Zwitserse doelman Sommer toch fit voor WK-duel met Servië
DOHA (ANP) - Het Zwitserse voetbalteam kan in het laatste groepsfaseduel waarschijnlijk toch een beroep doen op doelman Yann Sommer. De keeper van Borussia Mönchengladbach ontbrak donderdagochtend vanwege een verkoudheid op de training en leek in eerste instantie onzeker voor de wedstrijd van vrijdag tegen Servië. Donderdagmiddag werd tijdens een persconferentie bekend dat Sommer en verdediger Nico Elvedi, die ook op de training ontbrak vanwege een verkoudheid, toch oproepbaar zijn.
"Ze hebben een onrustige nacht gehad, maar zijn fit voor morgen", zei bondscoach Murat Yakin op de persconferentie.
Middenvelders Xherdan Shaqiri en Noah Okafor, die de wedstrijd tegen Brazilië misten vanwege blessures, zijn volgens Yakin ook fit.
Sommer zou donderdagmiddag oorspronkelijk aanschuiven bij de persconferentie in aanloop naar de wedstrijd, maar de naam van de doelman werd vanwege zijn verkoudheidsklachten geschrapt. Manuel Akanji nam uiteindelijk plaats naast bondscoach Yakin.
Zwitserland speelt vrijdagavond om 20.00 uur tegen Servië om een plek in de achtste finales op het WK. Zwitserland won eerder op het WK met 1-0 van Kameroen en verloor met 1-0 van Brazilië. De Zwitsers staan met 3 punten tweede in groep G. Sommer en Elvedi speelden beiden twee keer de hele wedstrijd.
Meer uit Voetbal
VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Trainer Xabi Alonso heeft met Real Madrid een belangrijke overwinning behaald. Na nederlagen tegen Celta de Vigo (0-2) en Manchester City (1-2) wist de 'Koninklijke' in de Spaanse competitie wel te winnen bij Deportivo Alavés: 1-2. Alonso kon de overwinning goed gebruiken. Na een reeks mindere resultaten is er de nodige kritiek op de voormalige Spaanse international.
9 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft voor de tweede keer dit seizoen punten verspeeld in de Bundesliga. De koploper stond in eigen stadion tegen hekkensluiter FSV Mainz kort voor tijd zelfs op achterstand, maar wist er alsnog 2-2 van te maken.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie leed met Feyenoord in de uitwedstrijd tegen Ajax de zesde nederlaag (2-0) in acht duels. "Maar ik kan mijn spelers niet veel kwalijk nemen" , zei hij. "Ik kan niet veel meer van ze vragen. Verliezen van Ajax doet wel extra pijn. Bij mij, bij mijn spelers en zeker ook bij onze fans."
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City blijft goed presteren in de Premier League. Het elftal van trainer Pep Guardiola boekte bij Crystal Palace de vierde achtereenvolgende zege: 0-3. Manchester City houdt zo 2 punten achterstand op koploper Arsenal, dat zaterdag moeizaam won van hekkensluiter Wolverhampton Wanderers (2-1).
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen heeft genoten van het spel van Ajax in het thuisduel met Feyenoord (2-0). "Het was misschien niet de meest sprankelende wedstrijd, van beide kanten. Maar als je zo speelt, dan gaan hier weinig teams van ons winnen" , zei de aanvoerder tijdens een flashinterview vlak na de tweehonderdste editie van de klassieker. "Ik heb een echte ploeg gezien. Hard werken hoort erbij, dat is de basis. Als je zo met 2-0 wint en je voelt de hele sfeer hier, dan krijg ik kippenvel."
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de problemen van Feyenoord vergroot. De ploeg van interim-trainer Fred Grim bezorgde de bezoekers uit Rotterdam de zesde nederlaag in de laatste acht wedstrijden. Davy Klaassen en Jorthy Mokio maakten de doelpunten (2-0).
15 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles in de Eredivisie overtuigend gewonnen. Het elftal van trainer John van den Brom was dankzij twee doelpunten van Sam Lammers met 2-0 te sterk voor de Deventenaren. De score had hoger uit kunnen vallen.
15 uur geleden