Zwitserse doelman Sommer toch fit voor WK-duel met Servië
DOHA (ANP) - Het Zwitserse voetbalteam kan in het laatste groepsfaseduel waarschijnlijk toch een beroep doen op doelman Yann Sommer. De keeper van Borussia Mönchengladbach ontbrak donderdagochtend vanwege een verkoudheid op de training en leek in eerste instantie onzeker voor de wedstrijd van vrijdag tegen Servië. Donderdagmiddag werd tijdens een persconferentie bekend dat Sommer en verdediger Nico Elvedi, die ook op de training ontbrak vanwege een verkoudheid, toch oproepbaar zijn.
"Ze hebben een onrustige nacht gehad, maar zijn fit voor morgen", zei bondscoach Murat Yakin op de persconferentie.
Middenvelders Xherdan Shaqiri en Noah Okafor, die de wedstrijd tegen Brazilië misten vanwege blessures, zijn volgens Yakin ook fit.
Sommer zou donderdagmiddag oorspronkelijk aanschuiven bij de persconferentie in aanloop naar de wedstrijd, maar de naam van de doelman werd vanwege zijn verkoudheidsklachten geschrapt. Manuel Akanji nam uiteindelijk plaats naast bondscoach Yakin.
Zwitserland speelt vrijdagavond om 20.00 uur tegen Servië om een plek in de achtste finales op het WK. Zwitserland won eerder op het WK met 1-0 van Kameroen en verloor met 1-0 van Brazilië. De Zwitsers staan met 3 punten tweede in groep G. Sommer en Elvedi speelden beiden twee keer de hele wedstrijd.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Michael Carrick blijft langer coach van Manchester United. De 44-jarige Engelsman heeft een nieuw contract getekend bij de huidige nummer 3 van de Premier League dat hem tot 2028 aan de club verbindt.
8 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Hoofdtrainer Pep Guardiola (55) gaat na tien seizoenen weg bij Manchester City. Dat heeft de Engelse club bevestigd. De Spaanse coach werkte sinds 2016 bij City en veroverde twintig prijzen met de club. Het winnen van de Champions League in 2023 was zijn hoogtepunt.
9 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - De finale van de play-offs om deelname aan de voorronden van de Conference League tussen Ajax en FC Utrecht wordt vervroegd. Het duel in Volendam begint zondag om 12.15 uur in plaats van om 18.00 uur. Dat heeft de KNVB aan het ANP bekendgemaakt. Supporters van beide clubs mogen in het Kras Stadion aanwezig zijn.
42 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - Trainer Álvaro Arbeloa van Real Madrid heeft bevestigd dat hij na het seizoen vertrekt als coach van de nummer 2 van Spanje. De 43-jarige oud-speler verving begin dit jaar Xabi Alonso, maar heeft de topclub niet aan succes kunnen helpen. "Ja", antwoordde de Spanjaard op de vraag of hij kon bevestigen dat hij volgend seizoen niet meer de coach van de club is.
47 minuten geledenLONDEN (ANP) - Bondscoach Thomas Tuchel gaat met Engeland zonder bekende spelers als Harry Maguire, Phil Foden, Cole Palmer en Trent Alexander-Arnold naar het WK voetbal. Dat heeft de Engelse voetbalbond bekendgemaakt. Oud-Ajacied Jordan Henderson en voormalig PSV'er Noni Madueke behoren wel tot de selectie van 26 spelers van Engeland. Verder rekent Tuchel op sterspelers Harry Kane, Jude Bellingham en Declan Rice.
59 minuten geledenTILBURG (ANP) - Supporters van Willem II mogen zaterdag alsnog aanwezig zijn bij de finale van de play-offs om promotie/degradatie bij FC Volendam. Eerder besloot de gemeente Edam-Volendam om de uitfans te weren na ongeregeldheden bij de laatste wedstrijd van FC Volendam.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord krijgt De Kuip in eigen handen. De Rotterdamse voetbalclub, Stadion Feijenoord en de Vereniging Aandeelhouders Stadion Feijenoord (VASF) hebben daar overeenstemming over bereikt. Dat heeft Feyenoord op de website bekendgemaakt.
1 uur geleden