Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwitserse rechter: oud FIFA-topman Kattner onterecht ontslagen

Zwitserse rechter: oud FIFA-topman Kattner onterecht ontslagen

ZÜRICH (ANP) - Een Zwitserse rechtbank heeft geoordeeld dat wereldvoetbalbond FIFA voormalig secretaris-generaal Markus Kattner in 2016 onterecht heeft ontslagen. Het hooggerechtshof in Zürich sprak uit dat het ontslag zonder opzegtermijn "als onrechtvaardig moet worden beschouwd". De 52-jarige Kattner heeft nu recht op een schadevergoeding en naar verluidt zal de Duitser een bedrag van ongeveer 10 miljoen euro eisen.

Kattner was meer dan tien jaar financieel directeur van de FIFA. In september 2015 promoveerde hij naar de functie van secretaris-generaal nadat de Fransman Jérôme Valcke was weggestuurd in een corruptieschandaal. Een jaar later moest Kattner inrukken; hij zou zichzelf en naaste medewerkers hebben verrijkt met aanzienlijke bonussen.

De FIFA beschuldigde hem er ook van op illegale wijze een audio-opname van een belangrijke vergadering te hebben verkregen. Het hooggerechtshof vond dat geen reden voor ontslag op staande voet.

De ethische commissie van de FIFA strafte Kattner in 2020 met een boete van 950.000 euro en verbood hem 10 jaar lang een functie in het voetbal uit te oefenen.

Meer uit Voetbal

Excelsior boekt ruime en belangrijke zege op FC Utrecht

ROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft in de strijd tegen degradatie uit de Eredivisie een belangrijke zege geboekt. Het elftal van trainer Ruben den Uil was met liefst 5-0 te sterk voor FC Utrecht, dat op de achtste plaats staat. FC Utrecht speelde een uur lang met een man minder na een rode kaart (twee keer geel) voor verdediger Matisse Didden.

3 minuten geleden
Trainer Hoefkens van NAC maakt het goed na controle in ziekenhuis

BREDA (ANP) - Trainer Carl Hoefkens van NAC Breda voelde zich na de nederlaag tegen Ajax (0-2) niet lekker en heeft zich in een ziekenhuis laten controleren. Volgens zijn club maakte de 47-jarige Belg het inmiddels goed. NAC geeft vanwege de privacywetgeving verder geen commentaar.

5 uur geleden
Atlético wint in La Liga in aanloop naar duel met Arsenal

MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.

15 uur geleden
NEC blijft bij FC Twente steken op 1-1-gelijkspel

ENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.

15 uur geleden
Godts leidt Ajax met wonderschone treffer en assist naar zege

BREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.

16 uur geleden
Ruime zege PSG in aanloop naar duel met Bayern München

ANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.

17 uur geleden
Heerenveen neemt met zege afstand van Groningen en Sparta

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal afstand genomen van concurrenten FC Groningen en Sparta. De Friezen van coach Robin Veldman wonnen in het eigen Abe Lenstra Stadion met 2-1 van Fortuna Sittard.

17 uur geleden