11 jaar cel voor fatale steekpartij in vete drillrappers
DEN HAAG (ANP) - De rechtbank Den Haag heeft twee mannen veroordeeld tot elf jaar cel voor de dodelijke steekpartij bij de Scheveningse Pier in de zomer van vorig jaar. Bij een ruzie tussen twee rivaliserende drillrap-formaties kwam de 19-jarige Cennethson Janga (Chuchu) uit Rotterdam om het leven. "Het verbazingwekkende gemak waarmee messen gebruikt worden om een ruzie te beslechten is zeer zorgwekkend", aldus de rechtbank donderdag bij de uitspraak.
De 21-jarige Roan W. en even oude Darrel L. hoorden bij een Amsterdamse groep die ruzie had met een groep jongeren uit Rotterdam. Op 9 augustus werd via sociale media besloten de ruzie de volgende dag uit te vechten in Scheveningen, tussen Amsterdam en Rotterdam in. De groepen stonden op een drukke stranddag tegenover elkaar op de pier.
Veel toeristen waren getuige van de fatale steekpartij, waarbij Janga dodelijk in zijn hartstreek werd getroffen. "De verdachten hebben zich geen enkel moment bekommerd om het lot van het slachtoffer", zei de rechter. Wat betreft W. noemde de rechter het "onbegrijpelijk" dat hij geen enkele spijt of berouw heeft getoond. Sterker nog: "Hij schuwt het geweld nog steeds niet. In zijn cel heeft hij de schokkende tekst 'Chuchu rest in pis' op de muur geschreven."
Het is niet duidelijk waarom uitgerekend Janga is neergestoken. "Hij maakte geen deel uit van de rivaliserende drillrapgroep. Met hem was er geen ruzie. Dus waarom werd hij gestoken?" vroeg de officier van justitie eerder tijdens de behandeling van de zaak, die celstraffen van dertien jaar had geëist. De twee verdachten hebben daar geen antwoord op willen geven. Zij ontkenden eerder betrokkenheid.
Drillrap is een stijl van vaak snel en monotoon rappen. In veel nummers wordt geweld verheerlijkt.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - In steeds meer gebieden geldt een verhoogd risico op een natuurbrand. De brandweer heeft inmiddels voor vijftien regio's fase 2 afgeroepen. Dat is het hoogste waarschuwingsniveau. Dat staat op de site van de brandweer.
15 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Zes activisten die zaterdag met auto's een opstopping op een deel van de A12 veroorzaakten zodat de weg geblokkeerd kon worden, zitten nog vast. Ze worden zondag verhoord door de politie. Een woordvoerder zegt dat het wel de verwachting is dat ze later zondag weer naar huis kunnen.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - Na zonsondergang zondag koelt het flink af, en tijdens koningsnacht blijft het droog. Maandag, Koningsdag, begint zonnig en fris, met in de middag grote temperatuurverschillen door het land. Later op de dag komt er meer bewolking, met af en toe een bui, verwacht Weeronline.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft de beloning verhoogd voor informatie die leidt naar de dader van de moord op Mariska Klompenhouwer, de dag voor Koninginnedag, in 2001 in Rotterdam. Het bedrag voor de gouden tip is meer dan verdubbeld, van 11.000 naar 25.000 euro. Daarnaast vraagt de politie rond Koningsnacht extra aandacht voor de moord en zendt Opsporing Verzocht maandag nooit eerder vertoonde bewakingsbeelden uit.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben opnieuw dodelijke slachtoffers gemaakt. Volgens de Israëlische krijgsmacht IDF heeft het leger dit weekend "meer dan vijftien Hezbollah-terroristen gedood", aldus een IDF-bericht op Telegram. Het Libanese ministerie van Volksgezondheid bevestigt vier doden, zonder te vermelden of het daarbij inderdaad om Hezbollah-strijders gaat. Er geldt sinds midden april een staakt-het-vuren in Libanon.
18 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij de wegblokkade op de A12 van Extinction Rebellion (XR) zijn aanzienlijk meer mensen aangehouden dan eerder gemeld. In totaal werden tussen de 400 en 450 activisten meegenomen door de politie.
18 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse delegatie heeft Pakistan verlaten na daar de hele dag topoverleg te hebben gevoerd, bericht onder meer nieuwszender Al Jazeera. De Iraniërs zouden Pakistaanse leiders een lijst hebben gegeven met hun voorwaarden voor het beëindigen van de oorlog met de VS en Israël.
18 uur geleden