1,5-meter-regel verdwijnt ook in Bravis ziekenhuis
Het zal niemand ontgaan zijn, na anderhalf jaar nemen we vanaf zaterdag eindelijk afscheid van de 1,5 meter samenleving. Het Bravis ziekenhuis gaat deze versoepelingen ook doorvoeren, al blijft het dringende advies om elkaar de ruimte te geven.
Het ziekenhuis moest, zoals ieder ander, flink wennen aan de 1,5 meter-maatregel. De wachtruimtes konden bijvoorbeeld niet volledig worden benut. Bravis verzocht bezoekers om alleen naar hun afspraak te komen, wel kon er iemand via de telefoon meeluisteren. Vanaf zaterdag worden de wachtruimtes weer volledig benut en kun je overal plaatsnemen.
Toch vraagt het ziekenhuis aan elke bezoeker om met maximaal één begeleider naar de polikliniek te komen, zodat iedereen voldoende ruimte heeft. Hierom zijn in de kliniek maximaal twee bezoekers per patiënt welkom. Vanaf zaterdag mogen bezoekers elkaar voortaan afwisselen. Bezoekers van de verpleegafdeling blijven vooralsnog tussen 18:00 en 20:00 welkom. De zitplaatsen van de restaurants, Bravis Plaza’s, kunnen vanaf 25 september ook volledig benut worden.
Ondanks versoepelingen, toch waakzaam
In het Bravis ziekenhuis hoeft al een tijdje geen mondkapje meer worden gedragen. Medewerkers dragen ze wel als zij binnen 1,5 meter afstand van de patiënt komen. Uiteraard mag je wel een mondkapje opdoen als bezoeker, maar dit hoeft niet. In drukke (wacht)ruimtes kun je een masker pakken.
Bravis kiest ervoor om uit veiligheid voor hun patiënten en medewerkers, ook nu nog te stoppen met het schudden van handen als begroeting. Elke medewerker kiest een begroeting die bij zichzelf, de patiënt en het moment past.
Meer uit Tholen
THOLEN - Op maandag 27 april viert heel het land Koningsdag met vrijmarkten, muziek en oranjefeesten. In Tholen-stad pakken de organisatoren het net als vorig jaar aan: het ringrijden keert terug op de Markt en de dag wordt afgesloten met een vuurwerkshow bij de Oesterputten.
16 uur geledenTHOLEN - De Zero Waste Week komt van 18 tot en met 24 april voor het eerst naar Tholen. Tijdens deze week leren inwoners hoe ze afval kunnen verminderen. Er zijn workshops, een wandeltocht en een handwerkcafé.
23 uur geledenTHOLEN - Tijdens voorbereidende schoonmaakwerkzaamheden bij buitenzwembad De Spetter in Tholen is schade aan het tegelwerk geconstateerd. Plaatselijk laten het tegelwerk en de glazuurlaag los, wat zeer scherpe randen veroorzaakt. Dit zorgt voor een veiligheidsrisico en dat de geplande openingsdatum in mei niet haalbaar zal zijn.
1 dag geledenTHOLEN / RIJSBERGEN / BREDA - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft donderdag een gevangenisstraf van 5,5 jaar geëist tegen een 61-jarige man uit Tholen. De man is eigenaar van een Nederlandse zeeschip, waarmee twee cocaïnetransporten vanuit Zuid-Amerika en Afrika waren gepland. Tegen een 48-jarige man uit Rijsbergen eiste het OM een gevangenisstraf van 3,5 jaar voor zijn aandeel in de zaak. Een vrouw van 49 uit Breda wordt verdacht van schuldwitwassen van crimineel geld. Tegen haar werd een taakstraf geëist.
1 dag geledenTHOLEN - Voor walstroom in de Thoolse haven krijgt de gemeente steeds nul op het rekest bij Rijkswaterstaat. Dat zegt het college op schriftelijke vragen van PvdA-GroenLinks. Het onderwerp wordt wel steeds aangekaart, maar geld en netcongestie staan het plan in de weg.
1 dag geledenTHOLEN - Veiliger fietsen tot je honderdste, wie wil dat nou niet? Op woensdag 15 april kunnen 55-plussers op Tholen meedoen aan de Doortrapdag. Ze krijgen tips van specialisten, zoals een fysiotherapeut en een fietsenmaker, en leren veilig fietsen op een oefenparcours. De dag wordt afgesloten met een groepsfietstocht.
2 dagen geledenTHOLEN - De Flex is vanaf maandag 20 april ook beschikbaar in de gemeente Tholen. Onlangs zijn in alle kernen al groene hub-borden geplaatst. Er zijn meer dan zeventig opstapplaatsen. Met dit flexibele vervoer kun je wanneer je wil door heel Zeeland reizen, ook 's avonds en in het weekend.
2 dagen geleden