20 jaar cel en tbs voor man die ex-vriendin de keel doorsneed
MAASTRICHT (ANP) - De rechtbank in Maastricht heeft woensdag de 54-jarige Roberto H. veroordeeld tot 20 jaar cel en tbs wegens het om het leven brengen van zijn ex-vriendin. De rechtbank sprak van moord met voorbedachten rade. Het Openbaar Ministerie had twee weken geleden levenslang geëist.
De 42-jarige Reagan Perez werd op 10 juli 2019 in de tuin van haar woning in Kerkrade doodgestoken. Daarbij werd haar keel bijna helemaal doorgesneden. Van de steekpartij waren veel mensen getuige. Volgens de rechtbank was H. boos omdat de vrouw de relatie met hem had beëindigd.
H. had een vriendin gevraagd een taart bij zijn ex te bestellen. Perez bakte vaker taarten op bestelling. Toen de vriendin de taart ging afrekenen, ging H. met haar mee en viel vervolgens zijn ex aan. Volgens de rechtbank overleed Perez door een snijwond in haar keel en door een steek in de borst.
Uitgebreid strafblad
Roberto H. had een half uur van tevoren een groot vleesmes aangeschaft. Voor de rechtbank zei H. uit noodweer gehandeld te hebben, maar de rechtbank verwerpt dit. H. heeft haar opzettelijk en met voorbedachten rade vermoord, aldus de rechtbank. De rechters nemen het H. zeer kwalijk dat hij geen enkele verantwoordelijkheid neemt voor zijn daad en geen schuld voelt, en zijn misdaad pleegde op klaarlichte dag te midden van mensen die er getuige van waren.
De man heeft een uitgebreid strafblad. In de jaren tachtig en negentig van de vorige eeuw werd hij veroordeeld voor twee pogingen tot doodslag en het doodschieten van een man. Ook heeft hij vanwege die laatste misdaad een tbs-behandeling achter de rug.
Volgens het OM heeft H. zijn ex in de maanden voor haar dood herhaaldelijk bedreigd en mishandeld. De vrouw deed de dagen voor de moord aangifte bij de politie omdat haar belager meerdere malen bij haar woning was verschenen. Zij voelde zich door hem bedreigd.
Deskundigen adviseerden tijdens de rechtszaak een lange tbs-behandeling omdat de man ontoerekeningsvatbaar zou zijn. Maar het OM zag daar niets in, omdat hij al van 2000 tot 2011 een tbs-traject doorlopen had na het eerdere levensdelict. Die tbs had volgens het OM niks geholpen. Toch ziet de rechtbank wel de noodzaak van tbs naast een lange gevangenisstraf vanwege het gevaar van herhaling en de geestelijke beperkingen van de man.
Meer uit Binnenland
DÜSSELDORF (ANP/DPA) - De opvarende van cruiseschip Hondius die na aankomst op Schiphol woensdagavond naar Düsseldorf werd vervoerd, is daar aangekomen. De passagier wordt opgevangen in het academische ziekenhuis UKD in de Duitse stad.
2 minuten geledenDÜSSELDORF (ANP) - De toestand van de opvarende van de MV Hondius die wordt opgevangen door het academische ziekenhuis UKD in Düsseldorf is "stabiel". Dat meldt de brandweer van de Duitse stad, die betrokken is bij het vervoer van de cruiseschippassagier van Schiphol naar Düsseldorf. Er zijn "geen symptomen van een infectie", aldus de brandweer in een verklaring.
5 uur geledenUSHUAIA (ANP/RTR/AFP) - Het Argentijnse ministerie van Gezondheid is van plan om knaagdieren te vangen in de buurt van de zuidelijke stad Ushuaia, de plek waar een of meerdere passagiers van het cruiseschip MV Hondius mogelijk het hantavirus hebben opgelopen. De Argentijnse autoriteiten willen de knaagdieren onderzoeken in hun zoektocht naar de oorsprong van het virus.
5 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Een paar honderd mensen hebben woensdagavond gedemonstreerd tegen de komst van een noodopvang in Loosdrecht. Kamerleden Gidi Markuszower en Mona Keijzer waren hierbij ook aanwezig.
5 uur geledenIJSSELSTEIN (ANP) - In de geplande noodopvang voor asielzoekers in IJsselstein komen met name gezinnen te wonen. Het gaat om gezinnen en partners van statushouders die via gezinshereniging naar Nederland komen, meldt de Utrechtse gemeente woensdag.
5 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De demonstranten die de A59 bij Den Bosch blokkeerden, zijn de snelweg weer af. De weg daar is daarom weer vrijgegeven, meldt Rijkswaterstaat (RWS). Woensdagavond liepen zo'n 150 mensen de snelweg op in de rijrichting van Den Bosch naar Waalwijk omdat zij niet willen dat er een tijdelijke asielopvang voor jongeren in Engelen komt.
6 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken denkt dat de overgebleven passagiers van de MV Hondius komende maandag kunnen worden geëvacueerd, schrijft de krant El País. De verwachting is nu dat het cruiseschip zaterdag aankomt op Tenerife, maar daar moeten de passagiers nog aan boord blijven tot ze twee dagen later worden opgehaald, staat in een verklaring.
6 uur geleden