Zwitserse rechter: oud FIFA-topman Kattner onterecht ontslagen
ZÜRICH (ANP) - Een Zwitserse rechtbank heeft geoordeeld dat wereldvoetbalbond FIFA voormalig secretaris-generaal Markus Kattner in 2016 onterecht heeft ontslagen. Het hooggerechtshof in Zürich sprak uit dat het ontslag zonder opzegtermijn "als onrechtvaardig moet worden beschouwd". De 52-jarige Kattner heeft nu recht op een schadevergoeding en naar verluidt zal de Duitser een bedrag van ongeveer 10 miljoen euro eisen.
Kattner was meer dan tien jaar financieel directeur van de FIFA. In september 2015 promoveerde hij naar de functie van secretaris-generaal nadat de Fransman Jérôme Valcke was weggestuurd in een corruptieschandaal. Een jaar later moest Kattner inrukken; hij zou zichzelf en naaste medewerkers hebben verrijkt met aanzienlijke bonussen.
De FIFA beschuldigde hem er ook van op illegale wijze een audio-opname van een belangrijke vergadering te hebben verkregen. Het hooggerechtshof vond dat geen reden voor ontslag op staande voet.
De ethische commissie van de FIFA strafte Kattner in 2020 met een boete van 950.000 euro en verbood hem 10 jaar lang een functie in het voetbal uit te oefenen.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in een spectaculaire wedstrijd geplaatst voor de halve finale van de Champions League. De Duitse koploper versloeg Real Madrid met 4-3. Bayern had vorige week de eerste ontmoeting in Spanje ook gewonnen (1-2).
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finale van de Champions League. De Londenaren hadden in de thuiswedstrijd tegen Sporting Portugal genoeg aan een gelijkspel (0-0), omdat ze de eerste ontmoeting vorige week in Lissabon in de slotfase met 1-0 wonnen.
3 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.
7 uur geledenBARCELONA (ANP/BELGA) - FC Barcelona dient opnieuw een klacht in bij de Europese voetbalbond UEFA. De Spaanse voetbalclub voelt zich in de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid benadeeld. FC Barcelona won met 2-1 in Madrid, maar had vorige week de eerste ontmoeting in eigen stadion met 2-0 verloren en is daardoor uitgeschakeld.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ speelt donderdag de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League niet in de sterkst denkbare opstelling. Trainer Leeroy Echteld spaart, na de nederlaag van 3-0 in de eerste ontmoeting met de Oekraïners, spelers voor de bekerfinale van zondag tegen NEC. Dat liet hij woensdag weten op een persconferentie in Alkmaar.
8 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt heeft zijn contract als trainer van FC Dordrecht met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Dat heeft de club uit de eerste divisie woensdag bekendgemaakt. Kuijt is sinds dit seizoen trainer van Dordrecht, dat op de tiende plaats staat.
10 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda stapt naar de rechter. De Eredivisieclub doet dat na het besluit van de aanklager betaald voetbal en het competitiebestuur betaald voetbal van de KNVB in de veelbesproken paspoortkwestie. NAC wilde dat de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles ongeldig zou worden verklaard of overgespeeld vanwege het meespelen van Dean James, die niet speelgerechtigd zou zijn geweest. Dat gebeurde niet.
10 uur geleden