Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwitserse bedrijven: meer 's nachts werken tegen energiecrisis

Zwitserse bedrijven: meer 's nachts werken tegen energiecrisis

ZÜRICH (ANP/AFP) - Zwitserse industriebedrijven denken dat meer werken 's nachts en in het weekend kan helpen bij de energiecrisis. Overdag ligt het energieverbruik namelijk hoger en door meer in de nachten en weekenden te werken kan worden voorkomen dat er op piekmomenten tekorten aan energie ontstaan.

Het idee komt van Swissmem, de Zwitserse branchevereniging voor de mechanische en elektrotechnische industrie. Tijdens de zomer kan Zwitserland stroom exporteren, vooral dankzij de grote productie door waterkrachtcentrales. Maar in de koude wintermaanden is het land voor een deel afhankelijk van de import van fossiele brandstoffen om energiecentrales te laten draaien. Er zijn zorgen dat er tekorten aan gas kunnen ontstaan nu Rusland de gasleveringen aan Europa steeds verder afknijpt.

Swissmen-president Martin Hirzel zegt dat het van vitaal belang is dat energietekorten worden voorkomen omdat bedrijven in het Alpenland daardoor schade op kunnen lopen en de werkgelegenheid in gevaar kan komen. Door over te gaan op productie in de nacht en weekenden kan dit probleem aangepakt worden, aldus Hirzel. Daarnaast roept Swissmem bedrijven, de overheid en huishoudens op zoveel mogelijk energie te besparen door bijvoorbeeld de verwarming lager te zetten.

Meer uit Financieel

Dell schiet omhoog op Wall Street na sterke resultaten

NEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.

32 minuten geleden
Supers en A-merken zetten met WK-campagnes in op thuisbeleving

DEN HAAG (ANP) - De grote supermarkten en A-merken zijn begonnen met hun campagnes voor het WK voetbal dat op 11 juni van start gaat. Thuisbeleving lijkt dit jaar het thema, mede door de late en nachtelijke tijdstippen waarop de wedstrijden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico worden afgewerkt. Toch doet niet iedereen mee.

1 uur geleden
Duitse inflatie koelt af door brandstofkorting aan de pomp

WIESBADEN (ANP/DPA) - Het leven in Duitsland was in mei 2,6 procent duurder dan een jaar geleden. Daarmee was de inflatie deze maand lager dan in april, toen Duitse consumenten 2,9 procent meer kwijt waren aan hun dagelijkse uitgaven. De daling komt onder meer door een tijdelijke accijnsverlaging aan de pomp waardoor tanken goedkoper werd en een daling van de energieprijzen.

1 uur geleden
Nieuwe ov-pas ook in winkels te koop

AMERSFOORT (ANP) - De nieuwe OV-pas is ook in fysieke winkels te koop, meldt de uitgever van de kaarten Translink. De nieuwe passen zijn een van de middelen waarmee reizigers voor de bus, tram of trein kunnen betalen via het systeem OVpay, dat de huidige chipkaarten vervangt.

4 uur geleden
Eternit betoogt dat asbeststrafzaak al jaren is verjaard

ALMELO (ANP) - Bouwmaterialenbedrijf Eternit vindt dat de asbeststrafzaak van het Openbaar Ministerie tegen het bedrijf al jaren is verjaard. De advocaat die de onderneming heeft ingeschakeld, heeft vrijdag bij de rechtbank in Almelo daarom een verzoek neergelegd om de vraag van verjaring eerst voor te leggen aan de Hoge Raad. "Als de Hoge Raad het met mij eens is, is er helemaal geen zaak", lichtte hij bij de rechtbank toe aan het ANP.

4 uur geleden
Concurreren met spaarrentes neemt hap uit winst bunq

AMSTERDAM (ANP) - Onlinebank bunq heeft vorig jaar een veel lagere winst geboekt. De marktrentes daalden, terwijl de financiële instelling bleef concurreren met relatief hoge spaarrentes om klanten te lokken. Daardoor hield bunq zelf minder over, komt naar voren uit het jaarverslag.

6 uur geleden
Franse economie krimpt 0,1 procent in eerste kwartaal

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse economie is in het eerste kwartaal gekrompen, meldt het Franse statistiekbureau Insee. Het bruto binnenlands product (bbp) is in de eerste drie maanden met 0,1 procent gedaald, onder meer door tegenvallende export.

7 uur geleden