Zwitsers stemmen in referendum over legalisatie homohuwelijk
BERN (ANP) - Inwoners van Zwitserland stemmen zondag in een referendum over de legalisatie van het homohuwelijk. Het parlement stemde vorig jaar voor de openstelling van het huwelijk voor personen van hetzelfde geslacht, maar de conservatieve tegenstanders dwongen een referendum af.
Zwitserland is een van de laatste landen in Europa waar twee vrouwen of mannen niet met elkaar kunnen trouwen. Het is de verwachting dat de bevolking voor de legalisatie gaat stemmen. Uit peilingen komt naar voren dat veel Zwitsers het homohuwelijk steunen.
Koppels van hetzelfde geslacht kunnen in Zwitserland een partnerschap aangaan, maar krijgen daarmee niet dezelfde rechten als getrouwde stellen. Zo mogen ze nu geen kinderen adopteren en krijgen lesbische vrouwen geen toegang tot spermabanken. Ook is het lastiger om een in het buitenland woonachtige partner naar Zwitserland te halen.
Tegenstanders van het homohuwelijk voerden campagne tegen de legalisatie, onder meer met posters waarop huilende baby's te zien zijn met teksten als "ik heb geen mama" en "baby's op aanvraag?". Ook voorstanders van de wetswijzigingen voerden volop actie.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Een bemanningslid van het neergehaalde Amerikaanse gevechtsvliegtuig in Iran is gered, meldden Amerikaanse functionarissen aan CBS News. Het toestel zou een F-15 zijn, waarbij twee personen aan boord zitten. De zoek- en reddingsoperatie is nog steeds bezig.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgend jaar 1,5 biljoen dollar uitgeven aan defensie. Het Witte Huis heeft zijn begrotingsvoorstel gepubliceerd. Hiermee zouden de militaire uitgaven met ongeveer 40 procent worden verhoogd tot het hoogste niveau in de moderne geschiedenis.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Amerikaanse functionarissen bevestigen dat een Amerikaans gevechtsvliegtuig is neergehaald in Iran, meldt The New York Times. De VS proberen de bemanning op te sporen en te redden voordat Iran ze te pakken krijgt, zeggen ingewijden tegen de krant.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat zijn land "met iets meer tijd makkelijk de Straat van Hormuz kan heropenen." Door een Iraanse blokkade varen nauwelijks nog schepen door de zeestraat, die van groot belang is voor de internationale handel.
5 uur geledenBUSHEHR (ANP/RTR) - Een opslagplaats met daarin hulpgoederen en hulpvoertuigen is geraakt door een droneaanval, meldt het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC). Donderdag zei die organisatie nog zich zorgen te maken om de verslechterde humanitaire situatie in Iran.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Vicepresident JD Vance zal voortaan verantwoordelijk zijn voor fraudebestrijding in de VS. Op Truth Social schrijft president Donald Trump dat Vance in die rol voortaan bekend zal staan als "fraude-tsaar".
6 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ma Xingrui, lid van het Chinese politburo en voormalig leider van de Communistische Partij in Xinjiang, wordt onderzocht door het anti-corruptieorgaan van de partij, melden Chinese media. Voor zover bekend is hij nog niet uit zijn functie gezet.
6 uur geleden