Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwitserse skiër Odermatt pakt op reuzenslalom tweede wereldtitel

Zwitserse skiër Odermatt pakt op reuzenslalom tweede wereldtitel

COURCHEVEL (ANP) - De Zwitserse skiër Marco Odermatt heeft bij de WK in de Franse Alpen zijn tweede wereldtitel veroverd. De 25-jarige Odermatt was in Courchevel de beste op de reuzenslalom, het onderdeel waarop hij vorig jaar in China olympisch goud won. De Zwitser zegevierde afgelopen zondag al op de afdaling.

Odermatt is de eerste Zwitserse alpineskiër die meerdere titels wint op een WK sinds Pirmin Zurbriggen, die in 1987 goud pakte op de super-G en reuzenslalom. Odermatt stond na de eerste run op de tweede plaats, met 0,58 seconde achterstand op Marco Schwarz. De Oostenrijker maakte in de tweede run echter wat foutjes en gaf bijna een seconde toe op Odermatt. Schwarz moest op 0,40 genoegen nemen met het brons. Loïc Meillard, landgenoot van Odermatt, eindigde als tweede met 0,32 achterstand.

De Nederlander Maarten Meiners ging tijdens de eerste run onderuit en werd daardoor uitgeschakeld. De 31-jarige Meiners eindigde op de Spelen op de achttiende plaats op de reuzenslalom.

Meer uit Sport

Tennisser Alcaraz lost Sinner weer af als mondiale nummer 1

LONDEN (ANP/AFP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft de eerste plaats op de wereldranglijst weer overgenomen van Jannik Sinner. De 22-jarige Spanjaard stond een week geleden de positie af aan zijn twee jaar oudere rivaal uit Italië.

3 uur geleden
Teambaas Mekies prijst 'ongelooflijke prestatie' Verstappen

SÃO PAULO (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull kwam woorden tekort om de prestatie van Max Verstappen in de Grote Prijs van São Paulo te beschrijven. "Het was een ongelooflijke prestatie van Max", liet hij via het team weten. "We weten allemaal dat hij vorig jaar vanaf P17 naar de zege reed in de regen en dat dat een van de meest uitzonderlijke races was. Maar dit jaar deed hij het bijna opnieuw, vanuit de pitstraat, op het droge en dat met een extra stop door een lekke band."

12 uur geleden
Tennisser Zverev begint ATP Finals met zege op Shelton

TURIJN (ANP) - Alexander Zverev is de ATP Finals begonnen met een zege. De als derde geplaatste Duitse tennisser versloeg de Amerikaan Ben Shelton in twee sets: 6-3 7-6 (6).

13 uur geleden
Norris kan in Las Vegas grote stap naar eerste wereldtitel zetten

SÃO PAULO (ANP) - Lando Norris heeft met de zege in de Grote Prijs van São Paulo een grote stap naar zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 gezet. De Britse coureur van McLaren kwam door de zeges in de grand prix en de sprintrace op 390 punten. Dat zijn er 24 meer dan zijn teamgenoot Oscar Piastri uit Australië en 49 meer dan titelverdediger Max Verstappen.

13 uur geleden
Meerkampster Vetter beëindigt atletiekloopbaan

AMSTERDAM (ANP) - Meerkampster Anouk Vetter zet een punt achter haar atletiekcarrière. "Het is mooi geweest. Ik merk dat ik heel erg voldaan en tevreden ben en dat het vuurtje gewoon is gedoofd", zei Vetter tegen de NOS.

15 uur geleden
Verstappen had derde plaats na start vanuit de pits niet verwacht

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen had niet gedacht dat hij op het podium zou eindigen in de Grote Prijs van São Paulo na een start vanuit de pitstraat. De wereldkampioen eindigde als derde achter winnaar Lando Norris uit Groot-Brittannië en Kimi Antonelli uit Italië. "Om op het podium te eindigen vanuit de pitstraat, dat had ik echt totaal niet verwacht", zei hij in het interview na afloop.

15 uur geleden
Verstappen beperkt schade in São Paulo met plek 3 achter Norris

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van São Paulo als derde geëindigd. De regerend wereldkampioen moest de zege op het Autódromo José Carlos Pace in Brazilië laten aan de Brit Lando Norris in de McLaren, maar beperkte de schade na een start vanuit de pitsstraat. Mercedes-coureur Kimi Antonelli werd tweede.

16 uur geleden