Zwitserse Kambundji sprint naar WK-goud op 60 meter
BELGRADO (ANP) - Sprintster Mujinga Kambundji uit Zwitserland heeft bij de WK indoor in Belgrado goud veroverd op de 60 meter. Met een sterke tijd van 6,96 seconden versloeg ze vanuit de buitenste baan de Amerikaanse Mikiah Brisco uit de Verenigde Staten. Die kwam tot 6,99 seconden. De Amerikaanse Marybeth Sant-Price pakte met 7,04 het brons.
De Griek Miltiadis Tentoglou pakte het goud bij het verspringen. De olympisch kampioen van de Spelen van Tokio was met een indrukwekkende sprong van 8,55 meter duidelijk de beste. De Zweed Thobias Montler pakte met 8,38 het zilver. De Amerikaan Marquis Dendy was met 8,27 goed voor brons.
De Belgische Noor Vidts greep het goud op de vijfkamp. Op de Spelen van Tokio greep Vidts nog net naast de medailles, toen haar landgenote Nafissatou Thiam haar titel prolongeerde. Ze werd toen vierde achter Anouk Vetter en Emma Oosterwegel. Nu was de Belgische op vier van de vijf disciplines de beste en had ze met een puntentotaal van 4929 punten een ruime voorsprong op de Adrianna Sulek uit Polen (4851). De Amerikaanse Kendell Williams pakte het brons (4680).
De Ethiopische Lemlem Hailu was de snelste op de 3000 meter. Ze klopte met 8.41,82 de Amerikaanse Elinor Purrier St. Pierre en haar landgenote Ejgayehu Taye.
De Cubaan Lazaro Martinez had eerder op de dag de eerste gouden medaille van de WK indoor gewonnen. Hij versloeg bij het hinkstapspringen olympisch kampioen Pedro Richardo uit Portugal met een sprong van 17,64 meter. Richardo pakte zilver met 17,46 meter. Donald Scott uit de VS sprong naar het brons met 17,21 meter.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - De olympische sporters Kimberley Bos (skeleton) en Jens van 't Wout (shorttrack) zijn aangewezen als de Nederlandse vlaggendragers bij de Winterspelen. Dat heeft chef de mission Carl Verheijen van TeamNL zondag bekendgemaakt. De openingsceremonie van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo vindt vrijdag 6 februari plaats.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse springruiters zijn er niet in geslaagd de Grote Prijs van Jumping Amsterdam te winnen. Kim Emmen eindigde in de barrage van de wereldbekerwedstrijd in de Amsterdamse RAI als beste Nederlandse ruiter als zevende. De zege ging naar de Fransman Julien Épaillard, die met een tijd van 39,87 seconden sneller was dan de Zwitser Alain Jufer en de Belg Niels Bruynseels.
3 uur geledenINZELL (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben de laatste wereldbeker van het seizoen afgesloten met een overwinning op de teamsprint. Marrit Fledderus, Naomi Verkerk en Isabel Grevelt waren in Inzell met 1.25,52 sneller dan de teams van Canada en Duitsland.
4 uur geledenHOOGERHEIDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor eigen publiek in het Brabantse Hoogerheide ook de laatste wereldbekerwedstrijd van het veldritseizoen gewonnen. In zijn thuisrace zette de zevenvoudig wereldkampioen al in de derde ronde aan, waarna zijn concurrentie wederom het nakijken had. Van der Poel verzekerde zich zo van zijn tweede eindzege in de wereldbeker.
4 uur geledenINZELL (ANP) - Jorrit Bergsma heeft het eindklassement van de wereldbeker op de massastart dit seizoen gewonnen. De zege in de laatste wedstrijd in het Duitse Inzell ging naar Metodej Jilek uit Tsjechië. Die voltooide een lange solo en bleef het peloton voor. Mathieu Belloir uit Frankrijk werd tweede en Andrea Giovannini uit Italië derde.
5 uur geledenINZELL (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell de laatste massastart voor de Olympische Spelen gewonnen. De regerend wereldkampioene was na zestien ronden oppermachtig in de sprint. Valérie Maltais uit Canada werd tweede en de Amerikaanse Mia Manganello werd derde.
5 uur geledenINZELL (ANP) - Jenning de Boo is bij de laatste test voor de Olympische Spelen als vierde geëindigd op de 500 meter bij de laatste wereldbeker in Inzell. De regerend wereldkampioen kwam tot 34,37 en moest daarmee Jordan Stolz en de Polen Damian Zurek en Marek Kania voor zich dulden. Zurek klopte Stolz in een baanrecord van 34,06 tegen 34,10 voor Stolz.
6 uur geleden