Zwitserse doelman Sommer toch fit voor WK-duel met Servië
DOHA (ANP) - Het Zwitserse voetbalteam kan in het laatste groepsfaseduel waarschijnlijk toch een beroep doen op doelman Yann Sommer. De keeper van Borussia Mönchengladbach ontbrak donderdagochtend vanwege een verkoudheid op de training en leek in eerste instantie onzeker voor de wedstrijd van vrijdag tegen Servië. Donderdagmiddag werd tijdens een persconferentie bekend dat Sommer en verdediger Nico Elvedi, die ook op de training ontbrak vanwege een verkoudheid, toch oproepbaar zijn.
"Ze hebben een onrustige nacht gehad, maar zijn fit voor morgen", zei bondscoach Murat Yakin op de persconferentie.
Middenvelders Xherdan Shaqiri en Noah Okafor, die de wedstrijd tegen Brazilië misten vanwege blessures, zijn volgens Yakin ook fit.
Sommer zou donderdagmiddag oorspronkelijk aanschuiven bij de persconferentie in aanloop naar de wedstrijd, maar de naam van de doelman werd vanwege zijn verkoudheidsklachten geschrapt. Manuel Akanji nam uiteindelijk plaats naast bondscoach Yakin.
Zwitserland speelt vrijdagavond om 20.00 uur tegen Servië om een plek in de achtste finales op het WK. Zwitserland won eerder op het WK met 1-0 van Kameroen en verloor met 1-0 van Brazilië. De Zwitsers staan met 3 punten tweede in groep G. Sommer en Elvedi speelden beiden twee keer de hele wedstrijd.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is redelijk tevreden over het resultaat van de loting voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Ik denk dat het zwaarder had gekund", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Je kijkt natuurlijk naar de indeling van de vier potten. Noorwegen in pot 3 en mogelijk Italië in pot 4 waren zware tegenstanders geweest."
31 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer tegen Japan, Tunesië en de winnaar van de play-offs tussen Oekraïne, Zweden, Polen en Albanië op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat werd bekend in het Kennedy Center in Washington, waar bondscoach Ronald Koeman en directeur topvoetbal Nigel de Jong van de KNVB aanwezig zijn.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Curaçao is tijdens de loting voor het WK 2026 gekoppeld aan Duitsland, Ivoorkust en Ecuador. De ploeg van bondscoach Dick Advocaat debuteert op een mondiale eindronde. De 78-jarige kan de oudste bondscoach ooit op een WK worden. Dat is nu nog de Duitser Otto Rehhagel, die in 2010 bijna 72 was toen hij Griekenland op het WK van 2010 in Zuid-Afrika leidde.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal is ingedeeld in groep F van het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat is bepaald tijdens een loting in het Kennedy Center in Washington.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer tegen Japan en Tunesië op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat werd bekend in het Kennedy Center in Washington, waar bondscoach Ronald Koeman en directeur topvoetbal Nigel de Jong van de KNVB aanwezig zijn.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het openingsduel op het WK voetbal van 2026 wordt gespeeld tussen Mexico en Zuid-Afrika. De eerste wedstrijd van Groep A wordt op 11 juni in het Aztekenstadion van Mexico-Stad gespeeld. Het is de derde keer dat er een WK voetbal in Mexico wordt gespeeld. De Verenigde Staten en Canada zijn de twee andere gastlanden.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer tegen Japan op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat werd bekend in het Kennedy Center in Washington, waar bondscoach Ronald Koeman en directeur topvoetbal Nigel de Jong van de KNVB aanwezig zijn.
2 uur geleden