Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwitserse skiester Suter houdt Goggia van tweede goud op afdaling

Zwitserse skiester Suter houdt Goggia van tweede goud op afdaling

YANQING (ANP) - Skiester Corinne Suter heeft Sofia Goggia bij de Olympische Spelen van titelprolongatie op de afdaling afgehouden. De Zwitserse regerend wereldkampioene bleef de Italiaanse favoriete op The Rock, de piste in Yanqing, 0,16 seconden voor. Het brons ging naar Nadia Delago, eveneens uit Italië.

Goggia had er een race tegen de klok opzitten om fit op de piste te kunnen staan. De skiester kwam bij een wereldbekerwedstrijd op de super-G in Cortina d'Ampezzo eind januari ten val. Ze verrekte een kruisband en hield een breukje in een kuitbeen over aan de crash. Met fysiotherapie was ze alsnog op tijd fit voor de Spelen van Beijing, al sloeg ze de super-G over om zich volledig te concentreren op de afdaling.

Suter, die de afdaling goed had verkend, had directere lijnen en bleef in de buurt van de tussentijden van Goggia. Op de finish dook de 27-jarige Zwitserse met 1.31,87 net onder de 1.32,03 van de Italiaanse. "Dit was mijn grote droom, ik weet niet wat ik moet zeggen", aldus Suter na de wedstrijd, die met een half uur vertraging was begonnen vanwege de wind op de hogere gedeeltes. "Ik wist nadat ik gefinisht was niet of het voldoende zou zijn. Ik had soms het gevoel dat ik wind tegen had, op een ander moment voelde ik 'm meer in de rug. Het was geen gemakkelijke afdaling."

Lake Placid

De Zwitsers zijn op de Spelen overheersend in het alpineskiën met ook al goud voor Lara Gut-Behrami op de super-G, terwijl bij de mannen Beat Feuz de afdaling won en Marco Odermatt de reuzenslalom. Het was de eerste keer sinds de Spelen van Lake Placid in 1980 dat de titels bij de afdaling naar hetzelfde lang gingen.

Goggia kon gezien haar voorgeschiedenis leven met het resultaat. "Het was lang niet zeker of ik hier wel zou zijn. En dan pak ik toch een medaille. Ongelooflijk eigenlijk, met wat ik de afgelopen twintig dagen heb beleefd."

Lof kreeg Goggia van de Amerikaanse Mikaela Shiffrin, die als achttiende eindigde nadat ze op haar favoriete onderdelen, de slalom en reuzenslalom, niet was gefinisht. Shiffrin mikt nu op de combinatie (afdaling en slalom) van donderdag. "Ik vind het ongelooflijk knap dat ze hier is na die crash. We kennen de details niet, maar het was een serieuze blessure. Het is zilver in plaats van goud, maar nog steeds een medaille die zo ver weg leek voor haar", aldus Shiffrin.

Meer uit Sport

Tennissters voorkomen degradatie in Billie Jean King Cup

OEIRAS (ANP) - De Nederlandse tennissters hebben degradatie uit groep 1 van de Europees-Afrikaanse zone in de Billie Jean King Cup voorkomen. Het team van captain Kiki Bertens won in het Portugese Oeiras met 2-0 van Noorwegen.

8 uur geleden
Keetels zonder ChatGPT op jacht naar titel in marathon Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels is komende zondag in de marathon van Rotterdam favoriet voor de Nederlandse titel op de marathon. De rennende stewardess mikt zelf op een tijd van onder de 2.30 uur. Hoewel ze ChatGPT niet meer gebruikt als hardloopcoach, is ze nog steeds haar eigen trainer. "Ik heb inmiddels zo veel van andere atleten gehoord en geleerd, dat ik het nu zelf bedenk", zei de 27-jarige Keetels tijdens een persconferentie.

9 uur geleden
Frans talent Seixas boekt derde ritzege in Ronde van Baskenland

EIBAR (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft zijn derde etappe gewonnen in de Ronde van Baskenland. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM versloeg in de vijfde rit met start en finish in Eibar medevluchter Florian Lipowitz uit Duitsland en verstevigde zijn leidende positie in het algemeen klassement. De Spanjaard Javier Romo finishte als derde op iets meer dan een minuut.

10 uur geleden
Sinner ook op gravel in Monaco tegen Zverev in halve finales

MONACO (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich in zijn jacht op zijn eerste titel op een groot graveltoernooi geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De nummer 2 van de wereld versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-3 6-4.

13 uur geleden
Tennisser Zverev in drie sets naar halve finales Monte Carlo

MONACO (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich als eerste geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Duitse nummer 3 van de wereldranglijst boekte een zege in drie sets op de Braziliaan João Fonseca: 7-5 6-7 (3) 6-3.

15 uur geleden
Volleybalster Plak stelt zich niet beschikbaar voor Oranje

UTRECHT (ANP) - Volleybalster Celeste Plak heeft zich niet beschikbaar gesteld voor de wedstrijden van Oranje deze zomer. Dat meldde de volleybalbond op de eigen website. De 30-jarige diagonaalspeelster ontbreekt op de 'longlist' van bondscoach Felix Koslowski voor de komende periode, waarin Nederland speelt op de Four Nations Cup en de Volleyball Nations League.

16 uur geleden
Golfer McIlroy begint goed aan jacht op titelprolongatie Masters

AUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.

21 uur geleden