Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwitsers OM in beroep tegen vrijspraak Blatter en Platini

Zwitsers OM in beroep tegen vrijspraak Blatter en Platini

BERN (ANP/AFP) - Het Zwitserse Openbaar Ministerie gaat in beroep tegen de vrijspraak van voormalig voetbalbestuurders Sepp Blatter en Michel Platini. Een federale rechtbank in Zwitserland sprak de voormalig voorzitters van de wereldvoetbalbond FIFA en de Europese voetbalbond UEFA eerder deze maand vrij in een corruptiezaak.

De openbare aanklager in Zwitserland bevestigde aan persbureau AFP dat het de eerste stap heeft gezet in de beroepszaak. De rechtbank moet nu een geschreven uitleg over het vonnis verschaffen. Dat kan enige tijd duren. De aanklager gaat dan het vonnis bestuderen en beslissen of hij doorgaat met het beroep of het intrekt. Het OM zegt dat dit niet een voorbarige beroepsaanvraag is, maar dat de rechtbank hierdoor genoodzaakt wordt de uitspraak uit te leggen.

De rechter oordeelde eerder dat er geen sprake was geweest van fraude bij het uitvoeren van een verdachte transactie, waarin de Zwitser een betaling van omgerekend 1,8 miljoen euro had gedaan aan de Fransman Platini. Volgens de 86-jarige Blatter had Platini daar recht op vanwege tussen 1998 en 2002 verrichte werkzaamheden voor de FIFA.

Het OM vond dat beiden de FIFA hadden opgelicht. Het OM had een jaar en acht maanden voorwaardelijke gevangenisstraf geëist en wilde ook dat de 67-jarige Platini het ontvangen bedrag zou terugbetalen. Blatter en Platini hebben altijd gezegd dat ze onschuldig zijn en toonden zich gelukkig met de vrijspraak.

Meer uit Voetbal

Taylor in eerste thuisduel met Lazio hard onderuit tegen Como

ROME (ANP) - Kenneth Taylor heeft in zijn eerste thuiswedstrijd voor Lazio een forse nederlaag geleden. De van Ajax overgenomen voetballer verloor in het Stadio Olimpico in Rome met 3-0 van Como.

11 uur geleden
Ajax-trainer Grim verwacht open duel met 'gevaarlijk' Villarreal

VILA-REAL (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim denkt dat het een open wedstrijd wordt uit tegen Villarreal in de Champions League. "Het wordt een interessante wedstrijd van twee teams die uitspreken dat ze voor de winst gaan en heel graag willen winnen", aldus de coach op de persconferentie een dag voor het duel in Spanje.

14 uur geleden
Marokko klimt naar achtste plek FIFA-ranglijst, Senegal twaalfde

ZÜRICH (ANP) - Marokko klimt naar plek acht in de maandag verschenen update van de wereldranglijst van voetbalbond FIFA. De verliezend finalist van de Afrika Cup is drie plekken gestegen en staat nu een plek lager dan het Nederlands elftal, dat zevende blijft. Senegal, dat Marokko zondag in een tumultueuze finale in Rabat versloeg, klimt naar plek twaalf.

15 uur geleden
PEC Zwolle verlengt contract Mbayo en verhuurt hem aan Lavallois

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft het contract van Dylan Mbayo verlengd en verhuurt hem voor de rest van het seizoen aan het Franse Stade Lavallois, dat uitkomt in de Ligue 2. Dat meldt de club maandag. Het contract van Mbayo loopt nu tot de zomer van 2027, met een optie tot de zomer van 2028.

15 uur geleden
Marokkaan Díaz diepbedroefd na missen strafschop in finale

RABAT (ANP/AFP) - De Marokkaanse aanvaller Brahim Díaz is door het stof gegaan na het missen van een strafschop in de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. De aanvaller van Real Madrid had Marokko in blessuretijd naar de eerste titel in vijftig jaar kunnen schieten, maar de zege ging in de verlenging naar Senegal.

16 uur geleden
Manchester City neemt verdediger Guéhi over van Crystal Palace

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de Engelse verdediger Marc Guéhi overgenomen van Crystal Palace. De international heeft bij de ploeg van trainer Pep Guardiola een contract getekend tot medio 2031.

17 uur geleden
Marokkaanse voetbalbond klaagt Senegal aan bij CAF en FIFA

RABAT (ANP) - De Marokkaanse voetbalbond heeft een klacht neergelegd bij de Afrikaanse voetbalfederatie CAF en wereldvoetbalbond FIFA om een straf af te dwingen voor Senegal naar aanleiding van de gebeurtenissen in de slotfase van de finale van de Afrika Cup. De bond kondigde in een verklaring de "juridische stappen" aan.

17 uur geleden