Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

11 jaar cel voor fatale steekpartij in vete drillrappers

11 jaar cel voor fatale steekpartij in vete drillrappers

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank Den Haag heeft twee mannen veroordeeld tot elf jaar cel voor de dodelijke steekpartij bij de Scheveningse Pier in de zomer van vorig jaar. Bij een ruzie tussen twee rivaliserende drillrap-formaties kwam de 19-jarige Cennethson Janga (Chuchu) uit Rotterdam om het leven. "Het verbazingwekkende gemak waarmee messen gebruikt worden om een ruzie te beslechten is zeer zorgwekkend", aldus de rechtbank donderdag bij de uitspraak.

De 21-jarige Roan W. en even oude Darrel L. hoorden bij een Amsterdamse groep die ruzie had met een groep jongeren uit Rotterdam. Op 9 augustus werd via sociale media besloten de ruzie de volgende dag uit te vechten in Scheveningen, tussen Amsterdam en Rotterdam in. De groepen stonden op een drukke stranddag tegenover elkaar op de pier.

Veel toeristen waren getuige van de fatale steekpartij, waarbij Janga dodelijk in zijn hartstreek werd getroffen. "De verdachten hebben zich geen enkel moment bekommerd om het lot van het slachtoffer", zei de rechter. Wat betreft W. noemde de rechter het "onbegrijpelijk" dat hij geen enkele spijt of berouw heeft getoond. Sterker nog: "Hij schuwt het geweld nog steeds niet. In zijn cel heeft hij de schokkende tekst 'Chuchu rest in pis' op de muur geschreven."

Het is niet duidelijk waarom uitgerekend Janga is neergestoken. "Hij maakte geen deel uit van de rivaliserende drillrapgroep. Met hem was er geen ruzie. Dus waarom werd hij gestoken?" vroeg de officier van justitie eerder tijdens de behandeling van de zaak, die celstraffen van dertien jaar had geƫist. De twee verdachten hebben daar geen antwoord op willen geven. Zij ontkenden eerder betrokkenheid.

Drillrap is een stijl van vaak snel en monotoon rappen. In veel nummers wordt geweld verheerlijkt.

Meer uit Binnenland

Politie: weer meer en heftiger geweld tegen agenten vorig jaar

DEN HAAG (ANP) - Er was afgelopen jaar meer geweld tegen agenten en het gebruikte geweld was heftiger, concludeert de politie na de publicatie van cijfers over het afgelopen jaar. De politie telde vorig jaar 12.896 geweldsincidenten tegen politiemensen. In 2024 waren dat er 12.543.

14 minuten geleden
Natuurbrand in Kessel onder controle, aldus veiligheidsregio

KESSEL (ANP) - De natuurbrand die donderdagochtend uitbrak aan de Venneweg in het Noord-Limburgse Kessel is onder controle. Dat meldt de veiligheidsregio Limburg-Noord in de nacht van donderdag op vrijdag. De brandweer is nog wel enige tijd bezig met nablussen.

2 uur geleden
Hulp bij natuurbranden komt uit Duitsland en Frankrijk

DEN HAAG (ANP) - Twee pelotons uit Frankrijk en Duitsland komen Nederland helpen met het bestrijden van natuurbranden. Dat zegt Anton Slofstra, commandant Brandweer Nederland, op Radio 1. In totaal zijn dat acht voertuigen die speciaal voor natuurbranden bedoeld zijn en bijbehorende bemensing en commandovoering. Ook krijgt Nederland een helikopter te leen, waar een grote waterzak onder kan worden gehangen.

5 uur geleden
Geen bijzonderheden gemeld bij herverkiezingen Gorinchem

GORINCHEM (ANP) - In de rapporten van de leden van 24 stembureaus zijn bij de herverkiezingen van woensdag in Gorinchem geen bijzonderheden gemeld. Ditmaal zijn er iets meer volmachten uitgegeven. Dat zou kunnen komen door de meivakantie.

6 uur geleden
Natuurmonumenten maakt zich 'ernstig zorgen' om natuur na branden

AMSTERDAM (ANP) - Natuurmonumenten maakt zich "ernstig zorgen" om de natuur vanwege de grote branden deze week. Dat zei lobbyist Nelleke Hijmans van de organisatie donderdagavond in talkshow Eva.

7 uur geleden
Heidebrand Oirschot breidt zich niet meer uit

OIRSCHOT (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant is omsingeld en breidt zich naar verwachting niet meer uit. Dat meldt de veiligheidsregio Brabant-Zuidoost. De brandweer zal zeker tot middernacht bezig zijn met blussen. Het gebied is nog afgezet.

7 uur geleden
Toestand burgemeester Roosendaal licht verbeterd, lang herstel

ROOSENDAAL (ANP) - De medische toestand van Mark Buijs, de burgemeester van Roosendaal, is licht verbeterd maar er is nog veel onduidelijk. Dat schrijft de gemeente op haar website. Naar verwachting gaat zijn herstel een lange tijd duren.

7 uur geleden