Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwitserland verscherpt coronamaatregelen

Zwitserland verscherpt coronamaatregelen

BERN (ANP/DPA/RTR) - Zwitserland gaat de maatregelen aanscherpen om het coronavirus in te dammen. Vanaf maandag worden openbare bijeenkomsten van meer dan vijftien personen verboden, kondigde de regering zondag aan. De Zwitsers worden verder opgeroepen om privé-ontmoetingen volledig te beperken. "De situatie is ernstig", zei bondspresident Simonetta Sommaruga, tijdens een persconferentie over de stijgende aantallen nieuwe coronabesmettingen.

De verplichting om mondmaskers te dragen is ook aangescherpt. Eerder was het verplicht in het openbaar vervoer en nu is het uitgebreid naar openbare ruimtes zoals winkels, kerken, restaurants, bioscopen en musea. In de toekomst zullen de Zwitsers ook hun mond en neus moeten bedekken bij treinstations, luchthavens en bushaltes. Daarnaast stimuleert de overheid bedrijven om werknemers thuis te laten werken om zo sociale contacten te verminderen.

Zwitserland, een land van 8,6 miljoen inwoners, meldde vrijdag het hoogste dagelijkse aantal infecties sinds het begin van de coronacrisis, met 3105 nieuwe gevallen. Tot nu toe zijn 74.422 mensen besmet geraakt met het nieuwe coronavirus en zijn 1823 mensen er aan gestorven.

Meer uit Buitenland

Oekraïne meldt stijging dodental na Russische aanval op hulppunt

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne meldt een verdere stijging van het dodental na een Russische aanval maandag op een distributiepunt voor humanitaire hulpgoederen. Het gaat om veertig doden. Daarmee is het een van de dodelijkste aanvallen op burgers in Oekraïne dit jaar.

3 uur geleden
Brussel: Montenegro kan in 2028 EU-lid worden, Albanië in 2029

BRUSSEL (ANP) - Montenegro stevent af op EU-lidmaatschap per 2028 en Albanië is op weg om in 2029 tot de EU toe te treden. Dat stelt de Europese Commissie woensdag op basis van de voortgang die beide kandidaat-leden hebben gemaakt met hervormingen die nodig zijn om tot de EU te kunnen toetreden. De laatste uitbreiding vond in 2013 plaats, met de toetreding van Kroatië tot de EU.

5 uur geleden
Khamenei: koerswijziging van VS verwachten is ernstige vergissing

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De hoogste leider van Iran, Mojtaba Khamenei, heeft gezegd dat iedereen die een koerswijziging in het beleid van de Verenigde Staten verwacht zich ernstig vergist. Dit zei hij nadat de eerste uitslagen van de midterms in de VS wijzen op een nederlaag voor de Republikeinse partij van president Donald Trump.

5 uur geleden
Herzog noemt verkiezingsuitspraken tegen Arabieren 'racistisch'

TEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog heeft uitspraken tegen Arabische burgers tijdens de verkiezingscampagne veroordeeld en "racistisch" genoemd. Premier Benjamin Netanyahu had meermaals Arabische partijen beschuldigd van verkiezingsfraude.

6 uur geleden
Zelensky eert Melania Trump met onderscheiding

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Amerikaanse first lady Melania Trump een onderscheiding toegekend na haar bemiddeling tussen Oekraïne en Rusland. Die inspanningen leidden tot een humanitair bestand vorige week in de bezette Oekraïense stad Olesjky.

6 uur geleden
Omar na verkiezingszege: Trump maakt ons niet monddood

SAINT PAUL (ANP) - De Democratische politica Ilhan Omar heeft haar kiezers bedankt voor haar verkiezingszege. Ze versloeg de Republikein John Nagel om namens de staat Minnesota lid te worden van het Huis van Afgevaardigden, ondanks een inval in haar woning tijdens de campagne. "We laten Trump ons niet het zwijgen opleggen", schrijft ze op X.

8 uur geleden
Kiescommissie Israël: integriteit verkiezingen niet aangetast

TEL AVIV (ANP/AFP) - De kiescommissie in Israël heeft geconcludeerd dat de integriteit van de parlementsverkiezingen van vorige week niet is aangetast. Premier Benjamin Netanyahu had Arabische partijen beschuldigd van verkiezingsfraude.

9 uur geleden