Zwitserse bank Credit Suisse waarschuwt opnieuw voor verlies
ZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - De door schandalen geplaagde Zwitserse bank Credit Suisse verwacht in het tweede kwartaal opnieuw een verlies te lijden. Dat betekent een nieuwe tegenvaller voor de bank, die afgelopen jaar al meerdere winstwaarschuwingen heeft gegeven.
Credit Suisse gaf een reeks van oorzaken voor de tegenvallende resultaten, waaronder de oorlog in Oekraïne, de hard oplopende inflatie, de renteverhogingen door centrale banken wereldwijd, de afbouw van de coronasteun en de aanhoudende uitdagende marktomstandigheden. De bank verwacht daardoor dat de investeringstak en de gehele groep dit kwartaal in de rode cijfers zullen belanden.
In april waarschuwde Credit Suisse al voor een financiële klap van omgerekend bijna 195 miljoen euro door de oorlog in Oekraïne. De bank besloot in maart vanwege de oorlog geen nieuwe leningen meer uit te geven in Rusland. Ook moet de bank opnieuw veel geld opzijzetten voor juridische procedures over al langer spelende schandalen.
Overgangsjaar
De zakenbank van Credit Suisse, die optreedt als tussenpersoon of adviseur bij complexe financiële deals, was betrokken bij debacles rond het omvallen van investeringsfonds Archegos en financieringsmaatschappij Greensill Capital. De nieuwe waarschuwing vergroot de druk op topman Thomas Gottstein om het concern door de moeilijke periode te loodsen.
Credit Suisse herhaalde dat 2022 een overgangsjaar zal zijn. Op 28 juni zal topman Gottstein tijdens een investeerdersdag onder meer een update geven over de kostenbesparingsplannen van de bank.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Aandelen in Warner Bros. Discovery zijn woensdag iets in waarde gedaald op de beurs in New York ondanks een nieuw overnamebod van Paramount Skydance. Door het bod lijkt de overnamestrijd rond Warner Bros., bekend van de Harry Potter-films en Game of Thrones-franchise, in een nieuwe fase beland. Maar het lijkt erop dat beleggers toch op een grotere verhoging van een eerder bod hadden gerekend.
18 minuten geledenBEIJING (ANP/DPA/AFP) - China bestelt 120 vliegtuigen van de Europese fabrikant Airbus, meldde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz tijdens zijn bezoek aan het Aziatische land. Eerder maakten de twee landen al duidelijk dat ze hun economische samenwerking willen uitbreiden.
21 minuten geledenSLIEDRECHT (ANP) - De gegevens die buit zijn gemaakt bij Odido door de cyberaanval zijn een "voedingsbodem voor criminelen", zegt directeur Dave Maasland van cyberbeveiliger ESET. Niet vanwege de omvang, maar vanwege de combinatie van gegevens, stelt hij.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic, eigenaar van chatbot Claude, is niet van plan om zijn gebruiksbeperkingen voor militaire doeleinden te versoepelen. Dat zeggen bronnen tegen persbureau Reuters. Anthropic en het Amerikaanse ministerie van Defensie discussiëren er al maanden over.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie onderzoekt de grote cyberaanval bij telecombedrijf Odido, waarbij miljoenen klantgegevens zijn gestolen. Dat heeft een woordvoerder van het OM bevestigd aan het ANP. Het gaat om een strafrechtelijk onderzoek. Meer informatie kan de zegsman op dit moment nog niet over de zaak geven.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bewoners kunnen hun lege statiegeldflessen en -blikjes voortaan mogelijk gewoon inleveren bij iemand in de straat. Statiegeld Nederland, onderdeel van inzamelingsstichting Verpact, breidt het aantal uitbetalende innamepunten uit via een nieuwe samenwerking met ViaTim. Dat is de organisatie achter een landelijk netwerk van pakketpunten aan huis.
4 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Britse sportwagenfabrikant Aston Martin schrapt tot 20 procent van zijn personeelsbestand. Het bedrijf, met ongeveer 3000 werknemers, had het afgelopen jaar last van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump en China.
5 uur geleden