Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zzp-organisatie daagt Staat om oneerlijke verdeling coronasteun

Zzp-organisatie daagt Staat om oneerlijke verdeling coronasteun

AMSTERDAM (ANP) - De Werkvereniging, een platform voor zelfstandig werkenden, heeft de Staat gedagvaard omdat ze de verschillen tussen coronasteun voor werknemers en zzp'ers oneerlijk vindt. Die laatste groep zou verhoudingsgewijs veel te weinig steun hebben gekregen.

Mensen met een eigen onderneming zonder personeel werden namelijk maximaal tot bijstandsniveau gecompenseerd voor inkomstenverlies door de lockdowns. Dit terwijl werknemers via loonsteun voor bedrijven met personeel er rianter bijzaten. Daardoor zou de coronasteun in Nederland niet goed zijn verdeeld.

De Werkvereniging klaagde de Staat hierover een half jaar terug al aan. Nu zijn in deze zaak namens vier zzp'ers dagvaardingen verzonden. Omdat de organisatie zelf niet over genoeg financiële middelen beschikte voor het bekostigen van een rechtszaak, werd een crowdfundingcampagne opgezet. Hiermee is een bedrag van bijna 30.000 euro opgehaald.

Volgens directeur Roos Wouters van de Werkvereniging zouden zelfstandigen, als de zaak in het voordeel van de zzp'ers wordt beslist, straks met de uitspraak in de hand alsnog aanvullende compensatie van hun misgelopen inkomen moeten kunnen eisen. Maar om hoeveel geld dit gaat, durft ze niet te zeggen.

Enkele dagen terug kwam de Kunstenbond al met een vergelijkbare klacht. De vakbond kondigde aan namens tienduizenden gedupeerde zzp'ers in de cultuursector compensatie te gaan eisen voor door coronamaatregelen geleden schade. De vakbond voor onder meer kunstenaars schatte dat dit wel eens om een bedrag van rond de 1,6 miljard euro zou kunnen gaan. Als er binnen vier weken geen voorstel tot compensatie binnen is, zou ook een rechtszaak volgen.

Meer uit Financieel

Fiscus stopt met noemen BSN in betalingen, zegt toezichthouder AP

DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst stopt uiterlijk eind dit jaar met het vermelden van het burgerservicenummer (BSN) van mensen in betalingen. Het BSN wordt straks vervangen door een willekeurig nummer. Dat meldt de Autoriteit Persoonsgegevens (AP), die een brief naar de fiscus heeft gestuurd met dit verzoek.

2 uur geleden
Beleggers schrikken niet van vergeldingsaanval VS op Iran

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers laten zich woensdagochtend niet van de wijs brengen door de Amerikaanse vergeldingsaanvallen op Iran. Ondanks het oplaaien van het geweld in het Midden-Oosten afgelopen nacht gaan de belangrijkste beursgraadmeters in Europa licht omhoog.

2 uur geleden
Gasunie vreest dat gasvoorraad te laat wordt gevuld voor winter

GRONINGEN (ANP) - Gasunie maakt zich zorgen dat de gasvoorraad van Nederland niet op tijd wordt aangevuld voor de komende winter. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door De Telegraaf. Deze tijd van het jaar moeten marktpartijen gas inkopen om de voorraad te vullen, maar dat gaat volgens de gasnetbeheerder te langzaam.

3 uur geleden
TNO: inzet AI leidt niet automatisch tot productiviteitswinst

DEN HAAG (ANP) - De inzet van kunstmatige intelligentie leidt niet vanzelf tot meer productiviteit op de werkvloer. Dat stelt TNO na onderzoek. Organisaties staan volgens het onderzoeksbureau te weinig stil bij de manier waarop AI het werk voor medewerkers verandert.

3 uur geleden
CBS: productie industrie groeit sterkst sinds najaar 2022

DEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in april flink aangetrokken. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) was sprake van de sterkste groei sinds het najaar van 2022. Dit is mogelijk een gevolg van paniekaankopen van klanten door verstoringen in de toeleveringsketens door de oorlog in het Midden-Oosten. Albert Jan Swart, sectoreconoom Industrie bij ABN AMRO, denkt dat de cijfers ook erg gestuwd worden door een productietoename bij chipmachinefabrikant ASML.

4 uur geleden
ING biedt goedkoopste betaalpakket niet meer aan om cashwetgeving

AMSTERDAM (ANP) - ING biedt niet langer zijn goedkoopste betaalpakketten aan. Klanten kunnen nu nog kiezen voor een pakket met korting, waarbij apart 80 cent moet worden betaald per contante geldopname. Maar door aanstaande wetgeving rond cash mag de bank dit zo niet langer aanbieden.

7 uur geleden
Chipaandelen toch weer in de verkoop in New York

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met verliezen de handel uitgegaan, waarbij vooral techaandelen omlaag gingen. Beleggers deden relatief dure chipfondsen in de verkoop, mogelijk om zich meer te richten op andere sectoren die binnenkort kunnen profiteren van een veerkrachtige Amerikaanse economie. Tegelijkertijd bleven de spanningen tussen Iran en de Verenigde Staten boven de markt hangen.

13 uur geleden