zolang die uitgaven noodzakelijk en redelijk zijn. "Mijn tip is dan ook: maak van alle bonnetjes foto’s, zodat duidelijk is waar en wanneer je dat geld hebt uitgegeven".
Oplossing
Tom van Bokhoven, eigenaar van Vlucht-Vertraagd, verwacht dat meer luchtvaartmaatschappijen het in de aanloop naar de zomer moeilijk gaan krijgen. Er zijn namelijk maar erg weinig leasevliegtuigen over die maatschappijen kunnen huren in geval van nood, ziet hij.
De claimorganisaties werken volgens het no-cure-no-pay-principe. Daarbij dienen ze namens gedupeerde reizigers een claim in en krijgen een deel van het uitgekeerde bedrag als vergoeding. Transavia laat weten iedere binnenkomende claim serieus te nemen en nu hard te werken aan een oplossing om het vluchtschema voorspelbaarder te maken.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Hoewel het aantal te koop staande woningen in Nederland groeit en de hypotheekrentes oplopen, zullen de huizenprijzen voorlopig niet dalen. Dat concludeert ING in een rapport over de woningmarkt. "Daarvoor is de koopmarkt nog altijd te krap."
4 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine verliezen de handel uitgegaan. Een daling van de olieprijzen kon niet voorkomen dat beleggers nog altijd bezorgd waren over een stijging van de inflatie en rentes. Zo stegen de rentes op langerlopende Amerikaanse staatsobligaties tot het hoogste niveau sinds 2002.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt snel een AI-adviseur, of 'tsaar', aan te wijzen. Dat zegt hij na afloop van een ontmoeting met meerdere bestuursleden van vooraanstaande AI- en techbedrijven, onder wie de leiders van Anthropic en Nvidia. Volgens Trump moet een benoeming in de komende drie of vier dagen volgen.
5 uur geledenSOCHAUX (ANP/RTR) - Autofabrikant Stellantis legt de productie in een aantal Franse fabrieken dagenlang stil. Een van de redenen is een tekort aan batterijen, meldt het bedrijf.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse milieuorganisatie Both ENDS dient in Brussel een klacht in tegen Nieuw-Zeeland, omdat het land klimaatafspraken uit een twee jaar oude handelsovereenkomst met de Europese Unie niet zou nakomen. De Nieuw-Zeelandse regering hief vorig jaar een verbod op de zoektocht naar nieuwe olie- en gasvelden op zee op. Ook voerde ze onlangs wetgeving in die een lopende klimaatzaak tegen een zuivelconcern onmogelijk maakte.
6 uur geledenDUBLIN/BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat onderzoeken wat er gedaan kan worden om brandstof voor vervoer goedkoper te maken, zei Eurocommissaris Dan Jørgensen (Energie) na afloop van een overleg met EU-ministers van Energie.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX, de belangrijkste graadmeter voor de beurs in Amsterdam, bereikte dinsdag tussentijds een recordstand van 1125 punten, maar wist niet op de hoogste slotstand ooit te sluiten. Vooral chipaandelen waren in trek, net als op Wall Street.
10 uur geleden