Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwitserse justitie sluit onderzoek naar Juan Carlos

Zwitserse justitie sluit onderzoek naar Juan Carlos

GENÈVE (ANP/AFP/RTR) - Zwitserse aanklagers hebben een onderzoek gesloten naar een mogelijke smeergeldaffaire rond de Spaanse koning-emeritus Juan Carlos. Het lukte niet een verband aan te tonen tussen een betaling van 100 miljoen dollar en het toekennen van een contract om een hogesnelheidslijn aan te leggen in Saudi-Arabië.

Een Spaans consortium kreeg in 2011 de lucratieve deal toegekend om een treinverbinding aan te leggen tussen Medina en Mekka. De Zwitsers begonnen zeven jaar later met een onderzoek, nadat media hadden bericht dat Juan Carlos mogelijk illegaal commissie had opgestreken.

De toenmalige Saudische koning Abdullah had de 100 miljoen dollar op een Zwitserse rekening gezet. Die stond op naam van een Panamese organisatie waar Juan Carlos, de vader van de huidige koning Felipe, aan was verbonden. Hij had ook toegang tot de bankrekening bij de bank Mirabaud.

De Zwitserse justitie concludeerde dat de voormalige koning het grootste deel van het geld in 2012 heeft overgeboekt naar een rekening op de Bahama's. Die stond op naam van een bedrijf dat eigendom was van zijn voormalige minnares, zakenvrouw Corinna Zu Zein-Wittgenstein. Aanklagers vonden het geschuif met geld verdacht, maar concludeerden ook dat er onvoldoende bewijs was om tot vervolging over te gaan.

Meer uit Buitenland

Trump combineert grappen met sneren tijdens correspondentendiner

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump combineerde grappen met sneren tijdens het jaarlijkse Correspondents' Dinner in Washington. Het was de tweede keer dit jaar dat het evenement werd gehouden, nadat het in april was afgebroken toen een gewapende man probeerde door de beveiliging te breken en daarbij schoten loste. Onder anderen Trump werd geëvacueerd.

2 uur geleden
Trump wil waarschuwingen plaatsen in museum over geschiedenis VS

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een presidentieel decreet uitgevaardigd om bezoekers te waarschuwen voor onjuiste historische informatie in het National Museum of American History in Washington. De instelling valt onder het Smithsonian Institution, dat bestaat uit 21 musea die gewijd zijn aan de Amerikaanse geschiedenis en cultuur.

4 uur geleden
63.000 evacuaties door ergste bosbrand ooit in regio Madrid

MADRID (ANP/AFP) - Ten westen van de Spaanse hoofdstad woedt volgens de regionale bestuurder Isabel Díaz Ayuso de "ergste bosbrand in de geschiedenis van de regio Madrid". Zeker 63.000 mensen werden geëvacueerd of kregen het bevel binnen te blijven. De brand heeft al tientallen huizen verwoest en verschillende wegen zijn afgesloten, aldus Díaz Ayuso.

6 uur geleden
VS-regering onthield staten die niet op Trump stemden subsidies

WASHINGTON (ANP) - Amerikaanse overheidsfunctionarissen hebben in gerechtelijke documenten toegegeven dat ze miljarden dollars aan financiering voor energieprojecten in staten hebben stopgezet "uitsluitend" op basis van het feit dat ze niet op Donald Trump hadden gestemd bij de presidentsverkiezingen van 2024. Dat melden Amerikaanse media, waaronder The New York Times.

7 uur geleden
Macron vraagt Frans leger paraat te zijn om branden in zuidwesten

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft de strijdkrachten gevraagd "zich klaar te maken om de civiele veiligheidsdiensten zo veel mogelijk te ondersteunen" vanwege de hevige bosbranden in het zuidwesten van het land. Ruim 140.000 mensen zijn inmiddels geëvacueerd. Premier Sébastien Lecornu voert een crisisoverleg met de ministers van onder meer Defensie, Volksgezondheid en Transport.

7 uur geleden
VN stemt voor verlenging termijn mensenrechtenchef Türk

NEW YORK (ANP) - Lidstaten van de Verenigde Naties hebben vrijdag ingestemd om de termijn van VN-mensenrechtenchef Volker Türk met vier jaar te verlengen. Dit ondanks kritiek van Israël, de Verenigde Staten en Rusland. Dat laatste land bracht eerder een voorstel in stemming om Türks termijn met slechts twee maanden te verlengen. Dat voorstel werd weggestemd.

8 uur geleden
Trump: Venezuela is niet klaar voor verkiezingen

WASHINGTON (ANP/AFP) - Venezuela is nog niet klaar voor nieuwe verkiezingen. Dat verklaarde de Amerikaanse president Donald Trump, meer dan een half jaar nadat een Amerikaanse operatie had geleid tot de val van de Venezolaanse leider Nicolás Maduro.

8 uur geleden