Zwitsers gaan meer bijdragen aan Europese grenswacht
BERN (ANP/AFP) - Zwitserland gaat meer bijdragen aan Frontex, de grens- en kustwacht van de Europese Unie. De inwoners gaven in een referendum ruime steun aan het voorstel van de regering om de jaarlijkse bijdrage te verhogen van omgerekend 23 miljoen euro naar 58 miljoen in 2027.
De Europese Commissie had gewaarschuwd voor negatieve gevolgen als de bevolking het voorstel zou afwijzen. Uit een prognose na sluiting van de stembussen blijkt dat 72 procent voorstemde, meldde de omroep SRF.
De Zwitsers steunden ook voorstellen om streamingdiensten zoals Netflix, Amazon en Disney+ vanaf 2024 4 procent van hun omzet in Zwitserland te laten investeren in het maken van Zwitserse films. Bijna zes op de tien Zwitsers stemden voor. Het aanbod van streamingdiensten moet voor 30 procent gaan bestaan uit films of series die in Europa zijn geproduceerd.
Het derde onderwerp waarover werd gestemd was orgaandonatie. Een voorgestelde wetswijziging waardoor iedereen automatisch orgaandonor wordt na zijn dood tenzij anders aangegeven, kreeg 59 procent van de stemmers achter zich.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook worden opnieuw doden gemeld na Israëlische aanvallen. Het Nasser-ziekenhuis in Khan Younis laat weten dat vier personen zijn omgekomen, de burgerbescherming spreekt over drie slachtoffers.
12 minuten geledenMANILLA (ANP/AFP) - Een Chinese vrouw die een illegaal onlinegokcentrum leidde en burgemeester was op de Filipijnen is tot een levenslange gevangenisstraf veroordeeld vanwege mensenhandel. Dat heeft een regionale rechtbank in Manilla bekendgemaakt.
39 minuten geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Hongarije vindt dat de Europese Unie geen geld meer aan de Oekraïense regering moet geven na berichten over corruptie in dat land. De anticorruptiediensten onderzoeken de verduistering van mogelijk 100 miljoen dollar in de energiesector.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland moet in de toekomst het commando over de NAVO-verdediging van Europa van de Verenigde Staten overnemen, vindt de Amerikaanse NAVO-ambassadeur. Dat gaat volgens hem wel nog een tijd duren.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Delen van de Franse hoofdstad Parijs zijn donderdagochtend getroffen door een stroomstoring.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas mist concessies van Rusland in het vredesplan van de VS en Rusland. In dat plan, waarover de Financial Times en nieuwssite Axios berichten, zou onder meer staan dat Oekraïne grondgebied moet opgeven en zijn leger moet halveren. "In deze oorlog is er één agressor en één slachtoffer, maar we hebben geen enkele concessie van Russische zijde gezien", zei Kallas voor de vergadering van EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.
2 uur geledenKYIV (ANP) - In de Oekraïense stad Ternopil worden nog 22 personen vermist na een Russische aanval van een dag eerder. Het dodental staat inmiddels op 26, meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.
2 uur geleden