Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwitserse skiester Suter houdt Goggia van tweede goud op afdaling

Zwitserse skiester Suter houdt Goggia van tweede goud op afdaling

YANQING (ANP) - Skiester Corinne Suter heeft Sofia Goggia bij de Olympische Spelen van titelprolongatie op de afdaling afgehouden. De Zwitserse regerend wereldkampioene bleef de Italiaanse favoriete op The Rock, de piste in Yanqing, 0,16 seconden voor. Het brons ging naar Nadia Delago, eveneens uit Italië.

Goggia had er een race tegen de klok opzitten om fit op de piste te kunnen staan. De skiester kwam bij een wereldbekerwedstrijd op de super-G in Cortina d'Ampezzo eind januari ten val. Ze verrekte een kruisband en hield een breukje in een kuitbeen over aan de crash. Met fysiotherapie was ze alsnog op tijd fit voor de Spelen van Beijing, al sloeg ze de super-G over om zich volledig te concentreren op de afdaling.

Suter, die de afdaling goed had verkend, had directere lijnen en bleef in de buurt van de tussentijden van Goggia. Op de finish dook de 27-jarige Zwitserse met 1.31,87 net onder de 1.32,03 van de Italiaanse. "Dit was mijn grote droom, ik weet niet wat ik moet zeggen", aldus Suter na de wedstrijd, die met een half uur vertraging was begonnen vanwege de wind op de hogere gedeeltes. "Ik wist nadat ik gefinisht was niet of het voldoende zou zijn. Ik had soms het gevoel dat ik wind tegen had, op een ander moment voelde ik 'm meer in de rug. Het was geen gemakkelijke afdaling."

Lake Placid

De Zwitsers zijn op de Spelen overheersend in het alpineskiën met ook al goud voor Lara Gut-Behrami op de super-G, terwijl bij de mannen Beat Feuz de afdaling won en Marco Odermatt de reuzenslalom. Het was de eerste keer sinds de Spelen van Lake Placid in 1980 dat de titels bij de afdaling naar hetzelfde lang gingen.

Goggia kon gezien haar voorgeschiedenis leven met het resultaat. "Het was lang niet zeker of ik hier wel zou zijn. En dan pak ik toch een medaille. Ongelooflijk eigenlijk, met wat ik de afgelopen twintig dagen heb beleefd."

Lof kreeg Goggia van de Amerikaanse Mikaela Shiffrin, die als achttiende eindigde nadat ze op haar favoriete onderdelen, de slalom en reuzenslalom, niet was gefinisht. Shiffrin mikt nu op de combinatie (afdaling en slalom) van donderdag. "Ik vind het ongelooflijk knap dat ze hier is na die crash. We kennen de details niet, maar het was een serieuze blessure. Het is zilver in plaats van goud, maar nog steeds een medaille die zo ver weg leek voor haar", aldus Shiffrin.

Meer uit Sport

Tennisster Williams verliest in Berlijn tweede partij na rentree

BERLIJN (ANP) - Tennisster Serena Williams heeft haar tweede wedstrijd na haar rentree niet weten te winnen. De 44-jarige Amerikaanse strandde met haar Tsjechische partner Karolína Muchová in de eerste ronde van het dubbelspel op het grastoernooi van Berlijn. Het duo verloor met 6-4 6-4 van de Mexicaanse Giuliana Olmos en Erin Routliffe uit Nieuw-Zeeland.

3 uur geleden
Broeders-Bol tweede bij outdoordebuut 800 meter in Ostrava

OSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol is bij haar outdoordebuut op de 800 meter in het Tsjechische Ostrava tweede geworden in een tijd van 1.57,13. De wedstrijd werd gewonnen door de Zwitserse Audrey Werro in een razendsnelle 1.54,45. Met haar tijd is Bol ruim anderhalve seconde langzamer dan het Nederlands record dat Ellen van Langen tijdens haar gouden olympische race in Barcelona in 1992 noteerde.

4 uur geleden
NOC*NSF wil dat 'sporticonen' rouleren als chef de mission

ARNHEM (ANP) - De functie van chef de mission is een tijdelijke rol voor Nederlandse iconen in de sport. Dat benadrukte directeur topsport André Cats van NOC*NSF tijdens een persmoment op sportcentrum Papendal. Daar werd oud-schaatsster Ireen Wüst gepresenteerd als de nieuwe chef de mission van de olympische equipe op de Zomerspelen van Los Angeles in 2028 en handbiker Jetze Plat als chef de mission van de paralympische ploeg.

5 uur geleden
Nieuwe chef Wüst wil 'steun en toeverlaat' zijn voor olympiërs

ARNHEM (ANP) - Voormalig topschaatsster Ireen Wüst wil een "steun en toeverlaat" zijn voor de olympische sporters. Dat zei de meest succesvolle Nederlandse olympiër bij haar presentatie als chef de mission voor de Olympische Zomerspelen van 2028 in Los Angeles. Ze is de opvolger van oud-zwemmer Pieter van den Hoogenband.

8 uur geleden
Plat volgt Vergeer op als chef de mission Paralympische Spelen

ARNHEM (ANP) - Jetze Plat is de nieuwe chef de mission voor de Paralympische Zomerspelen van Los Angeles 2028. Dat maakte sportkoepel NOC*NSF bekend tijdens een persconferentie op sportcentrum Papendal.

8 uur geleden
NOC*NSF bevestigt Wüst als chef de mission voor Spelen 2028

ARNHEM (ANP) - Ireen Wüst is definitief de nieuwe chef de mission voor de Olympische Spelen van 2028. Dat heeft sportkoepel NOC*NSF dinsdagmiddag bekendgemaakt, nadat het al enige tijd eerder was uitgelekt. Oud-schaatsster Wüst (40) wordt de eerste vrouwelijke chef de mission en krijgt deze functie als het bevalt ook tijdens de Winterspelen van 2030.

9 uur geleden
Venus en Serena Williams samen in dubbelspel op Wimbledon

LONDEN (ANP) - De zussen Venus en Serena Williams komen samen uit in het dubbelspel op Wimbledon. De veelvoudig grandslamkampioenen hebben van de organisatie een wildcard gekregen. Het toernooi begint over een kleine twee weken.

11 uur geleden