
Zwitserse minister: economisch moeilijke jaren op komst
ZÜRICH (ANP/RTR) - Zwitserland gaat moeilijke economische jaren tegemoet door een dreigende recessie in Europa, de energiecrisis en de hoge inflatie die de koopkracht van consumenten ondermijnt. Dat heeft de Zwitserse justitieminister Karin Keller-Sutter gezegd tegen de krant Neue Zürcher Zeitung.
Volgens haar zijn de economische problemen in de eurolanden merkbaar in Zwitserland. Het Alpenland is voor zijn handel grotendeels afhankelijk van de rest van Europa. "Ik beschouw deze situatie als erg moeilijk. Wij voelen dat ook in Zwitserland. Economisch moeilijke jaren staan ons te wachten."
In september verlaagde de Zwitserse overheid nog de groeiprognoses vanwege de "gespannen energiesituatie en scherpe prijsverhogingen". De regering denkt nu dat de groei dit jaar zal uitkomen op 2 procent, terwijl in juni nog werd gerekend op een plus van 2,6 procent. Voor volgend jaar wordt dan een groei van de Zwitserse economie met 1,1 procent voorspeld.
Meer uit Financieel
WENEN (ANP) - Een aantal leden van het olieverbond OPEC+ gaat in oktober meer olie oppompen, wat de prijs voor de brandstof kan drukken. Acht landen zeggen de productie op te voeren met 137.000 vaten per dag, meldt de OPEC.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hotelketen Van der Valk zegt dat een aantal gasten is opgelicht na een hack waarbij cybercriminelen gegevens hebben gestolen. Hackers konden enkele honderden reserveringen inzien van een Van der Valk Exclusief-hotel in Almere, bevestigt het bedrijf na berichtgeving van De Telegraaf. Die krant meldde vrijdag dat ook een locatie in Amsterdam te maken heeft gehad met een gegevenslek dat tot oplichting leidde.
6 uur geledenWENEN (ANP/RTR) - Het olieverbond OPEC+ lijkt zondag af te stevenen op een akkoord over nieuwe productieverhogingen, wat de olieprijzen kan drukken. Een Iraakse vertegenwoordiger bevestigde tegenover journalisten dat de groep olieproducerende landen in oktober waarschijnlijk meer gaat oppompen.
7 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Zweedse bank Swedbank is in de Verenigde Staten af van een van de drie onderzoeken naar tekortkomingen bij de strijd tegen witwassen. De Amerikaanse beurswaakhond SEC heeft zijn onderzoek afgesloten zonder handhavingsmaatregelen, meldde het financiële concern aan beleggers. Daarmee ontloopt de bank een boete van deze toezichthouder.
8 uur geledenSTUTTGART (ANP/DPA) - Porsche is vooralsnog niet van plan om auto's in de Verenigde Staten te produceren. Ondanks de hogere importheffingen voor buitenlandse auto's die de VS binnenkomen, is de Duitse fabrikant van luxeauto's tevreden met de huidige situatie. "Er zijn geen concrete plannen om over te stappen op lokale productie", zei Porsche-topman voor Noord-Amerika Timo Resch tegen zakenkrant Handelsblatt.
9 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse regering stuurt een vliegtuig naar de Verenigde Staten om de ongeveer driehonderd staatsburgers naar huis te brengen die zijn gearresteerd in een accufabriek in de staat Georgia, zei een hooggeplaatste ambtenaar. De Amerikaanse immigratiedienst ICE arresteerde er vrijdag 475 mensen op verdenking dat ze illegaal aan het werk waren in het land. De meesten van hen kwamen uit Zuid-Korea.
11 uur geledenBERN (ANP/AFP) - Het postverkeer naar de Verenigde Staten is met ruim 80 procent gedaald na de invoering van nieuwe regels door Washington. Dat meldt de Wereldpostunie (UPU) zaterdag, die ook stelt dat inmiddels 88 postbedrijven hun postdiensten naar het land volledig of gedeeltelijk hebben opgeschort.
1 dag geleden