Zwitserse Kambundji sprint naar WK-goud op 60 meter
BELGRADO (ANP) - Sprintster Mujinga Kambundji uit Zwitserland heeft bij de WK indoor in Belgrado goud veroverd op de 60 meter. Met een sterke tijd van 6,96 seconden versloeg ze vanuit de buitenste baan de Amerikaanse Mikiah Brisco uit de Verenigde Staten. Die kwam tot 6,99 seconden. De Amerikaanse Marybeth Sant-Price pakte met 7,04 het brons.
De Griek Miltiadis Tentoglou pakte het goud bij het verspringen. De olympisch kampioen van de Spelen van Tokio was met een indrukwekkende sprong van 8,55 meter duidelijk de beste. De Zweed Thobias Montler pakte met 8,38 het zilver. De Amerikaan Marquis Dendy was met 8,27 goed voor brons.
De Belgische Noor Vidts greep het goud op de vijfkamp. Op de Spelen van Tokio greep Vidts nog net naast de medailles, toen haar landgenote Nafissatou Thiam haar titel prolongeerde. Ze werd toen vierde achter Anouk Vetter en Emma Oosterwegel. Nu was de Belgische op vier van de vijf disciplines de beste en had ze met een puntentotaal van 4929 punten een ruime voorsprong op de Adrianna Sulek uit Polen (4851). De Amerikaanse Kendell Williams pakte het brons (4680).
De Ethiopische Lemlem Hailu was de snelste op de 3000 meter. Ze klopte met 8.41,82 de Amerikaanse Elinor Purrier St. Pierre en haar landgenote Ejgayehu Taye.
De Cubaan Lazaro Martinez had eerder op de dag de eerste gouden medaille van de WK indoor gewonnen. Hij versloeg bij het hinkstapspringen olympisch kampioen Pedro Richardo uit Portugal met een sprong van 17,64 meter. Richardo pakte zilver met 17,46 meter. Donald Scott uit de VS sprong naar het brons met 17,21 meter.
Meer uit Sport
RIJSWIJK (ANP) - Wytse van der Goot (43) is maandag door de Nederlandse Sport Pers (NSP) uitgeroepen tot Sportjournalist van het Jaar 2025. De presentator en commentator van Ziggo Sport is volgens de jury "een liefhebber". "Hij houdt zichtbaar en hoorbaar van voetbal. Dat is bijvoorbeeld te merken in het programma 'Tussen de palen', waarin hij met een oud-voetballer diens loopbaan doorneemt. Wytse is veelzijdig. Hij kan presenteren en interviewen en hij leidt de talkshow Rondo, maar vermoedelijk is hij toch het liefst in het stadion. Met pet", aldus de jury.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is op de Australian Open doorgedrongen tot de kwartfinales. De Italiaan, die de vorige twee edities won, versloeg zonder setverlies zijn als 22e geplaatste landgenoot Luciano Darderi: 6-1 6-3 7-6 (2). Sinner speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Ben Shelton, die de Noor Casper Ruud in vier sets aan de kant zette: 3-6 6-4 6-3 6-4.
12 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Titelverdedigster Madison Keys is uitgeschakeld op de Australian Open. De Amerikaanse nummer negen van de plaatsingslijst verloor in de vierde ronde van haar landgenote Jessica Pegula, die als zesde is geplaatst: 6-3 6-4. Pegula bereikt door de overwinning voor de vierde keer in haar carrière de kwartfinales in Melbourne.
19 uur geledenARNHEM (ANP) - De olympische sporters Kimberley Bos (skeleton) en Jens van 't Wout (shorttrack) zijn aangewezen als de Nederlandse vlaggendragers bij de Winterspelen. Dat heeft chef de mission Carl Verheijen van TeamNL zondag bekendgemaakt. De openingsceremonie van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo vindt vrijdag 6 februari plaats.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse springruiters zijn er niet in geslaagd de Grote Prijs van Jumping Amsterdam te winnen. Kim Emmen eindigde in de barrage van de wereldbekerwedstrijd in de Amsterdamse RAI als beste Nederlandse ruiter als zevende. De zege ging naar de Fransman Julien Épaillard, die met een tijd van 39,87 seconden sneller was dan de Zwitser Alain Jufer en de Belg Niels Bruynseels.
1 dag geledenINZELL (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben de laatste wereldbeker van het seizoen afgesloten met een overwinning op de teamsprint. Marrit Fledderus, Naomi Verkerk en Isabel Grevelt waren in Inzell met 1.25,52 sneller dan de teams van Canada en Duitsland.
1 dag geledenHOOGERHEIDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor eigen publiek in het Brabantse Hoogerheide ook de laatste wereldbekerwedstrijd van het veldritseizoen gewonnen. In zijn thuisrace zette de zevenvoudig wereldkampioen al in de derde ronde aan, waarna zijn concurrentie wederom het nakijken had. Van der Poel verzekerde zich zo van zijn tweede eindzege in de wereldbeker.
1 dag geleden