
1400 kinderen maken in Goes kennis met de techniek
GOES - Maar liefst 1400 kinderen uit de Oosterschelderegio en Walcheren maken deze week kennis met techniek.
In het Techniekhuis, bij de Bouw Opleiding Zeeland en Automotions in Goes komen tweedejaars vmbo-leerlingen in aanraking met technische vakgebieden zoals metaal en elektro, motorvoertuigentechniek, logistiek en maritiem en de bouw.
Voor het eerst neemt ook het Groencollege van Scalda deel aan de dagen die voor de vijftiende keer worden georganiseerd.
Vooroordelen
De Beroepenoriëntatie Techniek Zeeland (BTZ) is bedoeld om meer kinderen te laten kiezen voor een technische opleiding en de vooroordelen weg te nemen.
Volgens Dick Schipper van het Huis van de Techniek heeft het effect. “Het neemt toe en in Zeeland doen we het zelfs bovengemiddeld. Alleen bij de meisjes doen we het minder dan in het land, hoewel ook dat percentage stijgt”, zegt hij. Op de arbeidsmarkt is er door de economische groei en zaken als vergrijzing echter nog altijd sprake van een tekort aan vaklui.
Profiel
Tweedejaars vmbo’ers moeten een profiel kiezen. “De banen liggen nog voor het oprapen. Met deze dagen willen we dat jongeren nadenken over hun toekomst en zien wat de techniek omvat. Vorig jaar was er een meisje die zei dat ze een hartstikke leuke dag had gehad, maar toch kapster wilde worden. Dat is ook goed. Als ze maar weten wat het inhoudt.”
Vrienden
Het aantal van 1400 deelnemende kinderen aan de BTZ is een record. De organisatie is in handen van vmbo-dekanenkring Zeeland, Vrienden van Elektrotechniek, Bouw Opleiding Zeeland, Vakopleiding Schilderen, Installatiewerk Zeeland, Procestechniek Zeeland, Scalda en Huis van de Techniek.
Meer uit Beveland
KWADENDAMME - Burgemeester Gerben Dijksterhuis bracht maandagochtend een bezoekje aan echtpaar Beulens in Kwadendamme. Zij vieren dat zij 65 jaar getrouwd zijn.
5 uur geledenVerwijspraktijk Zeeland is sinds begin februari actief in het hart van Goes. De praktijk is opgericht door Alexander Verhelst - gespecialiseerd in parodontologie, implantologie en slaapstoornissen, en zijn vrouw Marjolein van Ulsen, tandarts-pedodontoloog. Inmiddels is het uitgegroeid tot een regionaal centrum voor gespecialiseerde mondzorg. Patiënten komen hier op verwijzing van hun eigen tandarts of mondhygiënist terecht voor behandelingen die in reguliere praktijken niet mogelijk zijn.
10 uur geledenCOLIJNSPLAAT - Een plek waar kinderen kunnen ravotten, spelen met natuurlijke materialen, er veel natuurlijke materialen zijn én een plek die ook toegankelijk is voor mindervaliden. Dat is de natuurinclusieve speelplek 'De Valle' in Colijnsplaat. Donderdag 17 juli wordt de speeltuin geopend door wethouder Van der Maas van de gemeente Noord-Beveland én kinderburgemeester Valentijn.
15 uur geledenKAMPERLAND- Aan de Sint Felixweg heeft in de nacht van zaterdag op zondag een grote hoop snoeiafval in brand gestaan. Vanwege de omvang van de brand en het risico op overslag naar een aangrenzend tarweveld werd er met spoed opgeschaald. De brandweer van Kamperland en de brandweer van Serooskerke gingen ter plaatse. Met behulp van de dakmonitor werd de brand geblust. Ook het resterende hout werd natgemaakt om herontsteking te voorkomen. Het is niet duidelijk waardoor de brand ontstaan is.
1 dag geledenHEINKENSZAND - Tijdens het kermisweekend in Heinkenszand werd zondag 13 juli weer de traditionele de solexrace gereden, een evenement van de Stichting Evenementen Commissie Heinkenszand. Iedereen met een solex was welkom om een aantal rondjes mee te rijden. De kunst was om vooral weer zo ludiek mogelijk uitgedost te zijn. Natuurlijk was het na de solexrace nog niet klaar met de gezelligheid, want aansluitend was er nog een mooi feestje op het van der Biltplein.
1 dag geledenWaar in Goes staat dit beeld? Vooruit, laat de titel u maar een hint geven als het moeilijk is. Natuurlijk! Het is de top van de vijf meter hoge oude waterpomp die tussen het geparkeerde blik op de Beestenmarkt staat. De pompeuze pomp is in 1774 gemaakt door ene A. Vervoort. De eerste standplaats was de Grote Markt; qua stijl sloot de pomp goed aan bij het Stadhuis. In 1853 verhuisde de pomp naar de huidige Beestenmarkt, omdat de oude pomp daar was versleten. Op de Grote Markt kwam daarna als versiering en/of ruimtebreker een grote gietijzeren 'candelabre' te staan om te vieren dat Goes aan het gas was. Die verdween weer stilletjes aan het begin van de 20e eeuw om opgevolgd te worden door een muziektent, die de jaren '50 heeft gehaald. Maar dit terzijde, het draait nu om de pomp en de putti.
1 dag geleden's-HEER HENDRIKSKINDEREN - Een traumahelikopter is vrijdagavond geland op het schoolplein in 's-Heer Hendrikskinderen in verband met een medische noodsituatie op het aanliggende Plein. De toestand van het slachtoffer is onbekend.
2 dagen geleden