12-jarige vervolgd voor rellen in Verenigd Koninkrijk
LONDEN (ANP) - De Britse autoriteiten vervolgen de jongste verdachte tot nu toe voor de ongeregeldheden van de afgelopen tijd. De 12-jarige jongen zou volgens Sky News eind juli hebben meegedaan aan rellen in Southport, waar een dag eerder drie meisjes waren doodgestoken.
In Southport raakten tientallen agenten gewond toen onlusten uitbraken bij een moskee. De politie noemt ook nog twee medeverdachten van de tiener. Die mannen zijn 21 en 33 jaar.
De dood van de meisjes leidde ook elders in het land tot dagenlange onrust. Er circuleerde onjuiste informatie over de afkomst van de dader, die op sociale media ten onrechte werd omschreven als een moslim en een migrant. De autoriteiten hebben zeker 927 arrestaties verricht.
De rust lijkt inmiddels grotendeels te zijn teruggekeerd. De regering zegt daar blij mee te zijn, maar stelt ook "alert" te blijven.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Nadat de Verenigde Staten Iran hebben verslagen, wordt de Straat van Hormuz uitgeroepen tot Amerikaans grondgebied. Dat heeft president Donald Trump gezegd tijdens een speech tot een politieacademie in de staat New York.
53 minuten geledenLONDEN (ANP) - De voormalige Cambridge-professor Jason Arday (41) is dood gevonden in zijn woning in Londen, meldt de Britse krant The Telegraph. Arday kwam in opspraak na beschuldigingen van plagiaat. Hij nam vorige week ontslag als hoogleraar sociologie. Hij was de jongste zwarte hoogleraar ooit aan de prestigieuze universiteit.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft alle inwoners van Engeland en Wales een noodmelding gestuurd op hun telefoon, vanwege de kans op natuurbranden. De overheid roept op geen activiteiten te doen waarbij er vuur kan ontstaan. Dat gaat onder meer om barbecueën, het maken van een vuurkorf en het afsteken van vuurwerk.
2 uur geledenDÜREN (ANP) - De natuurbrand in de Duitse gemeente Hürtgenwald is de grootste in de geschiedenis van de aan Nederland grenzende deelstaat Noordrijn-Westfalen. Dat schrijft het Duitse Tagesschau. Volgens lokale bestuurder Ralf Nolten staat er 300 hectare bos in brand. Dat zijn ongeveer 420 voetbalvelden.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Luigi Mangione (28) geeft toe de Amerikaanse verzekeringsbaas Brian Thompson te hebben doodgeschoten. Dat zei hij in de rechtbank, waar hij was om schuld te bekennen aan stalking. Mangione werd eind 2024 na een dagenlange klopjacht opgepakt. De zaak werd een symbool voor de frustratie die veel Amerikanen hebben over de hoge zorgkosten in het land.
5 uur geledenWICKFORD (ANP) - In Engeland is opnieuw een trein ontspoord, nog geen 24 uur na het vorige incident. Dit keer raakte niemand gewond, melden Britse media op basis van de politie.
5 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Nederlandse vakantiegangers van D-reizen en Prijsvrij Vakanties zijn geëvacueerd vanwege een bosbrand in Kroatië. Ze werden eerst opgevangen in een sporthal en voor hen is vervolgens een nieuw hotel gevonden.
6 uur geleden