Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwitserse bank Pictet biecht hulp bij belastingontduiking in VS op

Zwitserse bank Pictet biecht hulp bij belastingontduiking in VS op

NEW YORK (ANP) - De Zwitserse vermogensbeheerder Pictet heeft toegegeven dat het Amerikaanse belastingbetalers heeft geholpen om meer dan 5,6 miljard dollar, bijna 5,2 miljard euro, te verbergen voor de federale belastingdienst in de Verenigde Staten, de IRS. De bank heeft een overeenkomst gesloten met het Amerikaanse ministerie van Justitie om de kwestie af te sluiten, schrijft persbureau Reuters.

Amerikaanse belastingbetalers met Pictet-rekeningen in Zwitserland en elders zouden tussen 2008 en 2014 miljarden aan belastingen hebben ontdoken door hun inkomen te verbergen voor de IRS. In een verklaring op hun website schrijft Pictet dat het 122,9 miljoen dollar zal betalen aan het Amerikaanse ministerie van Financiën, als onderdeel van de overeenkomst.

"Deze zaak zou een duidelijke boodschap moeten zijn voor anderen die hun bezittingen en inkomsten in het buitenland proberen te verbergen", aldus Jim Lee, de baas van de strafrechterlijke onderzoeksafdeling van de IRS.

De Zwitserse bank schrijft blij te zijn dat de kwestie is opgelost en "zal stappen blijven ondernemen om ervoor te zorgen dat zijn klanten aan hun belastingverplichtingen voldoen".

Meer uit Financieel

Wall Street eindigt eerste dag van nieuw beursjaar gemengd

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag op de eerste dag van het nieuwe beursjaar gemengd gesloten. Chipaandelen hebben hun opmars van 2025, dankzij het aanhoudende optimisme over AI, voortgezet.

6 uur geleden
Aluminium stijgt voor het eerst sinds 2022 tot ruim 3000 dollar

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van aluminium is vrijdag voor het eerst sinds 2022 gestegen tot meer dan 3000 dollar per ton, omgerekend ongeveer 2551 euro. Daarmee zet het metaal, dat veel wordt gebruikt in bijvoorbeeld de auto-industrie en de bouw, zijn opmars van vorig jaar voort.

8 uur geleden
Franse ministers naar justitie om seksuele inhoud chatbot Grok

PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Franse ministers hebben een melding gemaakt bij justitie over Grok. Dat is de chatbot van Elon Musks start-up xAI. De chatbot heeft "seksuele en seksistische" inhoud gegenereerd die "overduidelijk illegaal" was, melden de ministers vrijdag in een verklaring.

9 uur geleden
AEX sluit eerste beursdag 2026 flink hoger, chipbedrijven aan kop

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam heeft de eerste handelsdag van 2026 met een flinke plus afgesloten. Besi, ASML en ASMI voerden de lijst aan. De chipbedrijven profiteerden op het Damrak van een techrally in Azië.

11 uur geleden
Ook zaterdag honderden annuleringen op Schiphol door winters weer

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol worden zaterdag naar verwachting nog eens honderden vluchten geannuleerd door het winterse weer. Ook verwacht de luchthaven honderden vertragingen door onder meer sneeuwbuien, het ijsvrij maken van vliegtuigen en de ongunstige windrichting.

12 uur geleden
Veel pensioenen stijgen dit jaar fors door nieuw stelsel

ROTTERDAM (ANP) - Veel gepensioneerden krijgen dit jaar een flink hoger pensioen. Van zo'n 1,4 miljoen mensen die zijn gestopt met werken en al over zijn naar het nieuwe stelsel, gaat de uitkering gemiddeld met 13 procent omhoog. Pensioenconsultant Corine Reedijk van adviesbureau Aon, dat de cijfers deelde, kan zich zo'n hoge gemiddelde stijging op jaarbasis niet herinneren.

12 uur geleden
Aantal schademeldingen bij verzekeraars na jaarwisseling loopt op

DEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen van schade rond de jaarwisseling loopt langzaam op. Bij verzekeraar NN was het aantal tot en met vrijdagochtend verdubbeld ten opzichte van een dag eerder. Het gaat nu om vijftig tot zestig meldingen door particulieren, meldt een woordvoerder van het concern, dat ook de merken ING Verzekeringen, OHRA, ASN Verzekeringen en ABN AMRO Verzekeringen voert.

13 uur geleden