Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwitserse bank Pictet biecht hulp bij belastingontduiking in VS op

Zwitserse bank Pictet biecht hulp bij belastingontduiking in VS op

NEW YORK (ANP) - De Zwitserse vermogensbeheerder Pictet heeft toegegeven dat het Amerikaanse belastingbetalers heeft geholpen om meer dan 5,6 miljard dollar, bijna 5,2 miljard euro, te verbergen voor de federale belastingdienst in de Verenigde Staten, de IRS. De bank heeft een overeenkomst gesloten met het Amerikaanse ministerie van Justitie om de kwestie af te sluiten, schrijft persbureau Reuters.

Amerikaanse belastingbetalers met Pictet-rekeningen in Zwitserland en elders zouden tussen 2008 en 2014 miljarden aan belastingen hebben ontdoken door hun inkomen te verbergen voor de IRS. In een verklaring op hun website schrijft Pictet dat het 122,9 miljoen dollar zal betalen aan het Amerikaanse ministerie van Financiƫn, als onderdeel van de overeenkomst.

"Deze zaak zou een duidelijke boodschap moeten zijn voor anderen die hun bezittingen en inkomsten in het buitenland proberen te verbergen", aldus Jim Lee, de baas van de strafrechterlijke onderzoeksafdeling van de IRS.

De Zwitserse bank schrijft blij te zijn dat de kwestie is opgelost en "zal stappen blijven ondernemen om ervoor te zorgen dat zijn klanten aan hun belastingverplichtingen voldoen".

Meer uit Financieel

Arbeidsinspectie: nachtwerk op het spoor moet veiliger

DEN HAAG (ANP) - Er is te weinig aandacht voor de veiligheid bij nachtwerk op het Nederlandse spoor, constateert de Arbeidsinspectie. De inspectie ziet meerdere verbeterpunten, werd dinsdag naar buiten gebracht.

8 minuten geleden
Uitzendkrachten draaiden voor het vierde jaar op rij minder uren

AMSTERDAM (ANP) - Uitzendkrachten in Nederland hebben vorig jaar opnieuw minder uren gedraaid dan een jaar eerder, meldt uitzendbrancheorganisatie ABU. Het is voor het vierde jaar op rij dat het aantal uren in de uitzendbranche is teruggelopen. Volgens de branche zorgen wet- en regelgeving ervoor dat uitzendwerk minder flexibel en duurder is geworden.

22 minuten geleden
VN-bureau: wereldwijd toerisme naar recordniveau in 2025

MADRID (ANP/AFP) - Het wereldwijde toerisme heeft vorig jaar een nieuw recordniveau bereikt. Volgens het toerismebureau van de Verenigde Naties kwamen in 2025 meer dan 1,5 miljard internationale vakantiegangers aan op hun plaats van bestemming. Een jaar eerder werd met 1,4 miljard eveneens een record bereikt, aldus UN Tourism.

23 minuten geleden
Familie De Leeuw verkoopt bedrijf achter Bruna aan consortium

RIJEN (ANP) - Oprichtersfamilie De Leeuw verkoopt Audax, het moederbedrijf van winkelketens Bruna en ReadShop, aan Lector Capital, een consortium van investeerders en ondernemers. Daarmee komt er volgens de onderneming een einde aan een onzekere periode van meer dan drie jaar waarin Audax kampte met in de coronatijd opgebouwde schulden.

40 minuten geleden
Eurocommissaris: tegenheffingen VS kunnen snel worden ingevoerd

BRUSSEL (ANP) - Europese tegenheffingen tegen de Verenigde Staten kunnen snel worden ingevoerd, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) na afloop van een vergadering met de EU-ministers van Financiƫn in Brussel. Er ligt al een pakket klaar ter waarde van 93 miljard euro.

55 minuten geleden
Autofabrikant Renault bouwt mee aan Franse militaire drones

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Renault gaat helpen bij het opzetten van een militaire drone-industrie, meldt het bedrijf. De Franse autofabrikant zegt daarmee in te gaan op een verzoek van het Franse ministerie van Defensie.

1 uur geleden
Kleinere banken verleiden spaarders met hogere depositorente

EINDHOVEN (ANP) - Kleinere Nederlandse banken proberen met hogere rentes op deposito's spaarders aan zich te binden, meldt vergelijkingswebsite Geld.nl. De geboden rente is soms wel een procentpunt hoger dan bij grootbanken.

2 uur geleden