181 pentekeningen van Middelburger Kees Dentz online
MIDDELBURG - 181 pentekeningen van tekenaar Kees Dentz zijn nu online te bekijken bij het Zeeuws Archief. Het gaat om tekeningen uit de periode 1977-1990. De verfijnde tekeningen geven een uniek tijdsbeeld van de Middelburgse binnenstad, maar ook van daarbuiten.
Dentz’ werk wordt gekenmerkt door de verfijnde techniek die hij gebruikt. Met een dunne zwarte pen bouwt hij zijn compositie op met veel lijnen. De zwart-witte tekeningen zijn gemaakt op A4-formaat, waarvan een deel op rijstpapier. Kees Dentz (1931-2018), opgeleid als technisch tekenaar, werkte op de Afdeling Stedebouw van de Dienst Gemeentewerken Middelburg. Daar tekende hij gevels van monumenten en ontwierp de opschriften van de huisnamen. Daarnaast maakte Dentz veel tekeningen van panden, pleinen en straten in Middelburg, die hij bundelde in de onderhandse uitgave ‘Schetsen van Middelburg’. Zijn tekeningen werden ook gebruikt in rapporten van de Middelburgse Gemeentewerken.
De tekeningen zijn te bekijken via de online collectie van het Zeeuws Archief.
Meer uit Middelburg
MIDDELBURG - Ben je na de film De Wilde Noordzee enthousiast over het duiken geworden, dan ben je welkom voor een introductieduik. Duikvereniging Duikteam Zeeland biedt op de woensdagen 26 november en 17 december gratis introductieduiken aan in het Feel Fit Center Middelburg-Vlissingen.
4 uur geledenVEERE - Namens de gebiedssamenwerking Veerse Meer zijn de eerste tien gastheren en -vrouwen van het Veerse Meer verwelkomd.
8 uur geledenMIDDELBURG - De Vrienden Loterij verlengt de samenwerking met het Zeeuws Museum in Middelburg met vijf jaar. Voor de periode van 2026 tot en met 2030 ontvangt het museum opnieuw een jaarlijkse bijdrage van € 250.000.
12 uur geledenVROUWENPOLDER/SEROOSKERKE - In Vrouwenpolder en Serooskerke wordt zaterdag de beëindiging van de Tweede Wereldoorlog herdacht.
14 uur geledenMIDDELBURG - Uit recent onderzoek blijkt dat meer dan de helft van de ouderen eenzaamheidsgevoelens ervaart (Bron: Nationaal Ouderenonderzoek, 2025). Nu de dagen korter worden en de avonden langer, is goed gezelschap en een warme huisgemaakte maaltijd belangrijker dan ooit. Stichting Thuisgekookt wil deze ouderen die - vanwege de leeftijd, ziekte of een beperking - niet meer elke dag zelf kunnen koken, oproepen om zich aan te melden bij Stichting Thuisgekookt voor hulp bij de warme maaltijd én waardevol contact met een thuiskok uit de buurt.
1 dag geledenMIDDELBURG - Het Provinciaal Jeugddebat vond dinsdag plaats in de Statenzaal van het Zeeuwse provinciehuis in Middelburg. Meer dan twintig jongeren tussen de 12 en 18 jaar, van verschillende onderwijsinstellingen, lieten hun mening horen over actuele provinciale kwesties en gingen in debat met Statenleden van de provincie Zeeland. Door mee te doen aan het Jeugddebat maken jongeren kans op deelname aan het Nationaal Jeugddebat in de Tweede Kamer.
1 dag geledenMIDDELBURG - De tafel is al gezellig gevuld, maar er kan een tweede tafel bij. In de bibliotheek in Middelburg is elke donderdagmiddag het huiskamercafé te bezoeken. Gratis en zonder aanmelden. Iedereen die het leuk vindt om een praatje te maken met een kopje koffie of thee erbij, is van harte welkom.
1 dag geleden