Zwitserse president: sterke oplossing in complexe situatie
ZÜRICH (ANP/RTR) - De overname van het noodlijdende Credit Suisse door de grotere Zwitserse branchegenoot UBS was een "zeer sterke oplossing in een complexe situatie". Dat zei de Zwitserse president Alain Berset in een persconferentie over het nieuws. UBS, geleid door voormalig ING-topman Ralph Hamers, betaalt ruim 3,2 miljard dollar, circa 3 miljard euro, voor Credit Suisse.
Het Zwitserse ministerie van Financiën zei dat een ondergang van Credit Suisse tot enorme schade aan het internationale bankensysteem zou hebben geleid. De kosten van een ondergang van de bank voor Zwitserland zouden zeer groot zijn geweest. Het ministerie spreekt van een "commerciële oplossing" van de crisis rond Credit Suisse.
UBS werd door de Zwitserse autoriteiten aangespoord nog dit weekeinde tot overeenstemming te komen, voordat de beurs maandagochtend opengaat. Zo konden beleggers gerust worden gesteld en paniek op de markten worden voorkomen. Met de fusie hoopt de overheid het vertrouwen in de bankensector van het Alpenland te herstellen. Eerder zou UBS nog 1 miljard dollar hebben geboden, maar dat vond Credit Suisse te laag.
Werkgelegenheid
Wat de gevolgen zullen zijn voor de werkgelegenheid bij Credit Suisse is nog onduidelijk. De Zwitserse vakbond voor bankmedewerkers heeft zondag opgeroepen een taskforce in het leven te roepen. Volgens de bond werken er ongeveer 17.000 mensen voor de bank.
Voorzitter Colm Kelleher van UBS meldde dat het nog te vroeg is om iets te kunnen zeggen over eventueel banenverlies door de overname. Hij stelde wel dat de deal succesvol uitgevoerd zal worden.
Meer uit Financieel
STOCKHOLM (ANP) - De honderd grootste wapenbedrijven ter wereld hebben vorig jaar samen een recordomzet van 679 miljard dollar (zo'n 585 miljard euro) behaald. Dat is 5,9 procent meer dan een jaar eerder, meldt SIPRI. Het onderzoeksinstituut schrijft de groei vooral toe aan de oorlogen in Oekraïne en Gaza, die de vraag naar wapens sterk hebben opgedreven.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Aanbieder van communicatiesoftware Bird trekt het voorstel om branchegenoot CM.com over te nemen in. Dat meldt Bird zondag. Het Amsterdamse softwarebedrijf deed 5 november een overnamebod met een totale waarde van 165,8 miljoen euro in contanten.
9 uur geledenATHENE (ANP/RTR) - Griekse boeren zijn zondag slaags geraakt met de politie tijdens protesten in delen van het Zuidoost-Europese land. Ze zijn boos over de vertraagde uitbetaling van Europese subsidies, veroorzaakt door onderzoeken naar een groot corruptieschandaal in Griekenland.
11 uur geledenWENEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De olieproducerende landen die zijn verenigd in oliekartel OPEC+ gaan in het eerste kwartaal van volgend jaar niet nog meer olie oppompen. Dat hebben ze zondag besloten op een vergadering. Dat betekent dat de landen afzien van hun eerdere patroon om de olieproductie telkens wat verder op te voeren, waarmee ze de prijzen aan de pomp in Nederland potentieel iets drukten.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Kevin Hassett zou graag dienen als de volgende voorzitter van de Federal Reserve, als hij door president Donald Trump wordt gekozen. Dat heeft Hassett, economisch adviseur van het Witte Huis, zondag laten weten voor de camera van Fox News. Hassett wordt sinds kort gezien als de belangrijkste kandidaat om Jerome Powell op te volgen, wiens termijn volgend jaar afloopt.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De versleutelde berichtendienst Signal is blij dat de verplichting voor techbedrijven om chatgesprekken te scannen op mogelijke kinderporno uit het Europese wetsvoorstel is geschrapt dat seksueel misbruik van kinderen online tegen moet gaan. Dat heeft Signal-topvrouw Meredith Whittaker gezegd in tv-programma Buitenhof.
14 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse minister van Financiën Rachel Reeves heeft zondag ontkend dat ze het Britse publiek had misleid door te liegen over de staat van de Britse overheidsfinanciën. Op nieuwszender Sky News sprak ze de beschuldigingen vanuit de Britse oppositie, die al op haar aftreden aandrong, tegen.
15 uur geleden