Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

150 opvangplekken per veiligheidsregio moeten Ter Apel ontlasten

150 opvangplekken per veiligheidsregio moeten Ter Apel ontlasten

UTRECHT (ANP) - De 25 veiligheidsregio’s streven ernaar om de komende drie weken per regio 150 opvangplekken voor asielzoekers te realiseren. Daarmee wordt het asielzoekerscentrum in Ter Apel ontlast. Het betreft een kortetermijnoplossing. Over drie weken wordt er in het Veiligheidsberaad gesproken over een structurele oplossing.

Die boodschap had staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) maandagavond na het Veiligheidsberaad, de vergadering van de voorzitters van de Nederlandse veiligheidsregio's. Volgens Van der Burg is er sprake van een crisis in de reguliere opvang, en daarom moet deze ook als zodanig worden benaderd. "Zodat we niet meer dat gesleep met mensen hebben en ervoor zorgen dat er een overloop is voor Ter Apel", aldus de staatssecretaris.

Door het inrichten van de plekken is volgens de bewindsman ook het vervoersprobleem verholpen, waardoor asielzoekers soms niet naar andere opvangplaatsen buiten Ter Apel konden. "Op het moment dat we weten dat in elke regio plekken zijn, dan kan je het vervoer ook voor de aankomende drie weken regelen. Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) is daar verantwoordelijk voor."

Met de 150 crisisopvangplekken per regio worden verspreid door Nederland in theorie 3750 plekken gecreëerd. Volgens de voorzitter van het Veiligheidsberaad, burgemeester Hubert Bruls van Nijmegen, kan dat op verschillende manieren. Daarbij kan worden gedacht aan het beschikbaar stellen van plekken die eerst bedoeld waren voor Oekraïense vluchtelingen.

"Wat het belangrijkste verschil is met de vorige situatie, is dat we wat meer rust in het proces gaan brengen", legt Bruls uit. "Ter Apel was nu dusdanig vol, dat we permanent mensen moesten doorsturen. Met de 150 plaatsen kunnen we wat meer rust in het proces brengen."

Toch is de periode na deze drie weken het belangrijkst. "Er moet een aantal grotere opvanglocaties komen en er moeten drie aanmeldcentra zoals die in Ter Apel bij. Dan ga je echt werken aan structurele oplossingen", betoogt Bruls. "De oplossing ligt uiteindelijk bij de reguliere huisvesting. Dat is niet zo zeer een rol voor de veiligheidsregio, maar die verantwoordelijkheid hebben we als gemeente en Rijksoverheid."

Meer uit Binnenland

Pro-Palestijnse groep na dagen weg uit pand Universiteit Utrecht

UTRECHT (ANP) - Pro-Palestijnse activisten die al dagen een universiteitspand aan de Drift in Utrecht bezetten, zijn daar zondagochtend weggegaan. Dat melden ze op Instagram en bevestigt de universiteit. Die laat weten dat met de politie de situatie binnen wordt bekeken en dat het pand maandag in ieder geval nog dicht is vanwege opruimwerkzaamheden.

15 minuten geleden
Al 200.000 exemplaren verkocht van nieuw boek Dan Brown

AMSTERDAM (ANP) - Van het nieuwe boek van Dan Brown, Het ultieme geheim, zijn drie maanden na verschijning al meer dan 200.000 exemplaren verkocht. Het boek heeft daarmee de gouden status bereikt, heeft CPNB zondag bekendgemaakt. De boekenkoepel spreekt van een "opmerkelijk snelle bekroning".

21 minuten geleden
NCAB: eerste kaarsje Chanoeka krijgt extra betekenis na aanslag

DEN HAAG (ANP) - De Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding (NCAB) meldt dat zijn gedachten bij de slachtoffers van de aanslag in Sydney zijn. Daar zijn op Bondi Beach meerdere mensen doodgeschoten tijdens een chanoekaviering.

22 minuten geleden
Politie: stank bij Concertgebouw veroorzaakt door boterzuur

AMSTERDAM (ANP) - De stank van zaterdag bij het Concertgebouw in Amsterdam werd veroorzaakt door boterzuur. Volgens een woordvoerder van de politie is vastgesteld dat deze stof het gebouw is binnengebracht. De politie doet onderzoek en heeft nog niemand aangehouden.

2 uur geleden
Politie: vader gewonde kinderen Moergestel nog niet gesproken

MOERGESTEL (ANP) - De politie heeft de vader van de twee kinderen die zwaargewond zijn gevonden in een woning in Moergestel nog niet gesproken. Het gaat om een 49-jarige man. Hij wordt later op de dag verhoord, laat de politie weten. Volgens een woordvoerster is het onderzoek naar wat er is gebeurd nog volop gaande.

3 uur geleden
Even tot Hier haalt ruim 3,1 miljoen euro op voor Oekraïne

ALMERE (ANP) - Het programma Even tot Hier heeft 3.182.651 euro opgehaald voor ambulances en medische hulpgoederen voor Oekraïne. Dat werd zaterdag bekendgemaakt in de seizoensafsluiter van het BNNVARA-programma.

14 uur geleden
Twee zwaargewonde kinderen in woning vermeende spookrijder A58

MOERGESTEL (ANP) - In een woning aan de Janus Rooijakkersstraat in Moergestel (Noord-Brabant) zijn zaterdagavond twee zwaargewonde kinderen aangetroffen. De vader van de kinderen is volgens de politie de man die eerder op de avond vermoedelijk als spookrijder betrokken was bij een ongeluk op de A58. Bij dat ongeluk raakten vier mensen gewond, onder wie de spookrijder.

15 uur geleden