20 miljoen aan vorderingen na faillissement Welkom Energie
DEN HAAG (ANP) - In de afwikkeling van het faillissement van Welkom Energie staat voor een bedrag van circa 20 miljoen euro aan vorderingen open. Volgens de curator gaat het om circa 70.000 kleinverbruikers die schuldeiser zijn, gemiddeld voor een bedrag van 285 euro.
Welkom Energie werd eind vorig jaar failliet verklaard. Het bedrijf kwam in de problemen door de hoge energieprijzen. Welkom Energie kon de leveringszekerheid niet meer garanderen en vroeg daarom zelf aan de Autoriteit Consument en Markt (ACM) om de vergunning in te trekken.
De curator, die het faillissement afwikkelt, stuurde onlangs een brief naar klanten die nog een vordering open hebben staan. Als duidelijk is dat er na de afwikkeling nog geld overblijft, wordt uitvoeriger naar de claims gekeken.
Klanten van Welkom Energie werden ondergebracht bij Eneco. Eerder was al bekend dat ze mogelijk geld zouden kwijtraken. Klanten die nog geld tegoed hebben van de energieleverancier, bijvoorbeeld een welkomstbonus of omdat er een hoog termijnbedrag vooruit is betaald, zien dit waarschijnlijk niet volledig terug.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Bitcoin en andere cryptomunten herstelden zondag in waarde, na de uitverkoop zaterdag toen het eerste nieuws over de aanvallen op Iran bekend werd. Deskundigen zien hierin een teken dat de cryptomarkten verder kijken dan de onrust in Iran en zich weer meer laten leiden door het grotere economische plaatje.
45 minuten geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De olielanden van oliekartel OPEC+ gaan de oliekraan volgende maand extra opendraaien, nu de olieprijzen flink dreigen op te lopen door de aanvallen op Iran. Dat hebben de landen zondag besloten. Toch voorkomt deze stap waarschijnlijk niet dat olie komende dagen duurder wordt. Automobilisten moeten aan de pomp rekening houden met een prijsstijging van benzine van meerdere centen, denkt econoom Rico Luman van ING.
1 uur geledenBUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorige maand bijna een vijfde minder nieuwe personenauto's verkocht dan een jaar eerder. Daarmee houdt de dalende lijn in de autoverkopen van januari aan, constateren brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.
2 uur geledenDUBAI (ANP/RTR/AFP) - Het wereldwijde luchtverkeer wordt zondag opnieuw zwaar verstoord omdat grote luchthavens in het Midden-Oosten, waaronder Dubai, door aanhoudende luchtaanvallen gesloten blijven. Vluchtenwebsite FlightAware meldde dat zondagochtend rond 11.00 uur Nederlandse tijd wereldwijd meer dan 6700 vluchten waren vertraagd en 1900 geannuleerd. Zaterdag ging het ook al om vele duizenden vertragingen en annuleringen.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) maakt zich zorgen over de tientallen schepen onder Nederlandse vlag en van Nederlandse reders die op dit moment in de Perzische Golf zijn. Volgens KVNR-directeur Annet Koster kunnen de schepen na de aanvallen op Iran en vergeldingsacties van dat land nu niet of heel moeilijk weg uit het gebied.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de Belastingdienst was het zondag meteen druk, nu mensen weer hun aangifte voor de inkomstenbelasting kunnen doen. De fiscus kreeg de eerste aangifte vannacht al binnen na 2 minuten en 23 seconden. Vorig jaar was dit na 4 minuten en 24 seconden.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hackersgroep ShinyHunters heeft voor de vierde dag op rij gestolen klantgegevens van Odido op internet geplaatst. Dit keer lijkt het te gaan om een veel grotere hoeveelheid data, mogelijk zelfs alle nog niet eerder vrijgegeven data. De omvang van het bestand met de naam 'full_odido_shinyhunters' is meer dan 25 keer zo groot als het zaterdag naar buiten gebrachte bestand.
6 uur geleden