Zwitserse bank UBS van topman Hamers beloont aandeelhouder extra
ZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - De Zwitserse bank UBS is van plan het dividend dit jaar met 10 procent te verhogen. Waarschijnlijk komt het financiële concern dat onder leiding staat van de Nederlander Ralph Hamers ook met een aandeleninkoopprogramma. De bank wil overtollig kapitaal teruggeven aan beleggers na het mislukken van de overname van het Amerikaanse Wealthfront.
De in Zürich gevestigde kredietverstrekker zal op zijn jaarvergadering een dividend voorstellen van 55 cent per aandeel, tegen 50 cent een jaar eerder. Daarbij zal voor meer dan 5 miljard dollar (4,9 miljard euro) aan eigen aandelen worden ingekocht, zei het bedrijf dinsdag in een verklaring. Daarmee komt het aandeleninkoopprogramma boven het eerder gestelde doel uit. Momenteel staat de teller wat betreft ingekochte eigen aandelen op 4,1 miljard dollar
UBS annuleerde eerder de overname van de Amerikaanse robo-adviseur Wealthfront die algoritmen gebruikt om gebruikers te helpen hun geld te beheren. Met die deal was een bedrag van 1,4 miljard dollar gemoeid. Het Amerikaanse bedrijf heeft meer dan 47.000 klanten en 27 miljard dollar aan vermogen onder beheer. Er ging een streep door de deal toen techaandelen tuimelden. Het zou voor Hamers de grootste transactie zijn geweest sinds hij krap twee jaar geleden aan het roer kwam te staan bij UBS. Volgens de Nederlander kan de bank wedijveren met grote spelers op Wall Street als het gaat om het adviseren van de rijken.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Vertrekkend TenneT-topvrouw Manon van Beek pleit in De Telegraaf voor nieuwe industrie aan de kust. Hoewel het stroomnet in Nederland overvol is, ziet ze op plekken waar veel windstroom van de Noordzee aan land komt juist te weinig stroomvraag.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De openhuizendag van makelaarsorganisatie NVM heeft zaterdag meer belangstellenden getrokken. Bij de deelnemende huizen kwamen ongeveer 66.000 huizenzoekers over de vloer. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in maart. Toen trok de NVM Open Huizen Dag 52.000 bezoekers.
3 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA) - Een Nederlands binnenvaartschip dat op een zandbank in de haven van Düsseldorf was vastgelopen door het aanhoudend lage waterpeil van de Rijn, ligt weer vlot en vaart vijf dagen te laat alsnog richting Nederland. Het schip heeft inmiddels de haven van Düsseldorf verlaten, heeft een woordvoerder van het logistieke bedrijf Mosolf gezegd tegen het Duitse persbureau dpa.
5 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz gaat praten met de twee grootste kanshebbers voor de opvolging van president Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB), meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Met Klaas Knot praat hij naar verluidt ergens de komende dagen. Het gesprek met zijn grootste rivaal, voormalig president van de Spaanse centrale bank Pablo Hernández de Cos, moet in de komende weken plaatsvinden.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering praat met Rusland over een oliedeal waarmee miljarden dollars gemoeid zijn, meldt The New York Times zaterdag op basis van ingewijden. Volgens de Amerikaanse krant is zo'n mogelijke deal onderdeel van de Amerikaanse onderhandelingen over een einde aan de oorlog in Oekraïne.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heropent het strafrechtelijk onderzoek naar oud-voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve niet. Onlangs werd het voormalige centralebankhoofd in een rapport grotendeels vrijgepleit van beschuldigingen rond kostenoverschrijdingen bij de verbouwing van het Fed-gebouw in Washington. President Donald Trump drong er echter op aan dat justitie opnieuw naar de zaak zou kijken.
10 uur geledenCUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zegt dat "een klein aantal" Amerikaanse klanten met de nieuwe iPhone 18 Pro Max hun toestel moet laten vervangen. Door een bug verloren deze klanten met een abonnement bij telecombedrijf AT&T hun mobiele verbinding.
10 uur geleden