Zwitsers luchtruim weer open na technische problemen
GENÈVE (ANP) - Het Zwitserse luchtruim is woensdag weer heropend. Het was enkele uren dicht vanwege technische problemen bij het bedrijf Skyguide. Dat verleent navigatiediensten aan de Zwitserse luchtverkeersleiding.
De problemen zorgden ervoor dat er geen vluchten konden landen of opstijgen van de internationale luchthavens van Zürich en Genève. Langeafstandsvluchten naar die vliegvelden werden omgeleid naar de vliegvelden van onder meer Lyon, Milaan en Wenen. Kortere vluchten vertrokken niet.
Op de website van Schiphol staan enkele vluchten naar Genève en Zürich als vertraagd of geannuleerd aangemerkt, maar lijken er geen problemen met vluchten die vanaf halverwege de ochtend vertrekken. Bij vluchten die vanaf die vliegvelden naar Amsterdam kwamen staan er meer als geannuleerd of vertraagd aangemerkt.
In totaal zouden er op Schiphol woensdag veertien vluchten vertrekken naar of aankomen vanuit Genève en achttien naar of vanuit Zürich.
Meer uit Buitenland
TSJELJABINSK (ANP/AFP) - Een Russische rechter heeft de Oscar-winnende documentaire Mr. Nobody against Putin verboden voor een aantal streamingplatforms. Volgens de rechter promoot de film terrorisme en "negatieve houdingen" ten opzichte van het Kremlin.
16 minuten geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG) heeft naar eigen zeggen Israëlische nucleaire installaties in Zuid-Israël bestookt. Dit is volgens de garde onderdeel van de 82e golf van luchtaanvallen sinds Israël eind februari samen met de VS Iran begon te bombarderen.
44 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Iedereen die in Rusland wil demonstreren tegen de grootschalige internetverstoringen zal worden opgepakt, dreigt de Russische regering donderdag. Er is in Rusland steeds meer onvrede over de internetbeperkingen die zijn opgelegd door de staat.
50 minuten geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Twee mensen zijn omgekomen en drie gewond geraakt toen wrakstukken neerkwamen op een weg in Abu Dhabi. De wrakstukken kwamen van een ballistische raket die was neergehaald door de luchtafweer. Verscheidene auto's raakten beschadigd.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Israël heeft na een verzoek van Pakistan de Iraanse kopstukken Abbas Araghchi en Mohammad Baqer Qalibaf van de dodenlijst gehaald, claimt een Pakistaanse functionaris. Volgens diegene had Israël de coördinaten voor een gerichte aanval op die twee al klaarliggen, maar werd toch besloten om ze niet uit te schakelen.
3 uur geledenDHAKA (ANP/RTR) - In Bangladesh zijn zeker 24 mensen om het leven gekomen nadat een passagiersbus met ongeveer veertig inzittenden in de rivier de Padma was gestort. Het incident gebeurde toen de bus probeerde aan boord van een veerboot te gaan, aldus de hulpdiensten.
5 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De gezondheidssituatie in Cuba is "diep verontrustend", schreef directeur-generaal Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) woensdag op X.
7 uur geleden