1,5-meter-regel verdwijnt ook in Bravis ziekenhuis
Het zal niemand ontgaan zijn, na anderhalf jaar nemen we vanaf zaterdag eindelijk afscheid van de 1,5 meter samenleving. Het Bravis ziekenhuis gaat deze versoepelingen ook doorvoeren, al blijft het dringende advies om elkaar de ruimte te geven.
Het ziekenhuis moest, zoals ieder ander, flink wennen aan de 1,5 meter-maatregel. De wachtruimtes konden bijvoorbeeld niet volledig worden benut. Bravis verzocht bezoekers om alleen naar hun afspraak te komen, wel kon er iemand via de telefoon meeluisteren. Vanaf zaterdag worden de wachtruimtes weer volledig benut en kun je overal plaatsnemen.
Toch vraagt het ziekenhuis aan elke bezoeker om met maximaal één begeleider naar de polikliniek te komen, zodat iedereen voldoende ruimte heeft. Hierom zijn in de kliniek maximaal twee bezoekers per patiënt welkom. Vanaf zaterdag mogen bezoekers elkaar voortaan afwisselen. Bezoekers van de verpleegafdeling blijven vooralsnog tussen 18:00 en 20:00 welkom. De zitplaatsen van de restaurants, Bravis Plaza’s, kunnen vanaf 25 september ook volledig benut worden.
Ondanks versoepelingen, toch waakzaam
In het Bravis ziekenhuis hoeft al een tijdje geen mondkapje meer worden gedragen. Medewerkers dragen ze wel als zij binnen 1,5 meter afstand van de patiënt komen. Uiteraard mag je wel een mondkapje opdoen als bezoeker, maar dit hoeft niet. In drukke (wacht)ruimtes kun je een masker pakken.
Bravis kiest ervoor om uit veiligheid voor hun patiënten en medewerkers, ook nu nog te stoppen met het schudden van handen als begroeting. Elke medewerker kiest een begroeting die bij zichzelf, de patiënt en het moment past.
Meer uit Tholen
NOORD-BRABANT- Inbraakpogingen in Noord-Brabant zijn vaak meer succesvol dan elders in Nederland. Dit blijkt uit een onderzoek van vergelijkingssite en adviesplatform Independer. In 2025 slaagde 80,6 procent van de inbraakpogingen in Noord-Brabant, waarbij het inbrekers lukte om de woning binnen te dringen om iets buit te maken. Het gemiddelde slagingspercentage in Nederland is 79 procent.
8 uur geledenBERGEN OP ZOOM - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Jolanda Bazen en Jörgen Versteeg van Luizter.
11 uur geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Lia Suurlant die de spotlight mocht vangen.
14 uur geledenTHOLEN- In het Praathuisje werd maandag 1 juni de Historische Ambachtenroute gelanceerd. Met de Historische Ambachtenroute wordt het ambachtelijk verleden van Tholen weer zichtbaar in etalages en op locaties in de binnenstad. Wethouder Moerland gaf samen met initiatiefnemer Paul Deurloo een toelichting bij het startpunt van de route.
1 dag geledenTHOLEN - Waar kan ik parkeren? Hoe werkt het met consumptiemunten? En waar vind ik een toilet? Het zijn vragen die bezoekers van de Haven- en Vestingdagen Tholen zich zomaar af kunnen vragen. Gelukkig heeft Stichting Tholen Sterk aan vrijwel alles gedacht. Hieronder vind je een overzicht van de belangrijkste praktische informatie.
1 dag geledenTHOLEN - Op vrijdag 5 juni krijgen ruim 680 leerlingen uit de gemeente Tholen een bijzondere les buiten het klaslokaal. Tijdens de Haven- en Vestingdagen duiken zij in de geschiedenis van Tholen-stad. De educatieve dag laat kinderen uit groep 7 en 8 de middeleeuwen op een interactieve manier beleven.
2 dagen geledenSINT-ANNALAND - Het was even wennen donderdagmorgen bij de opening van het veilingseizoen bij Alvantho. De kopers zaten niet met hun handen aan de knoppen, maar met laptop en headset klaar. De enige aardappelveiling van Nederland is namelijk overgestapt op digitaal veilen. Dat gebeurt in samenwerking met Veiling Zaltbommel, dat haar klok- en veilingsysteem beschikbaar stelt aan de veiling van Sint-Annaland. Volgens directeur Anton Geluk is het digitaal veilen een succes te noemen.
3 dagen geleden