Zwitserse skiester Suter houdt Goggia van tweede goud op afdaling
YANQING (ANP) - Skiester Corinne Suter heeft Sofia Goggia bij de Olympische Spelen van titelprolongatie op de afdaling afgehouden. De Zwitserse regerend wereldkampioene bleef de Italiaanse favoriete op The Rock, de piste in Yanqing, 0,16 seconden voor. Het brons ging naar Nadia Delago, eveneens uit Italië.
Goggia had er een race tegen de klok opzitten om fit op de piste te kunnen staan. De skiester kwam bij een wereldbekerwedstrijd op de super-G in Cortina d'Ampezzo eind januari ten val. Ze verrekte een kruisband en hield een breukje in een kuitbeen over aan de crash. Met fysiotherapie was ze alsnog op tijd fit voor de Spelen van Beijing, al sloeg ze de super-G over om zich volledig te concentreren op de afdaling.
Suter, die de afdaling goed had verkend, had directere lijnen en bleef in de buurt van de tussentijden van Goggia. Op de finish dook de 27-jarige Zwitserse met 1.31,87 net onder de 1.32,03 van de Italiaanse. "Dit was mijn grote droom, ik weet niet wat ik moet zeggen", aldus Suter na de wedstrijd, die met een half uur vertraging was begonnen vanwege de wind op de hogere gedeeltes. "Ik wist nadat ik gefinisht was niet of het voldoende zou zijn. Ik had soms het gevoel dat ik wind tegen had, op een ander moment voelde ik 'm meer in de rug. Het was geen gemakkelijke afdaling."
Lake Placid
De Zwitsers zijn op de Spelen overheersend in het alpineskiën met ook al goud voor Lara Gut-Behrami op de super-G, terwijl bij de mannen Beat Feuz de afdaling won en Marco Odermatt de reuzenslalom. Het was de eerste keer sinds de Spelen van Lake Placid in 1980 dat de titels bij de afdaling naar hetzelfde lang gingen.
Goggia kon gezien haar voorgeschiedenis leven met het resultaat. "Het was lang niet zeker of ik hier wel zou zijn. En dan pak ik toch een medaille. Ongelooflijk eigenlijk, met wat ik de afgelopen twintig dagen heb beleefd."
Lof kreeg Goggia van de Amerikaanse Mikaela Shiffrin, die als achttiende eindigde nadat ze op haar favoriete onderdelen, de slalom en reuzenslalom, niet was gefinisht. Shiffrin mikt nu op de combinatie (afdaling en slalom) van donderdag. "Ik vind het ongelooflijk knap dat ze hier is na die crash. We kennen de details niet, maar het was een serieuze blessure. Het is zilver in plaats van goud, maar nog steeds een medaille die zo ver weg leek voor haar", aldus Shiffrin.
Meer uit Sport
LEEUWARDEN (ANP) - Schaatsbond KNSB maakte zondag niet meer bekend welke shorttrackers naar de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo mogen. Waarschijnlijk valt de beslissing maandag, zo bevestigde een woordvoerder.
4 uur geledenBELGRADO (ANP) - Novak Djokovic is uit de bond voor professionele tennissers PTPA gestapt. De winnaar van 24 grandslamtoernooien heeft die beslissing genomen omdat hij zich onvoldoende kan vinden in de koers van de organisatie.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Stanislas Wawrinka hoopt met een wildcard zijn laatste Australian Open te kunnen spelen. De 40-jarige Zwitser heeft vorige maand aangekondigd dat hij aan het einde van 2026 stopt als proftennisser. Hij won de Australian Open in 2014 en staat nu met een 157e plaats te laag op de wereldranglijst om rechtstreeks te worden toegelaten tot het hoofdtoernooi.
6 uur geledenZONHOVEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zondag voor de zesde keer de wereldbekerveldrit van Zonhoven gewonnen. De 30-jarige coureur was in de Belgische sneeuw opnieuw een klasse apart op het parcours met de beroemde Kuil van Zonhoven. De Nederlander Tibor Del Grosso (22) werd tweede.
10 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft bij het NK shorttrack de titel veroverd op de 1500 meter. De drievoudig olympisch kampioene duwde haar schaats in de Elfstedenhal in Leeuwarden net wat eerder over de finish dan Michelle Velzeboer, die nagenoeg de hele race op kop reed.
10 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij het NK opnieuw alle afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de Elfstedenhal in Leeuwarden de snelste op de 1000 meter. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam. Vorig jaar won Van 't Wout ook alle drie de afstanden.
11 uur geledenSYDNEY (ANP/DPA) - De Nederlandse tennissers zijn de United Cup, het toernooi voor gemengde landenteams, begonnen met een ruime nederlaag. Duitsland was in Sydney met 3-0 te sterk.
17 uur geleden