17.600 euro voor oprichting speeltuin in Scherpenisse
SCHERPENISSE - Een groep betrokken buurtbewoners wil bij de Beatrixlaan in Scherpenisse een nieuwe speelvoorziening realiseren. De gemeente Tholen ondersteunt dit initiatief en heeft een bedrag van 17.600 euro beschikbaar gesteld voor de oprichting van de speeltuinvereniging.
Al een geruime tijd komen er vanuit de kern Scherpenisse ideeën om de leefbaarheid in het dorp te vergroten. "Eerder is er al een aanvraag geweest voor de realisatie van een skatebaan, maar dat bleek lastiger dan gedacht", vertelt wethouder Harmsen. "Nu 1 of 2 jaar later is deze aanvraag binnengekomen voor de realisatie van een speeltuinvereniging in Scherpenisse."
Buutvrij
Bij de Beatrixlaan staan al een paar speeltoestellen en er ligt een grote wadi (waterberging) waar al veel wordt gespeeld door kinderen. "Maar een aantal moeders uit het dorp hebben de koppen bij elkaar gestoken en zijn met dit idee gekomen", legt de wethouder uit. De moeders hebben onder andere navraag gedaan bij de Thoolse speeltuinvereniging Buutvrij. "En nu willen ze gaan starten en de speeltuin verder ontwikkelen. Er wordt al veel gespeeld, maar ze willen deze plek nog leuker maken."
Stimuleringsfonds
Volgens de wethouder is dat precies waar het Stimuleringsfonds Samenleven voor bedacht is. "Ik ben er dan ook heel erg blij mee." Natuurlijk heeft de gemeente wel een aantal voorwaarden meegegeven. Zo wordt het geld alleen beschikbaar gesteld als het initiatief daadwerkelijk uitmondt in de oprichting van een speeltuinvereniging. Er wordt een bedrag van 5100 euro uitgekeerd als voorschot om de opstartkosten te betalen. Voor de inrichting van de speeltuin moet nog wel een concrete begroting worden voorgelegd.
Wil je de laatste ontwikkelingen volgen? Volg dan het Instagramaccount: @opbouw_speeltuin_scherpesitty.
Meer uit Tholen
[Advertorial] - De verkoop van het nieuwbouwproject Thuis aan de Kreek in Sint-Philipsland start op woensdag 25 maart. Belangstellenden zijn die avond tussen 19.00 en 21.00 uur welkom tijdens een vrije inloop in Dorpshuis De Wimpel. Aanmelden vooraf is niet nodig.
3 uur geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.
8 uur geledenWEST-BRABANT- Op haar X-account waarschuwt de politie voor oplichters die momenteel actief zijn. Zij sturen mailtjes naar burgers met daarin een link. In het mailtje staat dat er gedreigd wordt met juridische stappen wanneer de ontvanger niet op de link klikt. "Zo'n mail ontvangen? Meld het de Fraudehelpdesk", aldus de politie.
1 dag geleden[Advertorial] - Dit jaar vier ik een bijzonder jubileum: het 20-jarig bestaan van Cadeaushop Sint-Annaland.
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK - Onder een stralende zon hebben vrijwilligers afgelopen zaterdag meegeholpen met de schoonmaakactie De Schone Schelde. Chris Koopman begeleidde de groep.
1 dag geledenTHOLEN - Het seizoen zit erop voor Bart Nieuwkoop. De voetballer uit Tholen is door een blessure niet meer inzetbaar voor Feyenoord.
2 dagen geledenTHOLEN - Na zestien jaar verdwijnt de Socialistische Partij (SP) uit de Thoolse raad. De partij kreeg de minste stemmen van alle deelnemende partijen. Ook GroenLinks keert niet terug. Voorzitter Frank Rodenburg betreurt de uitslag, terwijl lijsttrekker Nancy Raas-Tophoven zich zorgen maakt over de toekomst van de gemeenteraad.
2 dagen geleden