11 jaar cel voor fatale steekpartij in vete drillrappers
DEN HAAG (ANP) - De rechtbank Den Haag heeft twee mannen veroordeeld tot elf jaar cel voor de dodelijke steekpartij bij de Scheveningse Pier in de zomer van vorig jaar. Bij een ruzie tussen twee rivaliserende drillrap-formaties kwam de 19-jarige Cennethson Janga (Chuchu) uit Rotterdam om het leven. "Het verbazingwekkende gemak waarmee messen gebruikt worden om een ruzie te beslechten is zeer zorgwekkend", aldus de rechtbank donderdag bij de uitspraak.
De 21-jarige Roan W. en even oude Darrel L. hoorden bij een Amsterdamse groep die ruzie had met een groep jongeren uit Rotterdam. Op 9 augustus werd via sociale media besloten de ruzie de volgende dag uit te vechten in Scheveningen, tussen Amsterdam en Rotterdam in. De groepen stonden op een drukke stranddag tegenover elkaar op de pier.
Veel toeristen waren getuige van de fatale steekpartij, waarbij Janga dodelijk in zijn hartstreek werd getroffen. "De verdachten hebben zich geen enkel moment bekommerd om het lot van het slachtoffer", zei de rechter. Wat betreft W. noemde de rechter het "onbegrijpelijk" dat hij geen enkele spijt of berouw heeft getoond. Sterker nog: "Hij schuwt het geweld nog steeds niet. In zijn cel heeft hij de schokkende tekst 'Chuchu rest in pis' op de muur geschreven."
Het is niet duidelijk waarom uitgerekend Janga is neergestoken. "Hij maakte geen deel uit van de rivaliserende drillrapgroep. Met hem was er geen ruzie. Dus waarom werd hij gestoken?" vroeg de officier van justitie eerder tijdens de behandeling van de zaak, die celstraffen van dertien jaar had geëist. De twee verdachten hebben daar geen antwoord op willen geven. Zij ontkenden eerder betrokkenheid.
Drillrap is een stijl van vaak snel en monotoon rappen. In veel nummers wordt geweld verheerlijkt.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Tientallen websites die zogenoemde designerdrugs aanboden, zijn offline gehaald op last van de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) en de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). "Het gebruik ervan kan levensgevaarlijk zijn", melden de overheidsdiensten.
13 minuten geledenASSEN (ANP) - Het bewijs tegen vermeende kunstrover Bernhard Z. (35) is minder overweldigend dan het Openbaar Ministerie heeft betoogd, zo hebben zijn advocaten donderdag in hun pleidooi gezegd. Ze hebben gepleit voor vrijspraak.
30 minuten geledenHOOFDDORP (ANP) - Het slachtoffer van de dodelijke steekpartij in een woning in Hoofddorp woensdagavond is een vrouw, meldt de politie donderdag. De persoon die werd aangehouden is een 34-jarige man uit de Noord-Hollandse plaats.
32 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Boeren moeten regelmatig hun technische installaties laten controleren om het risico op stalbranden te voorkomen. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw, VVD) schrijft in een Kamerbrief dat hij "zo spoedig mogelijk" brandveiligheids- en elektrakeuringen wil invoeren.
36 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) gaat binnenkort bij een aantal ICT-leveranciers in Nederland preventief controleren hoe zij de digitale beveiliging hebben geregeld. Zo kunnen zij tijdig aanpassingen doen als dat nodig blijkt. Na een reeks grote datalekken, bij onder meer Odido en Clinical Diagnostics, wil de AP met deze controles de preventie tegen cyberaanvallen en datalekken bevorderen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft twee nieuwe verdachten aangehouden voor de dodelijke schietpartij aan het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West vorige maand. Het gaat om twee Amsterdammers van 25 en 36 jaar. Eerder werd al een 24-jarige man uit Amsterdam aangehouden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Houd bij het maken van wetgeving meer rekening met toekomstige generaties, adviseert de Raad van State aan het kabinet. In zijn jaarverslag schrijft het adviesorgaan dat de politiek zich vaak richt op de problemen en mensen van nu. Dat terwijl besluiten over bijvoorbeeld pensioenen, klimaat, migratie en woningbouw veel langer doorwerken. De raad noemt de optie om de grondwet aan te passen om meer rekening te houden met de gevolgen voor kinderen en kleinkinderen.
1 uur geleden