Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwitsers UBS boekt minder winst door kosten Franse belastingzaak

Zwitsers UBS boekt minder winst door kosten Franse belastingzaak

ZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - De Zwitserse bank UBS, die wordt geleid door de Nederlandse topman Ralph Hamers, heeft in het vierde kwartaal minder winst geboekt. De bank moest meer geld opzij zetten voor een slepende Franse belastingzaak.

Het financiële concern waarschuwde in december al in het slotkwartaal te worden geconfronteerd met een tik van zeker 350 miljoen euro vanwege een Franse belastingboete van 1,8 miljard euro. De bank had eerder al 450 miljoen euro opzij gezet om de kosten van de rechtszaak te dekken. Uiteindelijk heeft de bank in het vierde kwartaal een voorziening genomen van 650 miljoen euro.

UBS kreeg de boete omdat het rijke Fransen zou hebben geholpen bij het ontduiken van belasting door geld op geheime Zwitserse bankrekeningen te zetten. In 2019 werd bepaald dat de bank in eerste instantie 4,5 miljard euro moest betalen. Dat werd door het hof van beroep in Parijs in december teruggebracht tot 1,8 miljard euro.

Aandeelhouders

De nettowinst kwam in het vierde kwartaal uit op 1,35 miljard dollar (1,2 miljard euro). In dezelfde periode een jaar eerder bedroeg de winst nog 1,6 miljard dollar en in het derde kwartaal lag de winst op 2,3 miljard dollar. De kwartaalwinst viel wel hoger uit dan analisten hadden verwacht. Over het hele jaar steeg de nettowinst met 14 procent tot 7,5 miljard dollar.

UBS wil zijn aandeelhouders ook meer gaan belonen. Zo gaat de bank dit jaar voor 5 miljard dollar aan eigen aandelen inkopen. Dat is bijna een verdubbeling van het totale inkoopprogramma. Ook keert de bank meer dividend uit.

Gedisciplineerd

Topman Hamers, die sinds 2020 aan het roer staat bij UBS, verklaarde dat de bank "voor het tweede jaar op rij de doelstellingen heeft behaald". De bank is volgens Hamers daarbij "gedisciplineerd" gebleven in de kosten en zag sterke bijdragen uit alle regio's en divisies. Ook kwam UBS met nieuwe winstdoelstellingen, die volgens Hamers zijn gericht op de gebieden waar de bank de grootste kansen ziet.

Meer uit Financieel

Opnieuw flinke verliezen op Wall Street, olieprijzen fors hoger

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen vrijdag opnieuw fors omlaag. Het sentiment onder beleggers op Wall Street bleef negatief door zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten, ondanks de verlenging van de pauze van de Amerikaanse aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten tot 6 april. Tegelijkertijd bleven de olieprijzen sterk stijgen.

2 uur geleden
Merz: Duitse kolencentrales mogelijk langer in bedrijf om oorlog

FRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Duitsland kan steenkolencentrales langer in bedrijf houden als de energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten nog langer hoog blijven. Dat heeft de Duitse bondskanselier Friedrich Merz vrijdag gezegd. Duitsland heeft een doelstelling om uiterlijk in 2038 helemaal te stoppen met kolencentrales. Maar door de oorlog zijn de gasprijzen sterk gestegen en kolencentrales kunnen helpen om het gasverbruik te drukken.

4 uur geleden
AEX sluit opnieuw met verlies, olieprijzen verder omhoog

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag opnieuw met verlies gesloten door zorgen bij beleggers over de oorlog in het Midden-Oosten en de economische schade door het conflict. De olieprijzen gingen juist weer verder omhoog ondanks het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de staking van de aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten met tien dagen te verlengen tot 6 april.

5 uur geleden
Eurocommissaris: oorlog Midden-Oosten schaadt groei economie EU

BRUSSEL (ANP/AFP) - De economische groei van de Europese Unie wordt geraakt door de oorlog in het Midden-Oosten. Maar de impact hangt wel af van de duur en omvang van het conflict, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) vrijdag. Ook zal de inflatie aangejaagd worden doordat de energieprijzen hard zijn gestegen door de oorlog, aldus Dombrovskis.

8 uur geleden
Consumentenbond vindt paascampagne Jumbo "te kort door de bocht"

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond vindt de claim van Jumbo dat het de laagste paasprijzen van Nederland heeft "te kort door de bocht". Volgens de Consumentenbond kiest de winkelketen zelf gunstig geprijsde producten, maakt vergelijkingsfouten en verstopt het de kleine lettertjes. Jumbo is van mening dat de campagne "goed onderbouwd" is.

8 uur geleden
Wall Street daalt na uitstel Amerikaanse aanvallen op Iran

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen vrijdag verder omlaag na de zware koersverliezen een dag eerder. Het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de deadline voor de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen met tien dagen te verlengen tot 6 april, maakte weinig indruk op beleggers. De verlenging geeft meer tijd voor gesprekken met Iran, die volgens Trump "zeer goed verlopen".

9 uur geleden
Oorlog raakt FloraHolland nauwelijks, bedrijf verwacht weer winst

AALSMEER (ANP) - Royal FloraHolland merkt nog geen grote impact op de import van bloemen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Het grootste deel van de import van de bloemenveiling komt vanuit Afrika en dat verloopt deels via het Midden-Oosten, maar grote gevolgen blijven uit. 's Werelds grootste sierteeltmarktplaats verwacht dit jaar dan ook opnieuw zwarte cijfers te schrijven.

9 uur geleden