Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwitsers willen geen dierproevenverbod, beperken tabaksreclame

Zwitsers willen geen dierproevenverbod, beperken tabaksreclame

ZÜRICH (ANP/RTR) - De Zwitsers hebben in een referendum een verbod op dierproeven afgewezen. Slechts 21 procent van de kiezers steunde het voorstel. Zwitserland was anders het eerste land geworden dat experimenten op dieren verbiedt.

Voorstanders van het verbod hadden stopzetting van de tests bepleit omdat ze onethisch en onnodig zouden zijn. Tegenstanders wezen op de voordelen die dierenproeven hebben voor de medische wetenschap, terwijl de farmaceutische lobby van het land waarschuwde voor de economische schade die een verbod zou kunnen veroorzaken.

Een regeringsvoorstel om verdere beperkingen op tabaksreclame goed te keuren kreeg wel de steun van de Zwitserse kiezers: 57 procent stemde voor. De beperkingen behelzen onder meer een verbod op reclame in kranten en bioscopen, op billboards en het internet, en tijdens evenementen. Het idee achter het verbod is om de jeugd te beschermen tegen de schadelijke invloed van roken.

Twee andere regeringsvoorstellen werden daarentegen afgewezen. Zo verwierp 63 procent van de Zwitsers een voorstel om de vermogensbelasting te wijzigen. Ook een plan om de financiële steun voor media te vergroten haalde het niet: 55 procent stemde tegen.

44 procent van de Zwitsers stemde in de vier referenda. Het was geen ongebruikelijke opkomst in een land waar om de paar maanden referenda worden gehouden.

Meer uit Buitenland

VN-waakhond ziet toename nucleaire activiteiten Noord-Korea

SEOUL (ANP/AFP) - Noord-Korea is bezig met een "zeer ernstige uitbreiding" van zijn vermogen om kernwapens te produceren, waarschuwt de chef van de VN-atoomwaakhond Rafael Grossi. Volgens hem nemen de activiteiten bij een reactor die wordt gebruikt om uranium te verrijken snel toe.

21 minuten geleden
Magyar wil Hongaarse staatsmedia aan banden leggen

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse verkiezingswinnaar Péter Magyar zegt dat zijn nieuwe regering de uitzendingen van de staatsmedia wil opschorten. Hij verklaarde in een interview op de nationale radio dat de staatsmedia de afgelopen jaren veel schade hebben aangericht door propaganda van de regering van Viktor Orbán te verspreiden.

1 uur geleden
Door Frankrijk vrijgelaten Iraniër terug in thuisland

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse staatsburger Mahdieh Esfandiari is na vrijlating uit een Franse gevangenis teruggekeerd naar Iran, meldt de Iraanse staatstelevisie. Het nieuws komt een week nadat Iran twee Fransen liet gaan.

1 uur geleden
Ye stelt optreden in Frankrijk tot nader order uit

MARSEILLE (ANP/RTR) - De Amerikaanse rapper Ye, ook bekend als Kanye West, stelt zijn optreden in Marseille tot nader order uit. De 48-jarige artiest schreef op X dat hij dit besluit had genomen "na lang nadenken en zorgvuldige overweging". Ye zou op 11 juni optreden in de Zuid-Franse havenstad.

3 uur geleden
WSJ: VS onderschepten 8 aan Iran gelinkte tankers sinds blokkade

WASHINGTON (ANP) - Amerikaanse marine-eenheden hebben sinds het begin van de blokkade van de Straat van Hormuz acht olietankers onderschept die Iraanse havens binnenvoeren of verlieten. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.

5 uur geleden
Tien landen roepen op tot einde van vijandelijkheden in Libanon

OTTAWA (ANP) - In een gezamenlijke verklaring hebben Canada, Groot-Brittannië, Japan en zeven andere landen opgeroepen tot een "onmiddellijk einde aan de vijandelijkheden in Libanon". De landen maken zich "ernstige zorgen over de verslechterende humanitaire situatie en de crisis rond ontheemding in Libanon", aldus de verklaring die door Canada werd verspreid.

5 uur geleden
Gesanctioneerde tanker niet voorbij VS-blokkade Straat van Hormuz

SINGAPORE (ANP) - De door de Verenigde Staten gesanctioneerde tanker Rich Starry is woensdag teruggekeerd naar de Straat van Hormuz. Het schip had een dag eerder de Golf verlaten. Uit scheepvaartgegevens van de scheepvaartmonitor Kpler bleek dat het schip er niet in was geslaagd door een Amerikaanse blokkade te breken, die gericht is op schepen die Iraanse havens aandoen.

6 uur geleden