Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

12 jaar cel voor klusjesman voor doden man in Kinderdijk

12 jaar cel voor klusjesman voor doden man in Kinderdijk

DORDRECHT (ANP) - De rechtbank Dordrecht heeft maandag de 78-jarige Cor de J. veroordeeld tot twaalf jaar cel voor het doodschieten van een 74-jarige man in Kinderdijk (Zuid-Holland) eind 2022. Het slachtoffer werd door het hoofd geschoten in het huis van zijn nieuwe partner en overleed enkele dagen later aan zijn verwondingen. Zij raakte niet gewond, maar werd wel met het vuurwapen bedreigd.

De J. reed op 1 december 2022 's avonds naar de villa van de vrouw bij wie hij al jaren klusjes deed. Kort na middernacht ging hij de woning binnen, liep naar de slaapkamer en schoot het slachtoffer door het hoofd. Tegen de vrouw zei hij: "Dan weet je nu hoeveel ik van jou hou" en "Maar ik zal jou nu ook dood moeten schieten want dit is een roofoverval, daar moet het op lijken." De vrouw wist dusdanig op De J. in te praten dat zij ongeschonden bleef. Ze moest wel haar mond houden, anders zou hij haar alsnog doodschieten. Als ze dat niet deed, zou de verdachte haar "overal ter wereld weten te vinden".

Na drie dagen vertelde de vrouw toch tegen de politie dat het de klusjesman was die haar vriend had neergeschoten. "Uit pure angst heb ik hem gehoorzaamd, drie dagen heb ik gedwongen zijn spel meegespeeld", zei ze in haar slachtofferverklaring tijdens de behandeling van de strafzaak vorige maand.

Klusjes

Er was achttien jaar cel tegen De J. geƫist voor moord, maar de rechtbank ziet er geen bewijs voor dat de man vooraf van plan was het slachtoffer dood te schieten. Van moord is hij dus vrijgesproken, maar De J. is wel veroordeeld voor het juridisch minder zware doodslag.

De J. heeft iedere betrokkenheid ontkend. Hij had naar eigen zeggen een goede vriendschap met de vrouw des huizes en kwam er al meer dan tien jaar over de vloer en vrijwillig allerlei klusjes uitvoerde. Na het overlijden van haar man, was de vriendschap volgens de verdachte intenser geworden.

Meer uit Binnenland

Gedeputeerde Brabant: timing nieuws kerncentrale ongelukkig

ZEVENBERGEN (ANP) - Dat Moerdijk ook wordt genoemd in een onderzoek naar locaties voor een kleine kerncentrale in Noord-Brabant leidde woensdag tijdens een informatieavond tot vragen van bewoners. Afgelopen weken werd bekend dat het dorp mogelijk moet verdwijnen ten behoeve van een ander energieproject: Powerport. Het onderzoek naar locaties voor een kleine kerncentrale viel daar "bijzonder ongelukkig" mee samen, zei gedeputeerde Wilma Dirken van de provincie.

33 minuten geleden
Anja Meulenbelt krijgt P.C. Hooft-prijs 2026

DEN HAAG (ANP) - Schrijver Anja Meulenbelt krijgt de P.C. Hooft-prijs 2026 voor haar beschouwend proza. Ze krijgt 60.000 euro, die hoort bij de belangrijke literaire oeuvreprijs voor een Nederlandse schrijver.

4 uur geleden
Stint-ondernemers erkennen dat gebruikershandleiding niet klopte

DEN BOSCH (ANP) - Stint-ondernemers Edwin Renzen en Peter Noorlander hebben woensdag in de rechtbank toegegeven dat zij onjuiste informatie hebben opgenomen in gebruikershandleidingen. Zo schreven zij dat de elektrische bolderkar voldeed aan Europese veiligheidsrichtlijnen, terwijl dit niet klopte. Ook in een aanvraag bij het ministerie van Infrastructuur meldden zij volgens het Openbaar Ministerie ten onrechte dat de Stint voldeed aan de benodigde veiligheidseisen. Het OM verdenkt de bedrijven van het tweetal van onder meer valsheid in geschrifte.

4 uur geleden
Vogelgriep vastgesteld bij vleeskuikenbedrijf in Uitwijk

UITWIJK (ANP) - In het dorpje Uitwijk in de gemeente Altena is vogelgriep vastgesteld op een vleeskuikenbedrijf. Alle kuikens op de locatie in Noord-Brabant worden gedood.

5 uur geleden
Regionale omroepen vanaf 2026 live te zien op streamingdienst NPO

DEN HAAG (ANP) - Regionale omroepen zijn vanaf 2026 live te volgen op NPO Start, de streamingdienst van de publieke omroep. Minister Gouke Moes (Media, BBB) heeft hiertoe besloten, omdat hij het belangrijk vindt dat regionale publieke omroepen "voor iedereen beter vindbaar en zichtbaar zijn". De demissionaire bewindsman gaat daarom ook de Mediawet aanpassen, schrijft hij in een Kamerbrief.

6 uur geleden
Ruim 2,2 miljoen mensen haalden coronaprik, minder dan vorig jaar

BILTHOVEN (ANP) - Iets meer dan 2,25 miljoen mensen hebben dit najaar een vaccinatie tegen het coronavirus gekregen. Dat meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). De opkomst is iets lager dan vorig jaar, toen er ruim 2,5 miljoen prikken werden gezet tijdens de najaarsronde. Het jaar daarvoor, in 2023, kregen ruim 2,7 miljoen mensen een coronavaccinatie.

6 uur geleden
Acteur en komiek Hans Otjes (78) overleden

HOORN (ANP) - Acteur en komiek Hans Otjes is overleden. Hij stierf maandag op 78-jarige leeftijd in zijn woonplaats Hoorn, heeft zijn familie woensdag bekendgemaakt.

6 uur geleden