15-jarige verdachte voorgeleid voor fataal tramincident Den Haag
DEN HAAG (ANP) - Een 15-jarige jongen uit Den Haag hoort vrijdag van de rechter-commissaris of hij langer vast moet blijven zitten voor het dodelijke tramincident in de Haagse wijk Ypenburg. Donderdag meldde het Openbaar Ministerie dat de jongen wordt verdacht van doodslag. Uit onderzoek kwam volgens het OM naar voren dat de jongen het slachtoffer geduwd heeft.
De jongen werd begin deze week aangehouden, samen met nog twee andere tieners van 15 en 18 jaar, ook beiden uit Den Haag. De andere twee zijn donderdag vrijgelaten en worden niet langer verdacht van "het veroorzaken van een dodelijk incident". Het OM verdenkt ze er wel van een hulpbehoevende te hebben verlaten.
Het dodelijke ongeval gebeurde maandagavond op de Rijswijkse Landingslaan. Het slachtoffer, een 39-jarige man uit Polen zonder vaste woon- of verblijfplaats, had de jongens meerdere keren opgezocht, stelt het OM. De 15-jarige verdachte duwde de man uiteindelijk, waardoor hij viel en onder een tram terecht kwam die aan kwam rijden.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Natuurmonumenten maakt zich "ernstig zorgen" om de natuur vanwege de grote branden deze week. Dat zei lobbyist Nelleke Hijmans van de organisatie donderdagavond in talkshow Eva.
52 minuten geledenOIRSCHOT (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant is omsingeld en breidt zich naar verwachting niet meer uit. Dat meldt de veiligheidsregio Brabant-Zuidoost. De brandweer zal zeker tot middernacht bezig zijn met blussen. Het gebied is nog afgezet.
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland heeft andere landen om hulp gevraagd bij het bestrijden van de verschillende natuurbranden die momenteel woeden, schrijft justitieminister David van Weel (VVD) op X. Hij benadrukt hoe uitzonderlijk deze stap is. "Nederland levert vaak hulp en vraagt nu voor het eerst zelf."
1 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - De medische toestand van Mark Buijs, de burgemeester van Roosendaal, is licht verbeterd maar er is nog veel onduidelijk. Dat schrijft de gemeente op haar website. Naar verwachting gaat zijn herstel een lange tijd duren.
1 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich niet meer verder uit, zegt de veiligheidsregio. Volgens een woordvoerder beslaat de brand nu een gebied van naar schatting 700.000 vierkante meter, oftewel 70 hectare. Het lukt de brandweer om de brand binnen die zone te houden via zogeheten 'stoplijnen'.
3 uur geledenWINTELRE (ANP) - In de afgelopen dagen waren er al meerdere kleine brandjes op de Oirschotse Hei ten westen van Eindhoven. Die waren snel uit. Op de momenten dat die vuren uitbraken, waren militairen niet aan het oefenen op het terrein. Dat zegt de Koninklijke Marechaussee.
3 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich steeds verder uit, meldt de veiligheidsregio. Het vuur springt op meerdere plekken over via boomtoppen.
4 uur geleden