Zwitserse rechter: oud FIFA-topman Kattner onterecht ontslagen
ZÜRICH (ANP) - Een Zwitserse rechtbank heeft geoordeeld dat wereldvoetbalbond FIFA voormalig secretaris-generaal Markus Kattner in 2016 onterecht heeft ontslagen. Het hooggerechtshof in Zürich sprak uit dat het ontslag zonder opzegtermijn "als onrechtvaardig moet worden beschouwd". De 52-jarige Kattner heeft nu recht op een schadevergoeding en naar verluidt zal de Duitser een bedrag van ongeveer 10 miljoen euro eisen.
Kattner was meer dan tien jaar financieel directeur van de FIFA. In september 2015 promoveerde hij naar de functie van secretaris-generaal nadat de Fransman Jérôme Valcke was weggestuurd in een corruptieschandaal. Een jaar later moest Kattner inrukken; hij zou zichzelf en naaste medewerkers hebben verrijkt met aanzienlijke bonussen.
De FIFA beschuldigde hem er ook van op illegale wijze een audio-opname van een belangrijke vergadering te hebben verkregen. Het hooggerechtshof vond dat geen reden voor ontslag op staande voet.
De ethische commissie van de FIFA strafte Kattner in 2020 met een boete van 950.000 euro en verbood hem 10 jaar lang een functie in het voetbal uit te oefenen.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery stopt als international van Suriname. De middenvelder van NEC maakte dat vrijdag bekend op Instagram. Suriname verloor vorige week met Chery als aanvoerder in de play-offs van Bolivia en kwalificeerde zich niet voor het WK voetbal dit jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
52 minuten geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Leo Sauer komt dit seizoen niet meer in actie voor Feyenoord. Dat vertelde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.
7 uur geledenROME (ANP) - Gennaro Gattuso stopt als bondscoach van het Italiaanse voetbalelftal na het mislopen van het WK voetbal. Dat laat de Italiaanse voetbalbond FIGC weten op de eigen site. Gattuso verloor dinsdag met Italië na strafschoppen van Bosnië en Herzegovina in de finale van de play-offs voor het WK. Het is de derde keer op rij dat viervoudig wereldkampioen Italië het WK misloopt.
7 uur geleden