Zwolle huldigt voetballers van gepromoveerd PEC
ZWOLLE (ANP) - De voetballers van PEC Zwolle worden zaterdag gehuldigd. Ze eindigden als tweede in de eerste divisie, en daarmee verzekerden ze zich van een terugkeer naar de Eredivisie, een jaar na degradatie. PEC maakte ook nog kans op de titel, maar die ging vrijdag naar Heracles Almelo. Beide clubs eindigden na 38 wedstrijden op 85 punten, maar de Almeloërs hadden een beter doelsaldo.
De huldiging is aan het einde van de middag in Park de Wezenlanden, net buiten het centrum van Zwolle en naast het provinciehuis. Het voorprogramma begint rond 17.00 uur met dj's en artiesten. De huldiging zelf duurt van 18.00 tot ongeveer 19.00 uur. In 2014, toen PEC de KNVB-Beker won door in de finale van Ajax te winnen, werd de club ook gehuldigd in het park. Daar zijn ook boerenprotesten gehouden, en het Bevrijdingsfestival is er elk jaar.
Als PEC kampioen was geworden, zouden de spelers en staf ook een rondvaart door de Zwolse stadsgracht hebben gekregen.
Meer uit Binnenland
GRANADILLA DE ABONA (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius komt zondag om 05.30 uur lokale tijd aan bij Tenerife. Het gaat voor anker in de buurt van Granadilla de Abona, aan de zuidkant van het eiland. Vanaf ongeveer 08.00 uur lokale tijd kunnen de eerste mensen naar de wal worden gebracht. Daarna gaan ze meteen door naar het vliegveld, heeft de rederij Oceanwide Expeditions zaterdagavond laten weten.
22 minuten geledenTER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag vijf mensen aangehouden. Eerder waren er drie aanhoudingen, daar zijn er nu twee aan toegevoegd.
3 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag vijf mensen aangehouden. Eerder waren er drie aanhoudingen, daar zijn er nu twee aan toegevoegd.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Circa 29 opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius vliegen zondag van Tenerife naar Eindhoven. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Onder hen zijn zowel Nederlanders als mensen uit andere landen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het housefestival Music On in Amsterdam gaat dit weekeinde definitief niet door. De gemeente heeft zaterdag op het laatste moment de vergunning voor het feest ingetrokken. De organisator spande een kort geding aan om het besluit terug te laten draaien, maar de rechter heeft dat afgewezen. De reden daarvoor is nog niet bekend.
6 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag drie mensen aangehouden. Twee personen voor belediging en één voor het zich niet kunnen legitimeren. De demonstraties verliepen verder zonder grote incidenten. Even na 15.00 uur verlieten de laatste actievoerders het terrein voor het azc. Zij zijn vervolgens buiten het dorp in bussen gestapt.
6 uur geledenGENÈVE (ANP) - De directeur-generaal van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft zich direct gericht tot de bevolking van Tenerife, waar zondag het door hantavirus getroffen schip m/v Hondius wordt verwacht. Tedros Adhanom Ghebreyesus drukt de inwoners van het Spaanse eiland op het hart dat zij een gering risico lopen en dat de samenwerkende landen en gezondheidsautoriteiten er alles aan doen om dat zo te houden.
8 uur geleden