Zwitserse Kambundji sprint naar WK-goud op 60 meter
BELGRADO (ANP) - Sprintster Mujinga Kambundji uit Zwitserland heeft bij de WK indoor in Belgrado goud veroverd op de 60 meter. Met een sterke tijd van 6,96 seconden versloeg ze vanuit de buitenste baan de Amerikaanse Mikiah Brisco uit de Verenigde Staten. Die kwam tot 6,99 seconden. De Amerikaanse Marybeth Sant-Price pakte met 7,04 het brons.
De Griek Miltiadis Tentoglou pakte het goud bij het verspringen. De olympisch kampioen van de Spelen van Tokio was met een indrukwekkende sprong van 8,55 meter duidelijk de beste. De Zweed Thobias Montler pakte met 8,38 het zilver. De Amerikaan Marquis Dendy was met 8,27 goed voor brons.
De Belgische Noor Vidts greep het goud op de vijfkamp. Op de Spelen van Tokio greep Vidts nog net naast de medailles, toen haar landgenote Nafissatou Thiam haar titel prolongeerde. Ze werd toen vierde achter Anouk Vetter en Emma Oosterwegel. Nu was de Belgische op vier van de vijf disciplines de beste en had ze met een puntentotaal van 4929 punten een ruime voorsprong op de Adrianna Sulek uit Polen (4851). De Amerikaanse Kendell Williams pakte het brons (4680).
De Ethiopische Lemlem Hailu was de snelste op de 3000 meter. Ze klopte met 8.41,82 de Amerikaanse Elinor Purrier St. Pierre en haar landgenote Ejgayehu Taye.
De Cubaan Lazaro Martinez had eerder op de dag de eerste gouden medaille van de WK indoor gewonnen. Hij versloeg bij het hinkstapspringen olympisch kampioen Pedro Richardo uit Portugal met een sprong van 17,64 meter. Richardo pakte zilver met 17,46 meter. Donald Scott uit de VS sprong naar het brons met 17,21 meter.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Coco Gauff wil graag dat niet alle emoties van teleurgestelde spelers worden uitgezonden en meer ruimte voor privémomenten bij de grote toernooien. Dat zei de Amerikaanse na haar uitschakeling in de kwartfinales van de Australian Open tegen de Oekraïense Elena Svitolina.
7 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich voor het eerst geplaatst voor de halve finales van de Australian Open. In de Rod Laver Arena in het hete Melbourne klopte de Spaanse nummer 1 van de wereld thuisfavoriet Alex De Minaur: 7-5 6-2 6-1. Alcaraz is dit toernooi nog zonder setverlies.
10 uur geledenBARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft zich dinsdag op het Formule 1-circuit in Barcelona voor het eerst laten zien in de nieuwe RB22. De viervoudige wereldkampioen van Red Bull nam tijdens de tweede besloten testdag plaats achter het stuur. Na het verliezen van zijn wereldtitel deed hij dat met nummer 3 op de auto in plaats van nummer 1.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - Tot nu toe zijn bijna 20.000 kaarten verkocht voor het TeamNL Huis dat tijdens de Winterspelen in Milaan staat. Volgens een woordvoerster van NOC*NSF is dit ongeveer tweederde van het totaal aantal beschikbare tickets.
12 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de halve finale van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Amerikaan Learner Tien: 6-3 6-7 (5) 6-1 7-6 (3).
16 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Wytse van der Goot (43) is maandag door de Nederlandse Sport Pers (NSP) uitgeroepen tot Sportjournalist van het Jaar 2025. De presentator en commentator van Ziggo Sport is volgens de jury "een liefhebber". "Hij houdt zichtbaar en hoorbaar van voetbal. Dat is bijvoorbeeld te merken in het programma 'Tussen de palen', waarin hij met een oud-voetballer diens loopbaan doorneemt. Wytse is veelzijdig. Hij kan presenteren en interviewen en hij leidt de talkshow Rondo, maar vermoedelijk is hij toch het liefst in het stadion. Met pet", aldus de jury.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is op de Australian Open doorgedrongen tot de kwartfinales. De Italiaan, die de vorige twee edities won, versloeg zonder setverlies zijn als 22e geplaatste landgenoot Luciano Darderi: 6-1 6-3 7-6 (2). Sinner speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Ben Shelton, die de Noor Casper Ruud in vier sets aan de kant zette: 3-6 6-4 6-3 6-4.
1 dag geleden