Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwitsers parlement wijst export Leopard-tanks voor Oekraïne af

Zwitsers parlement wijst export Leopard-tanks voor Oekraïne af

BERN (ANP/RTR) - Het Zwitserse parlement heeft een exportvergunning voor Leopard 1-tanks die onder meer Nederland voor Oekraïne wilde hebben, afgewezen. Het Zwitserse defensiebedrijf Ruag wil de tanks aan het buitenland verkopen en vroeg om de vergunning. Maar export zou in strijd zijn met de neutraliteitspolitiek van het land, vindt het parlement.

De Zwitserse krant Tages-Anzeiger schreef eerder al dat Nederland hoopte om 96 tanks te kopen van Ruag. Nederland had samen met Duitsland en Denemarken eerder aangekondigd dat het "ten minste" honderd Leopard 1-tanks wilde leveren aan Oekraïne, de voorloper van de moderne Leopard 2.

Zwitserland koestert zijn traditionele neutraliteit en houdt zich zoveel mogelijk buiten de oorlog van Rusland in Oekraïne, al heeft het wel de Russische invasie veroordeeld en sancties opgelegd aan de Russen. Het land worstelt al maanden met de export van wapens aan Oekraïne door anderen. Als landen wapens van Zwitserland willen kopen en doorsturen naar een ander land moeten de Zwitsers daar toestemming voor geven.

De huidige regels staan niet toe dat in Zwitserland gefabriceerde wapens worden doorgegeven aan landen die in oorlog zijn of in een gewapend conflict. Zwitserland krijgt daardoor veel kritiek uit het buitenland.

Meer uit Buitenland

Acht hoofden gevonden in Ecuador met bericht 'Verboden te stelen'

GUAYAQUIL (ANP/AFP) - De politie in de provincie Guayas in het zuidwesten van Ecuador heeft acht hoofden gevonden met daarbij het bericht 'Verboden te stelen'. Dat maakte de politie zaterdag bekend.

1 uur geleden
Nieuw team astronauten aangekomen op ruimtestation ISS

CAPE CANAVERAL (ANP/AFP/DPA) - Een nieuw team astronauten is aangekomen op het ruimtestation ISS. Dat blijkt uit beelden die de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA zaterdag vrijgaf.

2 uur geleden
Parket van Parijs wijst team aan voor Epstein-onderzoek

PARIJS (ANP/AFP) - Het parket van Parijs richt een team op voor onderzoek naar zedendelinquent Jeffrey Epstein. De focus ligt daarbij op mogelijke misdrijven waarbij Fransen betrokken zijn.

6 uur geleden
Zwitserland: Oman faciliteert overleg tussen VS en Iran in Genève

BERN (ANP/AFP) - Oman faciliteert volgende week het overleg tussen de Verenigde Staten en Iran in het Zwitserse Genève. "Zwitserland verwelkomt en ondersteunt deze gesprekken", aldus het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken.

8 uur geleden
Tientallen mensen gedood bij aanvallen op Nigeriaanse dorpen

ABUJA (ANP/AFP) - Gewapende mannen hebben meer dan veertig mensen gedood bij drie nieuwe aanvallen op dorpen in Nigeria, zo vertelde een humanitaire bron zaterdag aan AFP.

8 uur geleden
Immigratiedienst VS zette duizenden mensen onterecht vast

WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse rechters hebben sinds oktober in minstens 4421 zaken bepaald dat de immigratiedienst (ICE) migranten onrechtmatig heeft vastgezet. Persbureau Reuters meldt dit op basis van rechtbankdocumenten.

9 uur geleden
Massale betoging in München tegen regime Iran

MÜNCHEN (ANP/AFP) - Naar schatting 200.000 mensen zijn volgens de politie in München op de been om te demonstreren tegen het regime in Iran. De betoging is op de Theresienwiese, een groot evenemententerrein waar in de herfst ook het Oktoberfest plaatsvindt.

12 uur geleden