
170 opvangplekken voor asielzoekers op cruiseschip in Arnhem
ARNHEM (ANP) - In Arnhem zijn er 170 tijdelijke opvangplekken voor asielzoekers gecreëerd op een cruiseschip langs de Rijnkade, meldt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) vrijdag. De opvangplekken zijn sinds 8 december beschikbaar voor een half jaar. Er zullen vooral volwassenen worden ondergebracht, zowel mannen en vrouwen alleen als koppels. Zij komen onder meer uit Syrië, Jemen en Afghanistan en werden eerder opvangen in Ter Apel en Budel.
Sinds 6 december zijn er ook 50 tijdelijke opvangplekken voor jonge asielzoekers tussen de 13 en 17 jaar op camping De Betteld in Zelhem. Zij worden opgevangen in een groepsaccommodatie die buiten het hoogseizoen niet wordt gebruikt. Eind maart 2022 zal de accommodatie weer worden bezet door vakantiegangers, laat het COA weten.
Dinsdag werd bekend dat de noodopvanglocatie voor Afghaanse evacués in het Groningse Zoutkamp langer gebruikt kan worden, tot 1 mei 2022 in plaats van tot november van dit jaar. In totaal kunnen er in die kazerne ongeveer 500 mensen opgevangen worden en die plekken zijn nu allemaal in gebruik.
Het COA biedt momenteel opvang aan ongeveer 35.000 mensen, deels op tijdelijke locaties. De vraag naar opvangplekken loopt volgend jaar alleen maar verder op. In 2022 zijn 42.000 opvangplekken nodig. Een groot probleem is de doorstroom van statushouders naar een woning, door het grote woningtekort in Nederland. In de afgelopen maanden was het vaak te druk in de nachtopvang van het aanmeldcentrum in Ter Apel. In de nachtopvang is plek voor 275 mensen, maar soms sliepen er honderden mensen meer.
Meer uit Binnenland
ASSEN (ANP) - De politie heeft woensdag twee nieuwe verdachten aangehouden in het onderzoek naar de kunstroof uit het Drents Museum in Assen. Het gaat om een 20-jarige man en een 18-jarige man, beiden uit Heerhugowaard. De verdachte van 20 is de man op de beelden uit een bouwmarkt in Assen die de politie eerder deelde. Die beelden worden nu offline gehaald.
8 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nieuwe bijzondere bromfietsen zoals elektrische steps, segways en bso-bussen moeten vanaf 1 juli een kenteken hebben. Dat meldt het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat. Eigenaren van bijzondere bromfietsen die nu al de weg op gaan, moeten uiterlijk een jaar later een kenteken hebben aangevraagd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na een daling van het aantal overvallen in de laatste jaren, laat het aantal in de eerste maanden van dit jaar een opvallende toename zien. Tot en met april telde de politie al 218 overvallen, 69 meer dan in dezelfde periode vorig jaar (149).
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De fijnstofuitstoot afkomstig van wegverkeer in Nederland is in tien jaar tijd ruim 16 procent gedaald. Statistiekbureau CBS ziet in nieuwe cijfers over het jaar 2023 dat de totale hoeveelheid fijnstof door wegverkeer afnam met 0,7 miljoen kilo in vergelijking met 2013. De verbetering komt vooral door schonere motoren en roetfilters.
2 uur geledenAMSTERDAM/EINDHOVEN (ANP) - Steeds meer mensen die jonger dan 50 zijn, krijgen darmkanker. Het aantal gevallen is in de afgelopen 25 jaar toegenomen en zal in de komende tien jaar verder stijgen. Onderzoekers van het Integraal Kankercentrum Nederland (IKNL), het Nederlands Kanker Instituut (NKI), Amsterdam UMC en het Catharina Ziekenhuis in Eindhoven hebben dat berekend.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Een verpleegkundige mag zijn beroep nooit meer uitoefenen, nadat er kinderporno op zijn telefoon was aangetroffen. De man wordt per direct geschorst. Hij wordt bovendien verwijderd uit het register waar elke zorgmedewerker in moet staan en mag daar ook niet meer in worden opgenomen. Het regionale tuchtcollege in Den Bosch heeft dat bepaald.
3 uur geledenDEVENTER (ANP) - In Deventer hebben vele duizenden mensen de huldiging van Go Ahead Eagles bijgewoond. De spelers trokken in een open bus door de stad na de bekerwinst van maandag.
11 uur geleden