12 jaar cel voor klusjesman voor doden man in Kinderdijk
DORDRECHT (ANP) - De rechtbank Dordrecht heeft maandag de 78-jarige Cor de J. veroordeeld tot twaalf jaar cel voor het doodschieten van een 74-jarige man in Kinderdijk (Zuid-Holland) eind 2022. Het slachtoffer werd door het hoofd geschoten in het huis van zijn nieuwe partner en overleed enkele dagen later aan zijn verwondingen. Zij raakte niet gewond, maar werd wel met het vuurwapen bedreigd.
De J. reed op 1 december 2022 's avonds naar de villa van de vrouw bij wie hij al jaren klusjes deed. Kort na middernacht ging hij de woning binnen, liep naar de slaapkamer en schoot het slachtoffer door het hoofd. Tegen de vrouw zei hij: "Dan weet je nu hoeveel ik van jou hou" en "Maar ik zal jou nu ook dood moeten schieten want dit is een roofoverval, daar moet het op lijken." De vrouw wist dusdanig op De J. in te praten dat zij ongeschonden bleef. Ze moest wel haar mond houden, anders zou hij haar alsnog doodschieten. Als ze dat niet deed, zou de verdachte haar "overal ter wereld weten te vinden".
Na drie dagen vertelde de vrouw toch tegen de politie dat het de klusjesman was die haar vriend had neergeschoten. "Uit pure angst heb ik hem gehoorzaamd, drie dagen heb ik gedwongen zijn spel meegespeeld", zei ze in haar slachtofferverklaring tijdens de behandeling van de strafzaak vorige maand.
Klusjes
Er was achttien jaar cel tegen De J. geƫist voor moord, maar de rechtbank ziet er geen bewijs voor dat de man vooraf van plan was het slachtoffer dood te schieten. Van moord is hij dus vrijgesproken, maar De J. is wel veroordeeld voor het juridisch minder zware doodslag.
De J. heeft iedere betrokkenheid ontkend. Hij had naar eigen zeggen een goede vriendschap met de vrouw des huizes en kwam er al meer dan tien jaar over de vloer en vrijwillig allerlei klusjes uitvoerde. Na het overlijden van haar man, was de vriendschap volgens de verdachte intenser geworden.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De startbewijzen voor de Dam tot Damloop zijn zaterdagochtend in ruim een uur uitverkocht. Dat meldt de organisatie. Het is dit jaar een jubileumeditie: de hardloopwedstrijd van 10 Engelse mijl (16,1 kilometer) bestaat veertig jaar. Hij wordt gelopen op zondag 20 september.
1 minuut geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 45-jarige vrouw uit Amsterdam is vrijdag vermoedelijk om het leven gebracht door haar partner. De 46-jarige man is opgepakt. Hij mag voorlopig alleen contact hebben met zijn advocaat. Daarom meldt de politie zaterdag verder nog niets over de zaak.
2 minuten geledenNOARDBURGUM (ANP) - Het slachtoffer van het steekincident in het Friese dorp Noardburgum van afgelopen nacht is een minderjarige jongen. Dat meldt de politie. In totaal zijn acht mensen aangehouden voor mogelijke betrokkenheid bij de zaak.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - De aanvraag van de concertvergunning voor Kanye West in Arnhem "loopt nog". Dat meldde een woordvoerder van de gemeente vrijdag desgevraagd aan het ANP. Het feit dat inmiddels in drie landen de concerten zijn afgelast, heeft volgens de gemeente geen invloed op de aanvraag.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft een 27-jarige man veroordeeld tot een celstraf voor betrokkenheid bij de grootschalige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. Volgens de rechtbank heeft de man zich schuldig gemaakt aan openlijk geweld op drie verschillende locaties in Den Haag. Ook is hij veroordeeld voor de diefstal van een AED uit een politievoertuig.
21 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nabestaanden van de 81-jarige man die op 2 januari 2025 is doodgeschoten in Rotterdam-IJsselmonde, vinden de gevangenisstraf voor schutter Sendric S. te laag. "Deze staat niet in verhouding tot het leed en verdriet dat de familie is aangedaan", zegt een woordvoerder namens de familie.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jongeren van 16 tot en met 20 jaar gaan in 2027 een hoger minimumloon verdienen. Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) verhoogt de bedragen voor die leeftijdsgroepen vanaf 1 januari. De D66-bewindsman voert hiermee het plan van het vorige kabinet uit.
21 uur geleden