Zwitserse aanklager vindt nieuw bewijs tegen Blatter
ZÜRICH (ANP/DPA) - De openbaar aanklager van Zwitserland heeft meer bewijs verzameld tegen Sepp Blatter. Hij beweert dat de voormalige voorzitter van wereldvoetbalbond FIFA in 2010 zonder duidelijke reden 1 miljoen dollar op de bankrekening van de nationale voetbalbond van Trinidad en Tobago heeft gestort.
De 84-jarige Blatter is zich van geen kwaad bewust. "Ik heb kennis genomen van die beschuldiging", reageerde hij bij het Duitse persbureau DPA. "Maar ik verwerp alles. Het is onterecht."
Blatter leidde de FIFA van 1998 tot 2015. De Zwitserse aanklager doet nog steeds onderzoek naar een betaling van 2 miljoen Zwitserse franc (1,8 miljoen euro) aan toenmalig UEFA-voorzitter Michel Platini,
Blatter zou ook de televisierechten van de WK's van 2010 en 2014 voor 600.000 Amerikaanse dollar aan de Caraïbische voetbalbond CFU hebben verkocht. Dat was ver onder de marktwaarde.
Blatter zit een schorsing van zes jaar van alle voetbalgerelateerde activiteiten uit wegens ethische schendingen.
Meer uit Voetbal
OSLO (ANP/RTR) - Voormalig bondscoach van de Deense en Noorse voetballers Age Hareide is op 72-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie aan Noorse media laten weten.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ speelt in de tussenronde van de Conference League tegen FC Noah uit Armenië of FC Drita uit Kosovo. Dat is duidelijk geworden nu de laatste speelronde in het hoofdtoernooi is afgewerkt.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft zich geplaatst voor de tussenronde van de Conference League. De Alkmaarders speelden in de laatste wedstrijd in het hoofdtoernooi doelpuntloos gelijk (0-0) tegen Jagiellonia Bialystok uit Polen.
12 uur geledenSPAKENBURG (ANP) - Op het veld van SV Spakenburg is donderdagavond na de wedstrijd tegen FC Twente een grote vechtpartij uitgebroken. De politie hield een persoon aan voor vernieling van een hek, aldus een woordvoerder.
12 uur geledenRIYAD (ANP) - Napoli heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. In Riyad in Saudi-Arabië versloeg de ploeg van trainer Antonio Conte AC Milan (2-0), de winnaar van de Supercup vorig seizoen.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO is na het boerenprotest in Brussel in gesprek gegaan met Eurocommissarissen. Landbouwvertegenwoordigers uit meerdere landen, onder wie LTO-hoofdbestuurslid Thijs Rompelberg, hebben gesproken met vier bestuurders uit het dagelijks EU-bestuur.
13 uur geledenSPAKENBURG (ANP) - FC Twente heeft zich geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van coach John van den Brom won met 6-3 bij Spakenburg, dat uitkomt in de tweede divisie.
14 uur geleden