Zwitserse bedrijven: meer 's nachts werken tegen energiecrisis
ZÜRICH (ANP/AFP) - Zwitserse industriebedrijven denken dat meer werken 's nachts en in het weekend kan helpen bij de energiecrisis. Overdag ligt het energieverbruik namelijk hoger en door meer in de nachten en weekenden te werken kan worden voorkomen dat er op piekmomenten tekorten aan energie ontstaan.
Het idee komt van Swissmem, de Zwitserse branchevereniging voor de mechanische en elektrotechnische industrie. Tijdens de zomer kan Zwitserland stroom exporteren, vooral dankzij de grote productie door waterkrachtcentrales. Maar in de koude wintermaanden is het land voor een deel afhankelijk van de import van fossiele brandstoffen om energiecentrales te laten draaien. Er zijn zorgen dat er tekorten aan gas kunnen ontstaan nu Rusland de gasleveringen aan Europa steeds verder afknijpt.
Swissmen-president Martin Hirzel zegt dat het van vitaal belang is dat energietekorten worden voorkomen omdat bedrijven in het Alpenland daardoor schade op kunnen lopen en de werkgelegenheid in gevaar kan komen. Door over te gaan op productie in de nacht en weekenden kan dit probleem aangepakt worden, aldus Hirzel. Daarnaast roept Swissmem bedrijven, de overheid en huishoudens op zoveel mogelijk energie te besparen door bijvoorbeeld de verwarming lager te zetten.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) beoordeelt de effecten van de recente stijging van de euro op de groei van de consumentenprijzen in haar kwartaalprognoses die in maart worden verwacht. Dat zei ECB-bestuurslid Piero Cipollone tegen het Cypriotische nieuwsagentschap CNA.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het bedrijf Hims & Hers stopt met de verkoop van een imitatieversie van de nieuwe afslankpil van Novo Nordisk. De aankondiging komt kort na een besluit van de Amerikaanse toezichthouder FDA om strenger op te treden tegen namaakversies van afslankmiddelen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Topman Will Lewis van The Washington Post verlaat de Amerikaanse krant, enkele dagen nadat honderden medewerkers zijn ontslagen. Na twee jaar aan het roer vindt hij nu het juiste moment om een stap opzij te doen, schrijft hij in een bericht aan personeel dat online werd gedeeld.
7 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Batterijenfabrikant Automotive Cells Company (ACC), waar autofabrikanten Stellantis en Mercedes-Benz een belang in hebben, schrapt de plannen voor de bouw van grote batterijfabrieken in Duitsland en Italië. Eerder werd de bouw al gepauzeerd, maar nu wordt een definitieve streep gezet door de plannen.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.
1 dag geledenDAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.
1 dag geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.
1 dag geleden