Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwitsers willen geen dierproevenverbod, beperken tabaksreclame

Zwitsers willen geen dierproevenverbod, beperken tabaksreclame

ZÜRICH (ANP/RTR) - De Zwitsers hebben in een referendum een verbod op dierproeven afgewezen. Slechts 21 procent van de kiezers steunde het voorstel. Zwitserland was anders het eerste land geworden dat experimenten op dieren verbiedt.

Voorstanders van het verbod hadden stopzetting van de tests bepleit omdat ze onethisch en onnodig zouden zijn. Tegenstanders wezen op de voordelen die dierenproeven hebben voor de medische wetenschap, terwijl de farmaceutische lobby van het land waarschuwde voor de economische schade die een verbod zou kunnen veroorzaken.

Een regeringsvoorstel om verdere beperkingen op tabaksreclame goed te keuren kreeg wel de steun van de Zwitserse kiezers: 57 procent stemde voor. De beperkingen behelzen onder meer een verbod op reclame in kranten en bioscopen, op billboards en het internet, en tijdens evenementen. Het idee achter het verbod is om de jeugd te beschermen tegen de schadelijke invloed van roken.

Twee andere regeringsvoorstellen werden daarentegen afgewezen. Zo verwierp 63 procent van de Zwitsers een voorstel om de vermogensbelasting te wijzigen. Ook een plan om de financiële steun voor media te vergroten haalde het niet: 55 procent stemde tegen.

44 procent van de Zwitsers stemde in de vier referenda. Het was geen ongebruikelijke opkomst in een land waar om de paar maanden referenda worden gehouden.

Meer uit Buitenland

VS klagen voormalige Cubaanse president Raúl Castro aan

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de voormalige president van Cuba, Raúl Castro, aangeklaagd, laat een functionaris van de regering-Trump weten aan persbureau Reuters. Dat doen ze voor zijn rol bij het neerhalen van twee civiele vliegtuigjes van een Cubaans-Amerikaanse humanitaire organisatie uit Miami in 1996. De stap wordt gezien als een manier om nog meer druk te zetten op de Cubaanse regering.

43 minuten geleden
Revolutionaire Garde meldt doorvaart 26 schepen bij Hormuz

BANDAR ABBAS (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft melding gemaakt van een gecoördineerde toegang tot de Straat van Hormuz voor 26 vrachtschepen in 24 uur tijd. De garde zegt verantwoordelijk te zijn voor de scheepvaart door de strategische zeeweg en dat schepen met voorafgaande toestemming van de IRG de straat door kunnen varen.

2 uur geleden
Minister Rubio: VS willen nieuw hoofdstuk in relatie met Cuba

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio stelt dat zijn land een "nieuw hoofdstuk" wil openen in de relatie met de inwoners van het arme Cuba. Hij verklaart in een Spaanstalige videoboodschap aan het volk dat Washington 100 miljoen dollar (circa 86 miljoen euro) aan eten en medicijnen wil sturen.

3 uur geleden
Israëlische minister deelt beelden geboeide flotilla-activisten

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische veiligheidsminister Itamar Ben-Gvir heeft beelden gedeeld waarop te zien is dat opvarenden van een door Israël onderschepte activistenvloot ruw worden behandeld. Mensen zijn geboeid en zitten op hun knieën met hun hoofden naar de grond. "Zo verwelkomen we degenen die terreur steunen. Welkom in Israël", schreef de rechtse hardliner, tot ergernis van een andere prominente minister.

3 uur geleden
Italië noemt optreden tegen Global Sumud Flotilla onaanvaardbaar

ROME/ASHDOD (ANP/DPA) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni en haar buitenlandminister Antonio Tajani hebben het Israëlische optreden tegen de Global Sumud Flotilla in scherpe bewoordingen veroordeeld.

3 uur geleden
Van corruptie verdachte Poolse oud-minister vlucht naar VS

WARSCHAU (ANP/RTR) - De van corruptie verdachte Poolse oud-minister van Justitie Zbigniew Ziobro is naar de Verenigde Staten gevlucht. Dat meldt de Poolse aanklager. In februari werd een arrestatiebevel tegen Ziobro uitgevaardigd vanwege vermeende corruptie. Daarvoor kan hij tot 25 jaar gevangenisstraf krijgen.

4 uur geleden
Parlement Israël zet eerste stap naar vervroegde verkiezingen

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft een eerste stap richting vervroegde verkiezingen gezet. Het parlement heeft in een eerste lezing bijna unaniem gestemd voor de ontbinding van de volksvertegenwoordiging. Er waren geen stemmen tegen.

4 uur geleden