
179 evacués onder wie 20 Nederlanders aangekomen op Schiphol
SCHIPHOL (ANP) - Een militair vliegtuig met 179 evacués uit Afghanistan is woensdagmiddag aangekomen op Schiphol. Twintig van hen zijn Nederlands, meldt het ministerie van Defensie.
Woensdagochtend kwamen er 120 mensen aan, daar zaten 34 mensen met een Nederlands paspoort bij. Het is van beide vluchten niet bekend welke nationaliteit de andere inzittenden hebben en wat hun eindbestemming is.
Dinsdag en woensdag zijn in totaal 120 Nederlanders in België aangekomen, zei de Nederlandse ambassadeur in België woensdag. Defensie meldde ook dat woensdagochtend de zestiende evacuatievlucht vanuit Kabul is uitgevoerd. Aan boord van de C-130 zaten 129 passagiers. Het vliegtuig is geland in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad.
Meer uit Binnenland
LEEUWARDEN (ANP) - In Leeuwarden hebben demonstranten zondag aandacht gevraagd voor de situatie in Gaza door een symbolische rode lijn door de binnenstad te trekken. De in het rood geklede actievoerders trokken in een mars door het centrum van de Friese hoofdstad. Ook hielden ze een kort lawaaiprotest.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is zondag druk op de snel- en N-wegen in Nederland. Iets na 14.00 uur stond er volgens de ANWB 279 kilometer file op deze wegen. Oorzaak is vooral terugkerend vakantieverkeer. Maar ook werkzaamheden, grenscontroles en ongelukken spelen het verkeer parten, meldt een woordvoerder van de ANWB.
8 uur geledenHOUTEN (ANP) - De eerste week van de meteorologische zomer die zondag is begonnen, verloopt naar verwachting "nog niet zomers". Dat meldt Weeronline. Volgens de weerdienst loopt de temperatuur begin juni weleens op naar ruim 20 graden, maar dat is het grootste deel van komende week niet het geval. Alleen op dinsdagmiddag is het in vrijwel het hele land waarschijnlijk zonnig met ongeveer 22 tot 24 graden. Die dag waait het wel stevig vanuit het zuidwesten.
9 uur geledenBREDA (ANP) - Achttien bewoners van een monumentaal landhuis aan de Burgstsedreef in de wijk Haagse Beemden in Breda, zijn ongedeerd na een verwoestende brand in het pand, meldt de Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant.
13 uur geledenBREDA (ANP) - In de nacht van zaterdag op zondag heeft een grote brand gewoed in een monumentaal landhuis aan de Burgstsedreef in de wijk Haagse Beemden in Breda, meldt de Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant. De brand is inmiddels onder controle. Volgens een woordvoerder van de brandweer is het nog steeds niet duidelijk of er mensen aanwezig waren in het pand op landgoed Burgst.
17 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - In Limburg zijn hagelstenen zo groot als knikkers naar beneden gekomen, zegt Buienradar. Het KNMI waarschuwde eerder al voor onweer en mogelijk wateroverlast in het zuiden van de provincie.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid moet mede-aandeelhouder worden van 'strategisch relevante' defensiebedrijven, bepleit Frans Timmermans zaterdagavond in de talkshow Dit is Tijs. "Die bedrijven hebben maar één klant, en dat is de belastingbetaler", aldus de leider van de grootste oppositiepartij GroenLinks-PvdA. Daarom vindt hij dat de overheid er ook wat over te zeggen moet hebben.
1 dag geleden