Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zzp'ers krijgen voortaan minimumtarief bij publieke omroepen

Zzp'ers krijgen voortaan minimumtarief bij publieke omroepen

AMSTERDAM (ANP) - Zelfstandigen die werken bij de publieke omroepen krijgen voortaan een minimumtarief. Ze gaan 150 procent van het cao-loon verdienen, meldt FNV. Afgelopen maand vroeg de vakbond mediaminister Arie Slob nog om in te grijpen omdat de publieke omroep en productiebedrijven zich niet als fatsoenlijke werk- en opdrachtgevers zouden gedragen.

"We zijn blij met deze eerste stap die concurrentie op arbeidsvoorwaarden tussen werknemers met een dienstverband en zzp’ers moet uitbannen", zegt FNV-bestuurder Andrée Ruiters. "Wij willen gelijk loon voor gelijk werk."

Volgens FNV is het minimumtarief gebaseerd op de loonschalen uit de cao en kunnen zzp'ers nu ook pensioen opbouwen en zich verzekeren voor arbeidsongeschiktheid. De vakbond hoopt dat de omroepen door deze afspraak meer medewerkers in vaste dienst nemen.

Nieuwe cao

Omroepwerkgevers waren de afgelopen tijd ook in onderhandeling met de vakbonden over een nieuwe cao. Vakbonden NVJ en CNV stemden in met het eindbod, FNV niet. Volgens een woordvoerster van FNV is er woensdag nog gesproken met de omroepen maar konden de partijen het niet eens worden.

De cao geldt voor zo’n 4900 werknemers bij de publieke en regionale omroepen. Zij werken onder meer achter de schermen als redacteur, productieassistent of editor. Daarnaast werken er duizenden mensen aan programma’s van de publieke omroepen als zzp-er, via payrollbedrijven en bij productiebedrijven als NEP en United.

Meer uit Binnenland

Veel politie in Ter Apel bij demonstraties asielzoekerscentrum

TER APEL (ANP) - In en rondom Ter Apel is zaterdag veel politie aanwezig voor aangekondigde demonstraties rondom het asielzoekerscentrum in de Groningse plaats. Er zijn onder meer politieagenten op paarden en op motoren. Ook rijden verschillende busjes van de mobiele eenheid rond. Bij het aanmeldcentrum staat een handvol demonstranten met Nederlandse vlaggen, zag een ANP-fotograaf.

17 minuten geleden
Hondius na aankomst op Tenerife door naar Nederland

MADRID (ANP/RTR) - Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius zal na aankomst op Tenerife zondag uiteindelijk doorvaren naar een Nederlandse haven, waar het schip zal worden gedesinfecteerd. De aan boord overleden en met het hantavirus besmette Duitse vrouw blijft tot die tijd op het schip, net als een deel van de bemanning. Dat is bekendgemaakt op een persconferentie van het Spaanse ministerie van Volksgezondheid.

18 minuten geleden
Festival in Amsterdam op laatste moment geannuleerd

AMSTERDAM (ANP) - Het festival Music On dat zaterdag en zondag zou plaatsvinden in het Meerpark in Amsterdam is op het laatste moment afgelast. De organisatie heeft zaterdag op Instagram gemeld dat de gemeente de vergunning heeft ingetrokken.

1 uur geleden
Nederlandse toerist (21) met mazelen opgenomen in Panama

PANAMA-STAD (ANP) - Een 21-jarige Nederlandse backpacker is met mazelen opgenomen in een ziekenhuis in Panama-Stad, meldt het Panamese ministerie van Volksgezondheid.

2 uur geleden
Tenerife treft voorbereidingen voor ontvangst Hondius

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - In de industriehaven van Granadilla op Tenerife worden voorbereidingen getroffen voor de komst van het Nederlandse cruiseschip waarop eerder het hantavirus uitbrak. Op het anderszins vrijwel lege industrieterrein worden legertenten, hekwerk en mobiele toiletten geplaatst om de opvarenden van de m/v Hondius zondag op te vangen, zien ANP-verslaggevers ter plaatse.

2 uur geleden
Veel rook bij brand in Westelijk Havengebied Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In het Westelijk Havengebied in Amsterdam woedt in de nacht van vrijdag op zaterdag een brand. Het zou gaan om het terrein van een recyclingbedrijf op de Kwadrantweg.

7 uur geleden
Opvarenden Hondius in Nederland zes weken in thuisquarantaine

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse opvarenden van het cruiseschip Hondius gaan nadat zij gerepatrieerd zijn zes weken in thuisquarantaine. Dat meldt minister Sophie Hermans (Volksgezondheid, VVD) in een brief aan de Tweede Kamer. Onder de circa 150 bemanningsleden en passagiers van het schip, dat nu op weg is naar de Canarische Eilanden, zijn op dit moment geen mensen met symptomen van het hantavirus. Dat virus heeft al aan drie opvarenden het leven gekost.

16 uur geleden