Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwitsers willen geen dierproevenverbod, beperken tabaksreclame

Zwitsers willen geen dierproevenverbod, beperken tabaksreclame

ZÜRICH (ANP/RTR) - De Zwitsers hebben in een referendum een verbod op dierproeven afgewezen. Slechts 21 procent van de kiezers steunde het voorstel. Zwitserland was anders het eerste land geworden dat experimenten op dieren verbiedt.

Voorstanders van het verbod hadden stopzetting van de tests bepleit omdat ze onethisch en onnodig zouden zijn. Tegenstanders wezen op de voordelen die dierenproeven hebben voor de medische wetenschap, terwijl de farmaceutische lobby van het land waarschuwde voor de economische schade die een verbod zou kunnen veroorzaken.

Een regeringsvoorstel om verdere beperkingen op tabaksreclame goed te keuren kreeg wel de steun van de Zwitserse kiezers: 57 procent stemde voor. De beperkingen behelzen onder meer een verbod op reclame in kranten en bioscopen, op billboards en het internet, en tijdens evenementen. Het idee achter het verbod is om de jeugd te beschermen tegen de schadelijke invloed van roken.

Twee andere regeringsvoorstellen werden daarentegen afgewezen. Zo verwierp 63 procent van de Zwitsers een voorstel om de vermogensbelasting te wijzigen. Ook een plan om de financiële steun voor media te vergroten haalde het niet: 55 procent stemde tegen.

44 procent van de Zwitsers stemde in de vier referenda. Het was geen ongebruikelijke opkomst in een land waar om de paar maanden referenda worden gehouden.

Meer uit Buitenland

Rubio en Russische collega Lavrov voeren 'constructief gesprek'

WASHINGTON/MOSKOU (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en zijn Russische collega Sergej Lavrov hebben met elkaar gebeld. Het was een "constructief en pragmatisch" gesprek, aldus het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken. Ze zouden de internationale politiek en de Russisch-Amerikaanse betrekkingen hebben besproken, evenals toekomstige bilaterale contacten.

2 uur geleden
Lula ontmoet Trump donderdag in Washington

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft donderdag een ontmoeting met Donald Trump in Washington. "Ze zullen economische en veiligheidskwesties bespreken", zei een Witte Huis-functionaris tegen persbureau AFP.

5 uur geleden
Trump kondigt tijdelijke stillegging van Project Freedom aan

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten leggen het maandag gestarte Project Freedom tijdelijk stil. Dat meldt president Donald Trump op Truth Social. De VS wilden met Project Freedom bescherming bieden aan gestrande schepen, zodat die door de door Iran gecontroleerde Straat van Hormuz konden varen.

7 uur geleden
Russische aanvallen maken dodelijke slachtoffers in Oekraïne

KYIV (ANP/RTR/AFP) - In Oekraïne zijn op verschillende plaatsen doden gevallen door Russische aanvallen. In de stad Zaporizja zijn zeker twaalf doden gevallen, meldde de gouverneur van de regio. In Kramatorsk gaat het om zeker vijf doden, schreef president Zelensky op X. In Dnipro vielen vier doden.

11 uur geleden
Iran ontkent aanvallen op de Emiraten

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran ontkent dat het in de voorbije dagen aanvallen heeft uitgevoerd op de Verenigde Arabische Emiraten. Vanuit het militaire hoofdkwartier Khatam al-Anbiya wordt wel gewaarschuwd dat het leger "vernietigend" zal reageren als de golfstaat actie onderneemt tegen Iran.

12 uur geleden
Stones bevestigen komst van eerste album in drie jaar

LONDEN (ANP) - The Rolling Stones hebben dinsdag bevestigd dat er een nieuw album aankomt. De plaat Foreign Tongues komt op 10 juli uit en telt in totaal veertien nieuwe liedjes, met gastbijdrages van onder anderen Paul McCartney, Robert Smith van The Cure en Chad Smith van Red Hot Chili Peppers.

14 uur geleden
Russische wetenschappers veroordeeld voor hoogverraad

MOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.

15 uur geleden