2000 man bewaking voor slotceremonie, 10.000 voor marathon Parijs
PARIJS (ANP/DPA) - Uit vrees voor aanslagen en andere incidenten worden 2000 agenten ingezet bij de sluitingsceremonie van de Olympische Spelen in Parijs. Ongeveer 10.000 agenten bewaken de marathons zaterdag en zondag. In totaal beveiligen 30.000 agenten het slotweekend van de spelen.
De ordehandhavers blijven uiterst waakzaam, ook gezien het terreuralarm in Oostenrijk met het afblazen van de Taylor Swift-concerten in Wenen, aldus binnenlandminister Gérald Darmanin. "Maar op dit moment zijn er nog steeds geen aanwijzingen van onze veiligheidsdiensten van enige specifieke dreiging tegen de Olympische Spelen."
De marathon voor mannen start zaterdag om 08.00 uur in het centrum van Parijs en gaat langs de Seine de omgeving in. De vrouwenrace begint zondag om 08.00 uur. Zaterdagavond is er een marathon voor niet-olympiërs. De slotceremonie begint zondag om 21.00 uur in het Stade de France.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Republikeinse volksvertegenwoordiger Thomas Massie wil volgende week een stemming afdwingen over een afzettingsprocedure tegen de Amerikaanse defensieminister Pete Hegseth. Dat zei hij tegen CNN. Meerdere Republikeinse bronnen verwachten dat het Huis van Afgevaardigden daarmee instemt.
1 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP) - De Hongkongse democratieactivist Joshua Wong is veroordeeld tot nog eens tien jaar gevangenisstraf wegens samenspanning met buitenlandse mogendheden. De 30-jarige oud-studentenleider zit al bijna zes jaar vast en zou naar verwachting in januari vrijkomen.
1 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Zuid-Korea stuurt een patrouillevliegtuig en een explosievenopruimingsteam naar wateren bij de Straat van Hormuz. Volgens het ministerie van Defensie moet de missie de commerciële scheepvaart en de energievoorziening beschermen.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse politicus Hubert Aiwanger, vicepremier en minister van Economische Zaken van de deelstaat Beieren, is overleden. Dat meldt persbureau DPA op basis van hooggeplaatste bronnen binnen de Beierse regering. Aiwanger is 55 jaar geworden.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Franse lagerhuis heeft woensdag het belastingdeel van de begroting voor 2027 verworpen. Alle 458 parlementariërs van de Assemblée Nationale die hun stem uitbrachten, stemden tegen, melden Franse media waaronder BFMTV. Twee parlementariërs onthielden zich van stemming. Daarmee is de volledige begroting in eerste lezing verworpen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Democratische fractievoorzitter in het Huis van Afgevaardigden, Hakeem Jeffries, heeft zich kandidaat gesteld voor het voorzitterschap van het Huis. Een dag na de verkiezingszege van de Democraten vroeg Jeffries zijn collega's in een brief om zijn kandidatuur te steunen.
8 uur geledenHOUSTON (ANP) - De Amerikaanse ruimtetelescoop Swift is woensdag vergaan in de dampkring. Hij eindigde als een vuurbal. Het is nog niet bekend of brokstukken de ondergang hebben overleefd en zijn ingeslagen op aarde.
9 uur geleden