15-jarige verdachte voorgeleid voor fataal tramincident Den Haag
DEN HAAG (ANP) - Een 15-jarige jongen uit Den Haag hoort vrijdag van de rechter-commissaris of hij langer vast moet blijven zitten voor het dodelijke tramincident in de Haagse wijk Ypenburg. Donderdag meldde het Openbaar Ministerie dat de jongen wordt verdacht van doodslag. Uit onderzoek kwam volgens het OM naar voren dat de jongen het slachtoffer geduwd heeft.
De jongen werd begin deze week aangehouden, samen met nog twee andere tieners van 15 en 18 jaar, ook beiden uit Den Haag. De andere twee zijn donderdag vrijgelaten en worden niet langer verdacht van "het veroorzaken van een dodelijk incident". Het OM verdenkt ze er wel van een hulpbehoevende te hebben verlaten.
Het dodelijke ongeval gebeurde maandagavond op de Rijswijkse Landingslaan. Het slachtoffer, een 39-jarige man uit Polen zonder vaste woon- of verblijfplaats, had de jongens meerdere keren opgezocht, stelt het OM. De 15-jarige verdachte duwde de man uiteindelijk, waardoor hij viel en onder een tram terecht kwam die aan kwam rijden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - In Rotterdam, Utrecht en Den Haag is het weer rustig op straat nadat de Mobiele Eenheid (ME) zaterdagavond moest optreden wegens onrust rond de WK-wedstrijd tussen Marokko en Canada. Fans van Marokko gingen in de grote steden de straat op om de winst te vieren.
1 minuut geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zijn supporters van Marokko, die de winst van de WK-wedstrijd tegen Canada vierden, huiswaarts gekeerd.
8 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De Mobiele Eenheid (ME) heeft zaterdagavond ook ingegrepen in Utrecht doordat onrust ontstond na de WK-wedstrijd tussen Marokko en Canada. Dat meldt een woordvoerder van de politie Midden-Nederland.
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Mobiele Eenheid grijpt in bij de onrust in de Haagse Schilderswijk. Kort na 23.00 uur gaf burgemeester Jan van Zanen een noodbevel uit voor een deel van de wijk, waar het onrustig is geworden na de WK-overwinning van Marokko op Canada.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In meerdere steden zijn fans van het nationale elftal van Marokko de straat opgegaan om de overwinning op Canada te vieren. Zo staan er onder meer menigtes in Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht en Amersfoort.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft ruim 270 demonstranten aangehouden die probeerden de A12 bij Utrecht te blokkeren. 21 demonstranten die met voertuigen de snelweg blokkeerden, zitten nog vast, meldt de politie. De rest is naar huis gestuurd.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Organisatie voor Veiligheid en Samenwerking in Europa (OVSE) moet druk op Rusland houden, zodat het land kiest voor een staakt-het-vuren en onderhandelingen om tot een duurzame vrede te komen. Die oproep deed premier Rob Jetten zaterdag op de openingsdag van de Parlementaire Assemblee van de OVSE in Den Haag.
10 uur geleden