Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwitserland slaat aanval Servië af en gaat naar achtste finales

Zwitserland slaat aanval Servië af en gaat naar achtste finales

DOHA (ANP) - Zwitserland is doorgedrongen tot de achtste finales van het WK voetbal. De ploeg van Murat Yakin versloeg in een vermakelijke en bij vlagen verhitte wedstrijd Servië met 3-2. Servië is uitgeschakeld na de nederlaag.

Met de overwinning komt Zwitserland op 6 punten, net als groepswinnaar Brazilië dat een beter doelsaldo heeft. Kameroen, dat verrassend met 1-0 te sterk was voor Brazilië, eindigt met 4 punten, Servië heeft 1 punt.

Zwitserland wist dat het gelijk mocht spelen tegen Servië, als Brazilië niet zou verliezen van Kameroen. Servië moest winnen en hopen dat Brazilië zijn sportieve plicht zou doen. De wetenschap dat alles nog mogelijk was, zorgde voor een open duel. Na twintig seconden was het al bijna raak voor Zwitserland, maar Breel Embolo stuitte op keeper Vanja Milinković-Savić. De doelman was echter kansloos na twintig minuten op een van richting veranderd schot van Xherdan Shaqiri, 1-0.

Drang Servië

Aleksandar Mitrović, die al een keer de paal had geraakt, kopte vijf minuten later op aangeven van Ajacied Dusan Tadić de 1-1 binnen. Servië had vervolgens even het ticket voor de knock-outfase in handen na de 2-1 van Dusan Vlahović. De aanvaller scoorde na opnieuw goed werk van Tadić. Vlak voor rust trok Embolo echter de stand weer gelijk, 2-2.

Zwitserland ging in de tweede helft meteen verder waar het was gebleven. Na een vloeiende aanval en een fraaie assist met de hak van Ruben Vargas maakte Remo Freuler de 3-2. Met het wegvloeien van de krachten werden de kansen minder en liepen de gemoederen hoger op, gescoord werd er echter niet meer.

Meer uit Voetbal

Chelsea geeft 2-0-voorsprong weg en speelt gelijk tegen Leeds

LONDEN (ANP) - Chelsea heeft in de thuiswedstrijd tegen Leeds United genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De nummer 5 van de Premier League zag op Stamford Bridge de bezoekers in het laatste kwart van het duel terugkomen van een 2-0-achterstand: 2-2.

9 uur geleden
Slot beleeft 'zwaarste seizoen' met 'ondermaats' Liverpool

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot beleeft met Liverpool zijn zwaarste seizoen ooit. Dat gaf de Nederlandse coach toe op de persconferentie in aanloop naar de wedstrijd tegen Sunderland. "Dit is zonder twijfel mijn moeilijkste seizoen", zei Slot, die vorig jaar met Liverpool de titel veroverde in de Premier League. "In andere seizoenen die ik heb meegemaakt als coach waren er alleen maar positieve dingen. Dat we zo vaak verliezen, is uitzonderlijk. De spelers zijn er niet aan gewend en ik ook niet."

18 uur geleden
Fortuna Sittard lijft ervaren doelman Marsman in

SITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de selectie versterkt met Nick Marsman. De 35-jarige doelman komt transfervrij over na een avontuur in Japan en tekent een contract tot het einde van het seizoen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie. De doelman trainde dinsdag al mee met de groep.

21 uur geleden
PSV voorlopig zonder doelmannen Kovar en Olij

EINDHOVEN (ANP) - Doelman Matej Kovar van PSV is binnen enkele weken weer beschikbaar. De Tsjech heeft een blessure, maar er is sprake van lichte schade, meldt de koploper van de Eredivisie in een medische update. Kovar raakte vorige week geblesseerd in de laatste training voor het duel met FC Groningen.

22 uur geleden
Seizoen middenvelder Grealish (Everton) voorbij na voetoperatie

LIVERPOOL (ANP) - Middenvelder Jack Grealish komt dit seizoen niet meer in actie voor zijn club Everton. De 39-voudig Engels international is geopereerd aan een stressfractuur in zijn voet. "Ik wilde niet dat het seizoen zo zou eindigen, maar zo is voetbal nu eenmaal. Ik baal er enorm van", schreef Grealish (30) op sociale media. "De operatie is achter de rug en nu ligt alle focus op mijn herstel. Ik weet zeker dat ik fitter, sterker en beter terugkom dan voorheen."

23 uur geleden
Aanvaller Malen helpt AS Roma met twee doelpunten aan zege

ROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma aan een thuiszege op Cagliari (2-0) geholpen. De aanvaller maakte beide doelpunten in Stadio Olimpico van de Italiaanse hoofdstad.

1 dag geleden
Drie verdachten aangehouden voor geweld na FC Utrecht-Feyenoord

UTRECHT (ANP) - De politie heeft in totaal drie verdachten aangehouden voor het geweld dat ontstond na de voetbalwedstrijd tussen FC Utrecht en Feyenoord op zondagavond, meldt de politie. Eerder sprak de politie van twee aanhoudingen.

1 dag geleden