Zwitserse Brienz bedreigd door enorme aardverschuiving
BRIENZ (ANP) - Het Zwitserse dorp Brienz wordt bedreigd door een enorme aardverschuiving en bereidt een evacuatie voor. Dat melden de plaatselijke autoriteiten.
Zo'n 1,2 miljoen kubieke meter gesteente kan van de vallei naar beneden storten en het dorp bereiken.
De inwoners hebben te horen gekregen dat ze hun huizen misschien moeten verlaten en dat ze in het ergste geval misschien de eerste paar maanden niet terug kunnen keren. Er is nog geen datum gesteld voor een evacuatie.
Het gesteente beweegt zich nu met een snelheid van ongeveer 25 centimeter per dag, maar die snelheid kan 80 kilometer per uur of meer worden door bijvoorbeeld regenval, zo kregen de inwoners op een informatieavond te horen van een geoloog.
In juni 2023 ontsnapte Brienz op het nippertje aan enorme schade door een plotselinge aardverschuiving. Het gesteente raakte bijna de school en bedolf weilanden en een weg.
Meer uit Buitenland
DOHA (ANP) - Raketten uit Iran hebben in de nacht van woensdag op donderdag opnieuw Ras Laffan Industrial City getroffen, de belangrijkste gasproductielocatie van Qatar. Woensdag werd het complex ook al beschoten vanuit Iran.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering overweegt duizenden extra militairen in te zetten in het Midden-Oosten. Dat melden een Amerikaanse functionaris en drie andere ingewijden aan persbureau Reuters.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft opgeroepen tot het onmiddellijk staken van aanvallen op civiele infrastructuur in de Golfregio, na beschietingen van gasproductiefaciliteiten in zowel Iran als Qatar. Dat zegt hij via X.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Pentagon heeft het Witte Huis gevraagd een noodbudget van meer dan 200 miljard dollar bij het Congres aan te vragen voor de oorlog tegen Iran. Dat meldt The Washington Post op basis van een hoge regeringsfunctionaris.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump wil voorlopig geen verdere aanvallen op de Iraanse energie-infrastructuur, meldt de krant Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
7 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft naar eigen zeggen voor het eerst aanvallen uitgevoerd op het noorden van Iran. Welke doelen zijn aangevallen en waar die zich bevonden, is niet bekendgemaakt.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is "diep bezorgd" over de Israëlische aanvallen op Libanon. Israël moet direct stoppen met de operaties in het buurland, stelt de diplomatieke dienst EEAS. De strijd treft volgens de dienst vooral burgers. Wel krijgt Hezbollah de schuld van de oorlog.
9 uur geleden