Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwitsers OM in beroep tegen vrijspraak Blatter en Platini

Zwitsers OM in beroep tegen vrijspraak Blatter en Platini

BERN (ANP/AFP) - Het Zwitserse Openbaar Ministerie gaat in beroep tegen de vrijspraak van voormalig voetbalbestuurders Sepp Blatter en Michel Platini. Een federale rechtbank in Zwitserland sprak de voormalig voorzitters van de wereldvoetbalbond FIFA en de Europese voetbalbond UEFA eerder deze maand vrij in een corruptiezaak.

De openbare aanklager in Zwitserland bevestigde aan persbureau AFP dat het de eerste stap heeft gezet in de beroepszaak. De rechtbank moet nu een geschreven uitleg over het vonnis verschaffen. Dat kan enige tijd duren. De aanklager gaat dan het vonnis bestuderen en beslissen of hij doorgaat met het beroep of het intrekt. Het OM zegt dat dit niet een voorbarige beroepsaanvraag is, maar dat de rechtbank hierdoor genoodzaakt wordt de uitspraak uit te leggen.

De rechter oordeelde eerder dat er geen sprake was geweest van fraude bij het uitvoeren van een verdachte transactie, waarin de Zwitser een betaling van omgerekend 1,8 miljoen euro had gedaan aan de Fransman Platini. Volgens de 86-jarige Blatter had Platini daar recht op vanwege tussen 1998 en 2002 verrichte werkzaamheden voor de FIFA.

Het OM vond dat beiden de FIFA hadden opgelicht. Het OM had een jaar en acht maanden voorwaardelijke gevangenisstraf geëist en wilde ook dat de 67-jarige Platini het ontvangen bedrag zou terugbetalen. Blatter en Platini hebben altijd gezegd dat ze onschuldig zijn en toonden zich gelukkig met de vrijspraak.

Meer uit Voetbal

WK lonkt voor Italië na zege op Noord-Ierland in play-offs

BERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.

2 uur geleden
Denemarken na 4-0-zege op Noord-Macedonië naar finale play-offs

KOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.

2 uur geleden
Turkije verslaat Roemenië in play-offs en maakt nog kans op WK

ISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.

5 uur geleden
Aanvaller Malen in topvorm naar vijftigste interland

ZEIST (ANP) - Donyell Malen leeft in topvorm toe naar zijn vijftigste interland voor het Nederlands elftal. "Ik ben best trots op dat aantal", vertelde hij in de aanloop naar het oefenduel van vrijdag met Noorwegen. "Het zou mooi zijn als ik pas halverwege ben."

7 uur geleden
Koeman maakt zich zorgen over fysieke gesteldheid van Depay

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van Memphis Depay. De spits mist door een dijbeenblessure de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. Hij begon ook niet fit aan het laatste WK in Qatar en het EK in Duitsland.

9 uur geleden
Twee verdachten aangehouden om vuurwerk bij Ajax- FC Groningen

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 30-jarige Amsterdammer en een 17-jarige jongen uit Veldhoven aangehouden vanwege betrokkenheid bij het vuurwerkincident tijdens het Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen. Zij worden verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk, meldt de politie donderdag.

10 uur geleden
PSG hoeft pas in mei topper tegen Lens te spelen

PARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.

11 uur geleden