Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwitsers OM in beroep tegen vrijspraak Blatter en Platini

Zwitsers OM in beroep tegen vrijspraak Blatter en Platini

BERN (ANP/AFP) - Het Zwitserse Openbaar Ministerie gaat in beroep tegen de vrijspraak van voormalig voetbalbestuurders Sepp Blatter en Michel Platini. Een federale rechtbank in Zwitserland sprak de voormalig voorzitters van de wereldvoetbalbond FIFA en de Europese voetbalbond UEFA eerder deze maand vrij in een corruptiezaak.

De openbare aanklager in Zwitserland bevestigde aan persbureau AFP dat het de eerste stap heeft gezet in de beroepszaak. De rechtbank moet nu een geschreven uitleg over het vonnis verschaffen. Dat kan enige tijd duren. De aanklager gaat dan het vonnis bestuderen en beslissen of hij doorgaat met het beroep of het intrekt. Het OM zegt dat dit niet een voorbarige beroepsaanvraag is, maar dat de rechtbank hierdoor genoodzaakt wordt de uitspraak uit te leggen.

De rechter oordeelde eerder dat er geen sprake was geweest van fraude bij het uitvoeren van een verdachte transactie, waarin de Zwitser een betaling van omgerekend 1,8 miljoen euro had gedaan aan de Fransman Platini. Volgens de 86-jarige Blatter had Platini daar recht op vanwege tussen 1998 en 2002 verrichte werkzaamheden voor de FIFA.

Het OM vond dat beiden de FIFA hadden opgelicht. Het OM had een jaar en acht maanden voorwaardelijke gevangenisstraf geëist en wilde ook dat de 67-jarige Platini het ontvangen bedrag zou terugbetalen. Blatter en Platini hebben altijd gezegd dat ze onschuldig zijn en toonden zich gelukkig met de vrijspraak.

Meer uit Voetbal

FIFA verhoogt premies voor WK-deelnemers na kritiek

VANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.

18 minuten geleden
Fortuna Sittard-verdediger Pinto twee wedstrijden geschorst

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.

1 uur geleden
PSG klopt Bayern München in spectaculaire halve finale met 5-4

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.

11 uur geleden
Timber mist eerste halve finale van Arsenal tegen Atlético

MADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.

13 uur geleden
Paris Saint-Germain start met van blessure herstelde Vitinha

PARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.

14 uur geleden
Brighton & Hove Albion bouwt apart stadion voor vrouwenteam

BRIGHTON (ANP) - Brighton & Hove Albion gaat een apart stadion bouwen voor het vrouwenteam. Dat meldt de Engelse voetbalclub dinsdag op de eigen site. Het stadion moet een minimale capaciteit van 10.000 zitplaatsen krijgen en komt naast het American Express Stadium te staan, dat ruim 31.000 zitplaatsen telt. De club hoopt dat het vrouwenteam, op dit moment zesde in de Women's Super League, uiterlijk in 2030 in het stadion kan spelen.

18 uur geleden
Verdediger Stones vertrekt na tien jaar bij Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Verdediger John Stones (31) vertrekt na dit seizoen na tien jaar bij Manchester City. Dat maakt de club dinsdag op de eigen website bekend. Stones speelde in tien seizoenen 293 keer voor de club uit Manchester en won er zes keer de Engelse landstitel, een keer de Champions League en zeven titels in de twee Engelse bekertoernooien.

19 uur geleden