Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

10.000 demonstranten op de Dam, gemeente vraagt niet te komen

10.000 demonstranten op de Dam, gemeente vraagt niet te komen

AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam heeft opgeroepen niet meer naar de demonstratie op de Dam te komen vanwege drukte. Volgens de gemeente zijn er rond de 10.000 demonstranten zondag op de Dam om te demonstreren tegen de coronamaatregelen. De bedoeling is dat de demonstranten rond 12.00 uur beginnen aan een wandeltocht van 7 kilometer door het centrum van Amsterdam.

Volgens de politie is er nog geen indicatie dat de demonstratie zal leiden tot openbare ordeverstoring, en er wordt niet gehandhaafd op de anderhalvemeterregel. Wel zijn agenten bij de demonstratie aanwezig. De gemeente roept nieuwe demonstranten op niet meer te komen, maar benadrukt dat de rest van de demonstratie door kan gaan "als het zo gemoedelijk blijft", aldus een woordvoerder.

Bij de demonstratie heerst een uitgelaten, feestelijke stemming en er is harde muziek. Mensen staan dicht op elkaar, met hier een daar wat ruimte tussen groepjes mensen. Demonstranten hebben onder meer spandoeken, vlaggen en gele paraplu's bij zich. Ook worden er stickers uitgedeeld met de slogan ‘born to be free’ erop.

Zestig organisaties

Onder de slogan 'Samen voor Nederland' doen ze mee. Initiatiefnemer van de demonstratie is Michel Reijinga, die al meerdere protesten tegen de coronamaatregelen organiseerde onder de noemer 'koffiedrinken'. Volgens Reijinga doen deze zondag zo'n zestig organisaties mee aan de demonstratie. Onder meer Forum voor Democratie laat via sociale media weten aanwezig te zijn, evenals Belang van Nederland, de partij van Wybren van Haga. De organisatie noemt het "de grootste demonstratie sinds de intrede van de coronamaatregelen".

"Ondanks het huidige minimale aantal maatregelen, hechten de groepen er belang aan te demonstreren", aldus de organisatie van het protest. De groep komt naar eigen zeggen niet alleen in opstand tegen de nog geldende maatregelen, ook willen ze een statement maken tegen "toeslagenaffaires, huizentekorten en de Groningen-affaire".

Meer uit Binnenland

Zeer grote brand bij agrarisch bedrijf in Friese Arum

ARUM (ANP) - In het Friese dorp Arum woedt een zeer grote brand in twee loodsen van een agrarisch bedrijf. Dat bevestigt een woordvoerder van de brandweer Fryslân. De loodsen, die vol staan met stro en machines, kunnen waarschijnlijk niet gered worden omdat ze "volledig in de hens staan", meldt de woordvoerder.

22 minuten geleden
Persoon met ernstig letsel aangetroffen na aanrijding in Burdaard

BURDAARD (ANP) - In het Friese dorp Burdaard is een persoon met zeer ernstig letsel aangetroffen aan de Iedyk. Dat meldt de politie op X. Rond 00.17 uur kwam de melding binnen. Het slachtoffer is vermoedelijk gewond geraakt bij een aanrijding met een voertuig, waarna de bestuurder waarschijnlijk is doorgereden.

23 minuten geleden
Indringer Tweede Kamer komt op vrije voeten

DEN HAAG (ANP) - De 19-jarige man uit Nijmegen die afgelopen februari met een mes het gebouw van de Tweede Kamer binnendrong, komt vanaf donderdag op vrije voeten. De rechtbank in Den Haag noemde de persoonlijke omstandigheden van Tijn B. als reden voor de schorsing van zijn hechtenis. B. moest hard huilen toen hij de beslissing van de rechtbank hoorde, hij had tijdens de korte voorbereidende zitting woensdag meerdere keren gezegd dat hij heel erg graag naar huis wil.

15 uur geleden
Preventief fouilleren neemt toe in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse politie heeft vorig jaar ruim 16 procent meer mensen preventief gefouilleerd dan het jaar ervoor, blijkt uit cijfers van de gemeente. Het aantal gefouilleerden steeg van 5398 naar 6297. Het aantal voertuigen dat preventief werd gecontroleerd, steeg met ruim 54 procent van 1537 naar 2371.

16 uur geleden
Huishoudens in Friesland hebben weer normale waterdruk

UTRECHT (ANP) - Bij de ongeveer 15.000 huishoudens in Friesland die woensdag een lagere waterdruk hadden, stroomt het water weer normaal uit de kraan. Dat meldt drinkwaterbedrijf Vitens.

16 uur geleden
Raad: wegvoeren met bussen na XR-demo Zuidas was onrechtmatig

DEN HAAG (ANP) - Het 'bestuurlijk verplaatsen' van demonstranten van Extinction Rebellion (XR) na een demonstratie in Amsterdam op 18 september 2020 was onrechtmatig. De Raad van State bevestigt daarmee een eerdere uitspraak van de rechtbank in Amsterdam.

17 uur geleden
Veenendaal handelde onrechtmatig met onderzoek naar moskee

VEENENDAAL (ANP) - De gemeente Veenendaal heeft onrechtmatig gehandeld met een onderzoek naar de stichting en moskee Taubah, oordeelt de rechtbank. Veenendaal liet zonder medeweten van Taubah het bedrijf NTA onderzoek doen naar de organisatie en haar gemeenschap en schond daarmee privacyrechten.

18 uur geleden