Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwitsers bekrachtigen discriminatieverbod lhbt

Zwitsers bekrachtigen discriminatieverbod lhbt

BERN/ZÜRICH (ANP) - Zwitsers hebben volgens plaatselijke media in een referendum wetgeving tegen discriminatie van lesbiennes, homo- en biseksuelen en transgenders (lhbt) bekrachtigd. De kiezers wezen tegelijkertijd een plan af om overheden te dwingen 10 procent van alle nieuwe woningen zonder winstbejag te laten bouwen en te verhuren. De initiatiefnemers wilden zo meer betaalbare woningen realiseren.

Het referendum over discriminatie op grond van seksuele oriëntatie vloeit voort uit nieuwe regels die het bestaande verbod te discrimineren uitbreidt met een uitdrukkelijk verbod homoseksuelen te discrimineren. Tegenstanders zien dat als een bedreiging van de vrijheid van meningsuiting. Ze legden het de kiezers voor in de hoop op een 'nee' . Maar die opzet heeft volgens Zwitserse media duidelijk gefaald. In beide referenda is de meerderheid naar verwachting rond de 60 procent van de uitgebrachte stemmen.

De Zwitsers stemmen vaak tegelijkertijd in referenda over een heleboel vraagstukken, zowel nationale als plaatselijke. In het kanton Aargau is bijvoorbeeld gestemd voor regels die het daar moeilijker maken een Zwitsers paspoort te verwerven. In Genève hebben de kiezers de afschaffing van de hondenbelasting teruggedraaid. In Sankt Gallen wees 53 procent van de kiezers een plan af om voortaan per referendum te bepalen wat gemeenteambtenaren verdienen.

Meer uit Buitenland

Netanyahu klaagt media aan om bericht over waarschuwing 7 oktober

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft dinsdag een rechtszaak wegens smaad aangespannen tegen diverse grote Israëlische nieuwsmedia en journalisten. Dat melden Israëlische media waaronder Haaretz, de krant die het voornaamste doelwit is van de aanklacht.

3 uur geleden
Hegseth wil nog minder topofficieren in top krijgsmacht VS

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth kondigt naar verwachting binnenkort aan dat het aantal topofficieren in de krijgsmacht met wel 20 procent wordt verminderd. Dat meldde Fox News eerder op dinsdag en is inmiddels ook door functionarissen bevestigd aan The Washington Post.

5 uur geleden
Hooggerechtshof staat uitzetting migranten naar derde landen toe

WASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump kan vooralsnog migranten blijven uitzetten naar andere landen dan hun land van herkomst. Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft daartoe de uitspraak van een lagere rechtbank opgeschort, die de uitzettingen onwettig had genoemd.

7 uur geleden
Meer dan vierhonderd arrestaties bij schoolprotesten Frankrijk

PARIJS (ANP) - Bij demonstraties op scholen in Frankrijk zijn zeker 440 arrestaties verricht, meldt het Franse ministerie van Binnenlandse Zaken. Eerder op dinsdag stond dat aantal nog op circa veertig. Veel van de arrestanten zijn minderjarig. Het ministerie schat het aantal demonstranten op meer dan 200.000 mensen.

8 uur geleden
Politie VK: geen explosieven aangetroffen in busjes bij RAF-basis

LONDEN (ANP) - In het onderzoek naar het voorval van afgelopen weekend bij RAF-luchtmachtbasis Fairford zijn geen explosieven aangetroffen. Dat meldt de antiterreurbrigade van de Britse politie, die eraan toevoegt dat er ook panden in Londen zijn doorzocht. Vijf verdachten, allen Britten, werden eerder op borgtocht vrijgelaten.

10 uur geleden
El Mansouri premier Marokko, eerste vrouw op deze positie

RABAT (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Fatima Ezzahra El Mansouri is aangewezen als nieuwe premier van Marokko. Dat maakt het koninklijk paleis in dat land bekend. El Mansouri is de eerste vrouw die voor die post wordt aangewezen. El Mansouri is momenteel nog burgemeester van Marrakesh.

11 uur geleden
Kallas: EU wil relatie met Syrië uitbreiden en intensiveren

DAMASCUS (ANP) - De EU wil haar relatie met Syrië uitbreiden en intensiveren. Dat zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas dinsdag in de Syrische hoofdstad Damascus. Na de val van het Assad-regime in december 2024 heeft de EU al snel de economische sancties tegen Syrië opgeheven, zei Kallas. Dat is eind mei 2025 gebeurd. "Nu willen we nog meer investeringen mobiliseren en ons partnerschap naar een hoger niveau tillen."

12 uur geleden