Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwitserse rechter: oud FIFA-topman Kattner onterecht ontslagen

Zwitserse rechter: oud FIFA-topman Kattner onterecht ontslagen

ZÜRICH (ANP) - Een Zwitserse rechtbank heeft geoordeeld dat wereldvoetbalbond FIFA voormalig secretaris-generaal Markus Kattner in 2016 onterecht heeft ontslagen. Het hooggerechtshof in Zürich sprak uit dat het ontslag zonder opzegtermijn "als onrechtvaardig moet worden beschouwd". De 52-jarige Kattner heeft nu recht op een schadevergoeding en naar verluidt zal de Duitser een bedrag van ongeveer 10 miljoen euro eisen.

Kattner was meer dan tien jaar financieel directeur van de FIFA. In september 2015 promoveerde hij naar de functie van secretaris-generaal nadat de Fransman Jérôme Valcke was weggestuurd in een corruptieschandaal. Een jaar later moest Kattner inrukken; hij zou zichzelf en naaste medewerkers hebben verrijkt met aanzienlijke bonussen.

De FIFA beschuldigde hem er ook van op illegale wijze een audio-opname van een belangrijke vergadering te hebben verkregen. Het hooggerechtshof vond dat geen reden voor ontslag op staande voet.

De ethische commissie van de FIFA strafte Kattner in 2020 met een boete van 950.000 euro en verbood hem 10 jaar lang een functie in het voetbal uit te oefenen.

Meer uit Voetbal

Bayern München moet verdediger Davies voorlopig missen

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan enkele weken niet beschikken over rechtsback Alphonso Davies. De Canadese verdediger heeft in de halve finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League een hamstringblessure opgelopen en mist in ieder geval de laatste twee competitiewedstrijden van de landskampioen tegen VfL Wolfsburg en 1. FC Köln.

19 minuten geleden
PSV zonder Saibari en Mauro Júnior tegen Go Ahead Eagles

EINDHOVEN (ANP) - PSV moet het in de voorlaatste speelronde van de Eredivisie in het duel met Go Ahead Eagles doen zonder Ismael Saibari en Mauro Júnior. Dat vertelde trainer Peter Bosz in de persconferentie in de aanloop naar de wedstrijd van zondag (16.45 uur).

1 uur geleden
PSV'er Schouten kan na operatie aan herstel beginnen

EINDHOVEN (ANP) - Jerdy Schouten is geopereerd aan zijn rechterknie. PSV-trainer Peter Bosz vertelde op de persconferentie in aanloop naar het duel met Go Ahead Eagles dat de operatie van de kruisbandblessure goed is verlopen en dat Schouten weer thuis is.

1 uur geleden
Fortuna-aanvaller Gladon twee duels geschorst

SITTARD (ANP) - Fortuna-speler Paul Gladon komt dit seizoen niet meer in actie. De aanvaller van de club uit Sittard mist de laatste twee wedstrijden in de Eredivisie door een schorsing, zo bevestigt de club.

2 uur geleden
AZ twee jaar langer door met trainer Echteld

ALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld is ook de komende twee seizoenen de hoofdtrainer van AZ. De club en de trainer hebben een akkoord bereikt over contractverlenging, waardoor Echteld tot medio 2028 de coach is van de Alkmaarse club.

4 uur geleden
Grasmat ligt in stadion New Jersey voor finale WK voetbal

NEW JERSEY (ANP/AFP) - Het MetLife Stadium in New Jersey, waar op 19 juli de finale van het WK voetbal wordt gespeeld, heeft zijn grasmat gekregen. In het stadion in East Rutherford, nabij New York, worden acht WK-wedstrijden gespeeld.

5 uur geleden
Voetbalbond Curaçao voelt niets voor terugkeer coach Advocaat

DEN HAAG (ANP) - De voetbalbond van Curaçao voelt vlak voor het WK niets voor een terugkeer van Dick Advocaat als bondscoach. "Fred Rutten zal Curaçao als bondscoach vertegenwoordigen tijdens het WK", laat voorzitter Gilbert Martina weten aan De Telegraaf.

6 uur geleden