Zwitserse aanklager vindt nieuw bewijs tegen Blatter
ZÜRICH (ANP/DPA) - De openbaar aanklager van Zwitserland heeft meer bewijs verzameld tegen Sepp Blatter. Hij beweert dat de voormalige voorzitter van wereldvoetbalbond FIFA in 2010 zonder duidelijke reden 1 miljoen dollar op de bankrekening van de nationale voetbalbond van Trinidad en Tobago heeft gestort.
De 84-jarige Blatter is zich van geen kwaad bewust. "Ik heb kennis genomen van die beschuldiging", reageerde hij bij het Duitse persbureau DPA. "Maar ik verwerp alles. Het is onterecht."
Blatter leidde de FIFA van 1998 tot 2015. De Zwitserse aanklager doet nog steeds onderzoek naar een betaling van 2 miljoen Zwitserse franc (1,8 miljoen euro) aan toenmalig UEFA-voorzitter Michel Platini,
Blatter zou ook de televisierechten van de WK's van 2010 en 2014 voor 600.000 Amerikaanse dollar aan de Caraïbische voetbalbond CFU hebben verkocht. Dat was ver onder de marktwaarde.
Blatter zit een schorsing van zes jaar van alle voetbalgerelateerde activiteiten uit wegens ethische schendingen.
Meer uit Voetbal
GOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.
3 uur geledenCARDIFF (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil strengere regels voor voetballers die hun mond bedekken als ze praten. "Als een speler zijn mond bedekt en iets zegt, en dat heeft een racistisch gevolg, dan moet hij van het veld worden gestuurd", zei Infantino zondag tegen Sky News bij een vergadering van de IFAB, het orgaan dat de regels in het voetbal opstelt.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.
20 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).
21 uur geleden