Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwitserse rechter: oud FIFA-topman Kattner onterecht ontslagen

Zwitserse rechter: oud FIFA-topman Kattner onterecht ontslagen

ZÜRICH (ANP) - Een Zwitserse rechtbank heeft geoordeeld dat wereldvoetbalbond FIFA voormalig secretaris-generaal Markus Kattner in 2016 onterecht heeft ontslagen. Het hooggerechtshof in Zürich sprak uit dat het ontslag zonder opzegtermijn "als onrechtvaardig moet worden beschouwd". De 52-jarige Kattner heeft nu recht op een schadevergoeding en naar verluidt zal de Duitser een bedrag van ongeveer 10 miljoen euro eisen.

Kattner was meer dan tien jaar financieel directeur van de FIFA. In september 2015 promoveerde hij naar de functie van secretaris-generaal nadat de Fransman Jérôme Valcke was weggestuurd in een corruptieschandaal. Een jaar later moest Kattner inrukken; hij zou zichzelf en naaste medewerkers hebben verrijkt met aanzienlijke bonussen.

De FIFA beschuldigde hem er ook van op illegale wijze een audio-opname van een belangrijke vergadering te hebben verkregen. Het hooggerechtshof vond dat geen reden voor ontslag op staande voet.

De ethische commissie van de FIFA strafte Kattner in 2020 met een boete van 950.000 euro en verbood hem 10 jaar lang een functie in het voetbal uit te oefenen.

Meer uit Voetbal

West Ham United na strafschoppen door in FA Cup

LONDEN (ANP) - West Ham United heeft zich als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de FA Cup. De ploeg van de Nederlandse aanvaller Crysencio Summerville versloeg in Londen na strafschoppen Brentford. De stand na de reguliere speeltijd en de verlenging was 2-2.

47 minuten geleden
Kane terug in selectie Bayern München voor CL-duel met Atalanta

ATALANTA (ANP/DPA) - Bayern München kan dinsdag weer een beroep doen op Harry Kane voor de eerste wedstrijd in de achtste finales van de Champions League bij Atalanta. De Engelse spits miste vrijdag de gewonnen competitiewedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach (4-1) door een kuitblessure.

4 uur geleden
Aandeelhouders Ajax akkoord met vijf nieuwe commissarissen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.

10 uur geleden
Technisch directeur Cruijff wil met Ajax direct meedoen om titel

AMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil komend seizoen met Ajax direct meestrijden om de landstitel. Dat zei de nieuwe technisch directeur maandag in de Johan Cruijff ArenA bij zijn officiële benoeming in een buitengewone algemene vergadering voor aandeelhouders.

11 uur geleden
Aandeelhouders Ajax akkoord met vijf nieuwe commissarissen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.

12 uur geleden
Spelersvakbond uit zorgen over veiligheid Iraanse voetbalsters

SYDNEY (ANP/RTR) - De wereldwijde spelersvakbond FIFPRO heeft zorgen geuit over de veiligheid van de Iraanse voetbalsters na hun uitschakeling in de Asia Cup. Op het Aziatisch voetbalkampioenschap verloor Iran zondag de derde en laatste groepswedstrijd, waardoor het toernooi in Australië voor hen voorbij is.

13 uur geleden
AC Milan verkleint gat met Inter dankzij winst in stadsderby

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft de Italiaanse competitie weer iets spannender gemaakt door koploper Internazionale te verslaan in de stadsderby. Pervis Estupiñán uit Ecuador maakte tien minuten voor rust het winnende doelpunt: 1-0. Zo verkleinden de 'Rossoneri' de achterstand op de rivaal tot 7 punten.

1 dag geleden