Zwolle huldigt voetballers van gepromoveerd PEC
ZWOLLE (ANP) - De voetballers van PEC Zwolle worden zaterdag gehuldigd. Ze eindigden als tweede in de eerste divisie, en daarmee verzekerden ze zich van een terugkeer naar de Eredivisie, een jaar na degradatie. PEC maakte ook nog kans op de titel, maar die ging vrijdag naar Heracles Almelo. Beide clubs eindigden na 38 wedstrijden op 85 punten, maar de Almeloërs hadden een beter doelsaldo.
De huldiging is aan het einde van de middag in Park de Wezenlanden, net buiten het centrum van Zwolle en naast het provinciehuis. Het voorprogramma begint rond 17.00 uur met dj's en artiesten. De huldiging zelf duurt van 18.00 tot ongeveer 19.00 uur. In 2014, toen PEC de KNVB-Beker won door in de finale van Ajax te winnen, werd de club ook gehuldigd in het park. Daar zijn ook boerenprotesten gehouden, en het Bevrijdingsfestival is er elk jaar.
Als PEC kampioen was geworden, zouden de spelers en staf ook een rondvaart door de Zwolse stadsgracht hebben gekregen.
Meer uit Binnenland
HEEMSKERK (ANP) - Het gebied rond het gemeentehuis van Heemskerk en de omgeving van het station in de Noord-Hollandse plaats zijn donderdag aangewezen als veiligheidsrisicogebied. Burgemeester Alexander Luijten heeft dat besluit genomen omdat er demonstraties zijn aangekondigd rond de gemeenteraadsvergadering van donderdagavond. Tijdens die vergadering wordt onder meer gesproken over een asielzoekerscentrum in de gemeente.
51 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland kan de industrie in zijn geheel kwijtraken als de politiek geen keuzes maakt over verduurzaming. Dat signaleert de Wetenschappelijke Klimaatraad (WKR) donderdag in een belangrijk rapport over de industrie op de vooravond van een nieuw kabinet.
56 minuten geledenZAANDAM (ANP) - Tata Steel heeft 8,5 miljoen euro moeten betalen, omdat de staalproducent te veel schadelijke stoffen zou hebben uitgestoten. Het is een van de hoogste straffen ooit voor Tata Steel, gevestigd in de Noord-Hollandse IJmond. De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) heeft die miljoenen ingevorderd op basis van metingen van het bedrijf zelf.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie is bekend met bedreigingen aan het adres van de politieman die maandag betrokken was bij een geweldsincident onder het bollendak op het stationsplein in Utrecht. "Wij zien natuurlijk ook bepaalde berichten online jegens collega's en hebben daar uiteraard aandacht voor", reageert een politiewoordvoerder na berichtgeving door RTV Utrecht.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Rotterdammers die gebruikmaken van de plaatselijke voedselbank kunnen sinds deze week een gratis noodpakket ophalen. De pakketten worden ingekocht door de gemeente en uitgedeeld in de vestigingen van de voedselbank.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Koningin Máxima heeft griep en is daarom donderdag niet bij een bezoek in Rotterdam. De koningin zou donderdagmiddag de afsluiting van de hackathon 'Schuldhulp voor iedereen' bijwonen. Volgens de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) vindt Máxima het "erg jammer dat ze er niet zelf bij kan zijn." Het thema is een "belangrijk onderdeel van haar portefeuille".
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als woningcorporaties er niet veel meer geld bij krijgen, kunnen ze niet de honderdduizenden woningen bijbouwen die ze hebben afgesproken. Daarvoor waarschuwt de Autoriteit woningcorporaties (Aw) in een advies aan het kabinet. Naar schatting komen corporaties 19 miljard euro tekort. De autoriteit ziet drie opties: meer overheidsgeld, hogere huren of minder nieuwbouw en verduurzaming.
3 uur geleden