Zwitserse skiester Suter houdt Goggia van tweede goud op afdaling
YANQING (ANP) - Skiester Corinne Suter heeft Sofia Goggia bij de Olympische Spelen van titelprolongatie op de afdaling afgehouden. De Zwitserse regerend wereldkampioene bleef de Italiaanse favoriete op The Rock, de piste in Yanqing, 0,16 seconden voor. Het brons ging naar Nadia Delago, eveneens uit Italië.
Goggia had er een race tegen de klok opzitten om fit op de piste te kunnen staan. De skiester kwam bij een wereldbekerwedstrijd op de super-G in Cortina d'Ampezzo eind januari ten val. Ze verrekte een kruisband en hield een breukje in een kuitbeen over aan de crash. Met fysiotherapie was ze alsnog op tijd fit voor de Spelen van Beijing, al sloeg ze de super-G over om zich volledig te concentreren op de afdaling.
Suter, die de afdaling goed had verkend, had directere lijnen en bleef in de buurt van de tussentijden van Goggia. Op de finish dook de 27-jarige Zwitserse met 1.31,87 net onder de 1.32,03 van de Italiaanse. "Dit was mijn grote droom, ik weet niet wat ik moet zeggen", aldus Suter na de wedstrijd, die met een half uur vertraging was begonnen vanwege de wind op de hogere gedeeltes. "Ik wist nadat ik gefinisht was niet of het voldoende zou zijn. Ik had soms het gevoel dat ik wind tegen had, op een ander moment voelde ik 'm meer in de rug. Het was geen gemakkelijke afdaling."
Lake Placid
De Zwitsers zijn op de Spelen overheersend in het alpineskiën met ook al goud voor Lara Gut-Behrami op de super-G, terwijl bij de mannen Beat Feuz de afdaling won en Marco Odermatt de reuzenslalom. Het was de eerste keer sinds de Spelen van Lake Placid in 1980 dat de titels bij de afdaling naar hetzelfde lang gingen.
Goggia kon gezien haar voorgeschiedenis leven met het resultaat. "Het was lang niet zeker of ik hier wel zou zijn. En dan pak ik toch een medaille. Ongelooflijk eigenlijk, met wat ik de afgelopen twintig dagen heb beleefd."
Lof kreeg Goggia van de Amerikaanse Mikaela Shiffrin, die als achttiende eindigde nadat ze op haar favoriete onderdelen, de slalom en reuzenslalom, niet was gefinisht. Shiffrin mikt nu op de combinatie (afdaling en slalom) van donderdag. "Ik vind het ongelooflijk knap dat ze hier is na die crash. We kennen de details niet, maar het was een serieuze blessure. Het is zilver in plaats van goud, maar nog steeds een medaille die zo ver weg leek voor haar", aldus Shiffrin.
Meer uit Sport
NIEUWEGEIN (ANP) - De Nederlandse Basketball Bond (NBB) heeft het lidmaatschap van een voormalig medewerker stopgezet. Daartoe is besloten na het afronden van verschillende onderzoeken naar aanleiding van meldingen over seksueel grensoverschrijdend gedrag, manipulatie en intimidatie. Dit betekent dat "hij geen rol meer kan vervullen binnen het Nederlandse basketbal", aldus de bond in een persbericht.
58 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - Tallon Griekspoor blijft op zoek naar zijn beste vorm na een blessure. De beste tennisser van Nederland verloor ook zijn eerste optreden van het toernooi in München. De Canadees Denis Shapovalov was in drie sets te sterk: 6-4 4-6 6-2.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Peres Jepchirchir doet op 26 april niet mee aan de marathon van Londen. De regerend wereldkampioene uit Kenia was twee jaar geleden de snelste in de hoofdstad van Engeland en won de olympische race over 42 kilometer en 195 meter in Tokio (2021).
1 uur geledenBREDA (ANP) - Met een onorthodoxe strijdwijze gaat Rico Verhoeven op 23 mei tussen de piramides van het Egyptische Gizeh voor de grootste stunt van deze eeuw in de bokswereld. De voormalige 'King of Kickboxing' neemt het op tegen de ongeslagen wereldkampioen boksen Oleksandr Usyk uit Oekraïne. "Twee onbetwiste wereldkampioenen in verschillende disciplines", vertelt de 37-jarige Nederlander. "Het is prachtig dat ik deze kans krijg. Het is de grootste uitdaging in mijn loopbaan."
5 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse judoka's hebben na een jaar van onzekerheid eindelijk weer duidelijkheid. De komst van hoofdcoach Mark van der Ham heeft medaillekandidaten Joanne van Lieshout, Sanne van Dijke en Jur Spijkers nieuwe energie en vertrouwen gegeven voor de EK van donderdag tot en met zondag in het Georgische Tbilisi. "Ik heb voor het eerst sinds de Spelen van Tokio weer iedere dag het gevoel dat ik alles uit mijn lichaam kan halen", aldus de 30-jarige Van Dijke, in 2021 winnares van de tot dusver laatste Nederlandse olympische judomedaille (brons).
7 uur geledenAUGUSTA (ANP/AFP/RTR) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner voert weer de wereldranglijst aan. De Italiaan nam de leidende positie over van de Spanjaard Carlos Alcaraz, nadat hij zijn rivaal had verslagen in de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo (7-6 (5) 6-3). Botic van de Zandschulp is gestegen naar de 49e plaats.
1 dag geleden