Zwitserland verscherpt coronamaatregelen
BERN (ANP/DPA/RTR) - Zwitserland gaat de maatregelen aanscherpen om het coronavirus in te dammen. Vanaf maandag worden openbare bijeenkomsten van meer dan vijftien personen verboden, kondigde de regering zondag aan. De Zwitsers worden verder opgeroepen om privé-ontmoetingen volledig te beperken. "De situatie is ernstig", zei bondspresident Simonetta Sommaruga, tijdens een persconferentie over de stijgende aantallen nieuwe coronabesmettingen.
De verplichting om mondmaskers te dragen is ook aangescherpt. Eerder was het verplicht in het openbaar vervoer en nu is het uitgebreid naar openbare ruimtes zoals winkels, kerken, restaurants, bioscopen en musea. In de toekomst zullen de Zwitsers ook hun mond en neus moeten bedekken bij treinstations, luchthavens en bushaltes. Daarnaast stimuleert de overheid bedrijven om werknemers thuis te laten werken om zo sociale contacten te verminderen.
Zwitserland, een land van 8,6 miljoen inwoners, meldde vrijdag het hoogste dagelijkse aantal infecties sinds het begin van de coronacrisis, met 3105 nieuwe gevallen. Tot nu toe zijn 74.422 mensen besmet geraakt met het nieuwe coronavirus en zijn 1823 mensen er aan gestorven.
Meer uit Buitenland
BARCELONA (ANP) - Zwaar noodweer heeft in Catalonië in de nacht van zaterdag op zondag tot overstromingen en grote verkeersproblemen geleid. Straten in en rond Barcelona liepen onder water en wegen werden afgesloten, melden Spaanse media, waaronder El País.
32 minuten geledenITHACA (ANP) - De rector van Cornell University heeft maatregelen beloofd na de ophef over de vermeende groepsverkrachting van een studente in 2024. "Dit zal geen moment zijn dat zomaar voorbijgaat", zei Michael Kotlikoff zaterdag in een videoboodschap van acht minuten.
37 minuten geledenSANAA (ANP/RTR) - Jemenitische strijdkrachten van de internationaal erkende regering hebben aanvallen uitgevoerd op de Houthi's in de hoofdstad Sanaa en de noordelijke provincie Saada. Dat meldde een woordvoerder van de strijdkrachten in de nacht van zaterdag op zondag.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben twee leden van de Iraanse delegatie bij de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties het land uitgezet. Ze waren ondanks een bevel om te vertrekken in de VS gebleven, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken zaterdag.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft zaterdag geprobeerd de leider van Hamas in Gaza te doden met een luchtaanval op een appartement. Volgens lokale functionarissen stierven vijf mensen door de aanval. Het is onduidelijk of Hamaskopstuk Ali al-Amoudi nog leeft.
9 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de Indiase piloot van het flydubai-toestel dat woensdag een noodlanding maakte, uitgenodigd voor een bezoek aan Israël. Hij wil Smit Machchhar ontvangen als eregast.
10 uur geledenRIGA (ANP/RTR) - In Letland heeft de partij van premier Andris Kulbergs volgens exitpolls de verkiezingen gewonnen met een onverwacht ruime marge. De verkiezingen stonden voor een belangrijk deel in het teken van waarschuwingen voor mogelijke Russische agressie.
11 uur geleden