Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ZZ Top-bassist Dusty Hill (72) overleden

ZZ Top-bassist Dusty Hill (72) overleden

HOUSTON (ANP) - Dusty Hill, de bassist van de Amerikaanse rockband ZZ Top, is op 72-jarige leeftijd overleden. Zanger Billy Gibbons en drummer Frank Beard laten in een verklaring op sociale media weten dat Hill thuis in Houston in zijn slaap is gestorven. "Je gaat enorm worden gemist", schrijven de muzikanten.

Een oorzaak voor de dood van de bassist is nog niet bekendgemaakt. Het is dan ook niet duidelijk of het te maken heeft met de heupproblemen waardoor Hill vorige week moest stoppen met de tournee van ZZ Top.

Hill, Gibbons en Beard richtten de band in 1969 op en traden nog altijd op. De bassist en zanger zijn, naast hun muzikale talent, ook bekend vanwege hun kenmerkende uiterlijk met lange baarden, zonnebrillen en hoeden.

Met ZZ Top maakte Hill vijftien studioalbums. In Nederland is de band vooral bekend van de hits Gimme All Your Lovin' en Sharp Dressed Man.

Meer uit Buitenland

Israël sluit Brits consulaat in Oost-Jeruzalem als vergelding

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische regering sluit het Britse consulaat in Oost-Jeruzalem. Dat maakte minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar bekend nadat het Verenigd Koninkrijk maatregelen had aangekondigd tegen illegale nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever.

27 minuten geleden
Trump belt met Poetin over bezoek gezanten aan Moskou en Kyiv

WASHINGTON/MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin gebeld over het bezoek dat de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner afgelopen weekend hebben gebracht aan Moskou en Kyiv. Volgens het Kremlin heeft Trump aangegeven dat hij zo snel mogelijk een einde wil maken aan de oorlog tussen Rusland en Oekraïne.

44 minuten geleden
Zuid-Korea stuurt onderzoeksteam naar Straat van Hormuz

SEOUL (ANP) - Zuid-Korea heeft een onderzoeksteam naar het Midden-Oosten gestuurd om de situatie bij de Straat van Hormuz te beoordelen. Het ministerie van Defensie meldt dat de "veiligheidsomstandigheden" daar worden bekeken, schrijft persbureau Yonhap.

1 uur geleden
Doden bij nieuwe Russische aanvallen op Kyiv

KYIV (ANP/RTR) - Bij nieuwe Russische luchtaanvallen zijn twee doden gevallen. Burgemeester Vitali Klytsjko schrijft op X dat een magazijn geraakt is.

1 uur geleden
Bosnië zet twee Servische diplomaten uit om uitvaart Mladić

SARAJEVO (ANP/AFP) - Bosnië zet twee Servische diplomaten het land uit omdat meerdere ministers de uitvaart van Ratko Mladić in Belgrado hadden bijgewoond. Minister van Buitenlandse Zaken Elmedin Konaković heeft de defensiegezant en een adviseur van de Servische inlichtingendienst opgedragen te vertrekken.

2 uur geleden
Landen willen handel met illegale nederzettingen aanpakken

LONDEN (ANP) - Een groep van twaalf landen heeft aangekondigd de handel in goederen met illegale nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever te willen aanpakken. Landen kunnen zelf maatregelen nemen of die op Europees niveau steunen, stellen Canada, Denemarken, Finland, Frankrijk, IJsland, Ierland, Noorwegen, Polen, Portugal, Spanje, Zweden en het Verenigd Koninkrijk in een verklaring.

2 uur geleden
Zelensky hoopt op gesprekken met Rusland en VS later deze maand

KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky hoopt dat een ontmoeting tussen Oekraïense, Russische en Amerikaanse onderhandelaars nog later deze maand kan plaatsvinden. Dat zei hij nadat de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner afgelopen weekend een bezoek hadden gebracht aan Moskou en Kyiv.

4 uur geleden