Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwitserland wint Eurovisie Songfestival, Israël op vijfde plek

Zwitserland wint Eurovisie Songfestival, Israël op vijfde plek

MALMÖ (ANP) - Zwitserland heeft zaterdagavond in het Zweedse Malmö de 68e editie van het Eurovisie Songfestival gewonnen. Israël, van tevoren een andere favoriet van de bookmakers, is op de vijfde plek geëindigd. De Nederlandse Joost Klein zou ook in de finale staan, maar werd op zaterdagmiddag gediskwalificeerd om een incident.

De Zwitserse Nemo kreeg voor het nummer The Code in totaal 591 punten. Kroatië werd tweede en Oekraïne eindigde op de derde plaats.

Zwitserland was ook veruit de favoriet van de internationale vakjury's, gevolgd door Frankrijk en Kroatië. Israël stond op de twaalfde plaats. In totaal deden dit jaar 25 landen mee.

Op de deelname van Israël is al maanden kritiek en ook de afgelopen dagen werd gedemonstreerd in Malmö. Tijdens optredens van zangeres Eden Golan werd ook meerdere keren gejoeld, dat was ook zo tijdens de finale.

Meer uit Buitenland

Trump roept op tot onmiddellijke evacuatie van Teheran

KANANASKIS (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag de bewoners van Teheran opgeroepen onmiddellijk te vertrekken. Ook herhaalde hij dat Iran een nucleaire deal met de Verenigde Staten had moeten sluiten.

2 uur geleden
Raffinaderij Haifa dicht na raketaanval waarbij drie doden vielen

HAIFA (ANP) - Een Iraanse raketaanval zondag op een olieraffinaderij in de Israëlische stad Haifa heeft voor substantiële schade gezorgd. De raffinaderij en alle andere installaties zijn voorlopig buiten gebruik, meldt het bedrijf Bazan in een beursbericht.

5 uur geleden
Netanyahu niet geïnteresseerd in overleg met Iran

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu is niet geïnteresseerd in eventuele onderhandelingen met Iran. In een interview met het Amerikaanse ABC News verwijt Netanyahu Iran "te liegen, te bedriegen" en de Verenigde Staten te misleiden.

7 uur geleden
Justitie: verdachte schutter Minnesota wilde meer politici doden

MINNEAPOLIS (ANP) - Vance Boelter, die ervan verdacht wordt twee Democratische politici en hun partners te hebben neergeschoten in hun woningen, bezocht ook nog de huizen van twee andere politici. Hij had "de intentie om hen te vermoorden", zei procureur Joe Thompson tijdens een persconferentie. Boelter was in het bezit van een lijst met daarop de namen van 45 functionarissen, maar een duidelijk motief ontbreekt nog.

7 uur geleden
Duitsland haalt met vlucht vanuit Jordanië burgers uit Israël op

BERLIJN (ANP/RTR/DPA) - Het Duitse ministerie van Buitenlandse Zaken biedt Duitsers die Israël willen verlaten een vlucht aan vanaf de Jordaanse hoofdstad Amman. Die zal woensdag vertrekken, zegt een woordvoerder van het ministerie. Door het sluiten van het luchtruim boven Israël voor de burgerluchtvaart zijn directe vluchten van en naar dat land niet mogelijk.

8 uur geleden
Israël bombardeert Iraanse staatsomroep tijdens live-uitzending

TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - Israël heeft in Teheran de Iraanse staatsomroep IRIB aangevallen. Het bombardement was te horen en te zien tijdens een uitzending van de omroep. Een presentatrice bekritiseerde live in een studio Israël toen een enorme explosie was te horen, waarna ze uit beeld loopt en er rook en puin te zien is. Op beelden van andere staatsmedia is te zien dat het gebouw in brand staat en er veel rook vanaf komt.

9 uur geleden
Rusland zegt dat VS nieuw overleg over ambassades hebben afgezegd

MOSKOU (ANP/AFP) - Nieuwe gesprekken tussen Rusland en de Verenigde Staten over het normaliseren van de ambassadewerkzaamheden zouden door de Amerikaanse delegatie zijn afgezegd. Dat heeft Moskou maandag gezegd, zonder daarbij een reden te noemen. De VS hebben nog niet op het bericht gereageerd.

10 uur geleden