Zwitsers luchtruim weer open na technische problemen
GENÈVE (ANP) - Het Zwitserse luchtruim is woensdag weer heropend. Het was enkele uren dicht vanwege technische problemen bij het bedrijf Skyguide. Dat verleent navigatiediensten aan de Zwitserse luchtverkeersleiding.
De problemen zorgden ervoor dat er geen vluchten konden landen of opstijgen van de internationale luchthavens van Zürich en Genève. Langeafstandsvluchten naar die vliegvelden werden omgeleid naar de vliegvelden van onder meer Lyon, Milaan en Wenen. Kortere vluchten vertrokken niet.
Op de website van Schiphol staan enkele vluchten naar Genève en Zürich als vertraagd of geannuleerd aangemerkt, maar lijken er geen problemen met vluchten die vanaf halverwege de ochtend vertrekken. Bij vluchten die vanaf die vliegvelden naar Amsterdam kwamen staan er meer als geannuleerd of vertraagd aangemerkt.
In totaal zouden er op Schiphol woensdag veertien vluchten vertrekken naar of aankomen vanuit Genève en achttien naar of vanuit Zürich.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP/AFP) - De voormalige president van Zuid-Korea, Yoon Suk-yeol, heeft zijn excuses aangeboden voor de "moeilijkheden" die zijn veroorzaakt door het uitroepen van de militaire noodtoestand in 2024.
8 minuten geledenCHEYENNE MOUNTAIN (ANP/RTR) - Het North American Aerospace Defense Command (NORAD) heeft meerdere Russische militaire vliegtuigen gedetecteerd en gevolgd die actief waren nabij Alaska. Dat meldt de Amerikaans-Canadese defensieorganisatie in een verklaring.
34 minuten geledenMERRITT ISLAND (ANP/AFP) - NASA heeft met succes een oefening uitgevoerd voor de lancering van zijn gigantische SLS-raket. Deze moet voor het eerst in meer dan 50 jaar astronauten rond de maan sturen.
38 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De executeurs van de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein hebben ingestemd met een betaling van maximaal 35 miljoen dollar om openstaande claims van zijn slachtoffers te schikken die nog geen vergoeding hadden ontvangen.
1 uur geledenTALLAHASSEE (ANP/RTR) - Het parlement van de Amerikaanse staat Florida heeft ingestemd met een wet die Palm Beach International Airport moet hernoemen naar president Donald Trump.
1 uur geledenPYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Koreaans leider Kim Jong-un heeft het negende congres van de regerende Arbeiderspartij geopend tijdens een grote ceremonie in Pyongyang, meldt het staatspersagentschap KCNA.
5 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse regering waarschuwt voor deepfakebeelden van president Jennifer Simons. Op de beelden die rondgaan op sociale media wordt Simons neergezet alsof zij het volk toespreekt, waarbij ze opmerkelijke en onjuiste uitspraken doet. De regering benadrukt dat dergelijke video's strafbaar zijn.
8 uur geleden