
2000 man bewaking voor slotceremonie, 10.000 voor marathon Parijs
PARIJS (ANP/DPA) - Uit vrees voor aanslagen en andere incidenten worden 2000 agenten ingezet bij de sluitingsceremonie van de Olympische Spelen in Parijs. Ongeveer 10.000 agenten bewaken de marathons zaterdag en zondag. In totaal beveiligen 30.000 agenten het slotweekend van de spelen.
De ordehandhavers blijven uiterst waakzaam, ook gezien het terreuralarm in Oostenrijk met het afblazen van de Taylor Swift-concerten in Wenen, aldus binnenlandminister Gérald Darmanin. "Maar op dit moment zijn er nog steeds geen aanwijzingen van onze veiligheidsdiensten van enige specifieke dreiging tegen de Olympische Spelen."
De marathon voor mannen start zaterdag om 08.00 uur in het centrum van Parijs en gaat langs de Seine de omgeving in. De vrouwenrace begint zondag om 08.00 uur. Zaterdagavond is er een marathon voor niet-olympiërs. De slotceremonie begint zondag om 21.00 uur in het Stade de France.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - Bijna 80 procent van de armste mensen ter wereld wordt rechtstreeks blootgesteld aan klimaatgevaren die worden verergerd door de opwarming van de aarde. Dat komt neer op ongeveer 900 miljoen mensen die een "dubbele en diep ongelijke last" dragen, waarschuwen de Verenigde Naties vrijdag.
46 minuten geledenZAPORIZJA (ANP) - De Russische journalist Ivan Zoejev is omgekomen bij een Oekraïense droneaanval in het door Rusland bezette deel van de regio Zaporizja in Oekraïne. Dat meldt het Russische staatspersbureau RIA Novosti, waarvoor Zoejev werkte. Op het moment van de aanval deed Zoejev als militair correspondent verslag vanuit Zaporizja. Zijn collega Joeri Vojtkevitsj raakte zwaargewond, aldus RIA Novosti.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft opnieuw een aanval uitgevoerd op een schip in het Caribisch gebied. Voor het eerst zijn er overlevenden onder de bemanning, meldt persbureau Reuters op basis van een anonieme Amerikaanse functionaris.
4 uur geledenMORRISTOWN (ANP) - Ace Frehley, gitarist van de Amerikaanse rockband KISS, is op 74-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn familie in een verklaring.
5 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Zweedse autoriteiten onderzoeken hoe Greta Thunberg en andere Zweedse opvarenden van de Global Sumud Flotilla zijn behandeld in Israëlische detentie. Dat schrijft de Zweedse nieuwszender SVT Nyheter op basis van uitspraken van het hoofd consulaire zaken bij het ministerie van Buitenlandse Zaken.
11 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal binnenkort een nieuwe ontmoeting hebben met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin. Trump meldt op Truth Social dat het gesprek zal plaatsvinden in de Hongaarse hoofdstad Boedapest. Het is nog niet duidelijk wanneer de ontmoeting zal plaatsvinden.
12 uur geledenRAFAH (ANP) - De grensovergang in het zuiden van Gaza bij Rafah opent vermoedelijk zondag. Dat melden onder meer Al Jazeera en het Italiaanse persbureau ANSA, die zich baseren op uitspraken van de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar. De minister zei er niet bij of de grens opent voor alleen mensen, of ook noodhulp vanaf dat moment bij Rafah de grens over mag.
13 uur geleden