Zwitserse bank Credit Suisse waarschuwt opnieuw voor verlies
ZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - De door schandalen geplaagde Zwitserse bank Credit Suisse verwacht in het tweede kwartaal opnieuw een verlies te lijden. Dat betekent een nieuwe tegenvaller voor de bank, die afgelopen jaar al meerdere winstwaarschuwingen heeft gegeven.
Credit Suisse gaf een reeks van oorzaken voor de tegenvallende resultaten, waaronder de oorlog in Oekraïne, de hard oplopende inflatie, de renteverhogingen door centrale banken wereldwijd, de afbouw van de coronasteun en de aanhoudende uitdagende marktomstandigheden. De bank verwacht daardoor dat de investeringstak en de gehele groep dit kwartaal in de rode cijfers zullen belanden.
In april waarschuwde Credit Suisse al voor een financiële klap van omgerekend bijna 195 miljoen euro door de oorlog in Oekraïne. De bank besloot in maart vanwege de oorlog geen nieuwe leningen meer uit te geven in Rusland. Ook moet de bank opnieuw veel geld opzijzetten voor juridische procedures over al langer spelende schandalen.
Overgangsjaar
De zakenbank van Credit Suisse, die optreedt als tussenpersoon of adviseur bij complexe financiële deals, was betrokken bij debacles rond het omvallen van investeringsfonds Archegos en financieringsmaatschappij Greensill Capital. De nieuwe waarschuwing vergroot de druk op topman Thomas Gottstein om het concern door de moeilijke periode te loodsen.
Credit Suisse herhaalde dat 2022 een overgangsjaar zal zijn. Op 28 juni zal topman Gottstein tijdens een investeerdersdag onder meer een update geven over de kostenbesparingsplannen van de bank.
Meer uit Financieel
KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Novo Nordisk begint een rechtszaak tegen het Amerikaanse bedrijf Hims & Hers Health omdat die een namaakversie van de nieuwe afslankpil van het obesitasmiddel Wegovy van de Deense farmaceut heeft gemaakt. Volgens Novo Nordisk overtreedt Hims & Hers de Amerikaanse patentwetten met de namaakpil die dezelfde werkzame stof bevat als Wegovy.
20 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederland is aan zet om het conflict bij de Nijmeegse chipmaker Nexperia op te lossen, heeft de nieuwe Chinese ambassadeur in Nederland Shen Bo gezegd in gesprek met het ANP. De Nederlandse regering greep eind september in en verbood de Chinese eigenaar grote veranderingen door te voeren. Ook werd de Chinese topman aan de zijlijn gezet door de ondernemingskamer van het gerechtshof Amsterdam. Woensdag beslist de ondernemingskamer of er een onderzoek komt naar de gang van zaken bij het bedrijf.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Meta Platforms, het moederbedrijf van onder meer WhatsApp, heeft een waarschuwing van de Europese Commissie gekregen. Dit deed Brussel vanwege nieuw beleid dat het gebruik van concurrerende AI-hulpmiddelen op het berichtenplatform zou blokkeren.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Liander moest beter onderzoek doen voordat de netbeheerder een verzoek om transportcapaciteit van energiecoöperatie ValleiEnergie weigerde. Dit heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) geoordeeld, na een klacht van de coöperatie.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland blijft openstaan voor samenwerking met de Verenigde Staten, maar is niet hoopvol over de economische banden tussen de twee landen in de toekomst. Dat zei de Russische minister van Buitenlandse Zaken, Sergej Lavrov, in een gesprek met de in Rusland gevestigde mediazender TV BRICS.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Telecomaanbieders geven te weinig duidelijke en transparante informatie over de status van internetcontracten, prijswijzigingen en snelheidsadviezen. Dit meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) na onderzoek. Telecombedrijven moeten duidelijker en transparanter communiceren naar consumenten over het aflopen van hun contracten, de mogelijkheid van verlenging en prijswijzigingen en een passend snelheidsadvies geven.
3 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Arbo Unie verwacht dat het aantal ziekmeldingen in de provincies waar mensen het meest carnaval vieren, flink stijgt in de week na de viering. Zo voorziet de arbodienstverlener op basis van verzuimmeldingen over de afgelopen drie jaar een stijging van gemiddeld 37 procent in de provincies Limburg, Noord-Brabant en Zeeland.
3 uur geleden