Zwitserland slaat aanval Servië af en gaat naar achtste finales
DOHA (ANP) - Zwitserland is doorgedrongen tot de achtste finales van het WK voetbal. De ploeg van Murat Yakin versloeg in een vermakelijke en bij vlagen verhitte wedstrijd Servië met 3-2. Servië is uitgeschakeld na de nederlaag.
Met de overwinning komt Zwitserland op 6 punten, net als groepswinnaar Brazilië dat een beter doelsaldo heeft. Kameroen, dat verrassend met 1-0 te sterk was voor Brazilië, eindigt met 4 punten, Servië heeft 1 punt.
Zwitserland wist dat het gelijk mocht spelen tegen Servië, als Brazilië niet zou verliezen van Kameroen. Servië moest winnen en hopen dat Brazilië zijn sportieve plicht zou doen. De wetenschap dat alles nog mogelijk was, zorgde voor een open duel. Na twintig seconden was het al bijna raak voor Zwitserland, maar Breel Embolo stuitte op keeper Vanja Milinković-Savić. De doelman was echter kansloos na twintig minuten op een van richting veranderd schot van Xherdan Shaqiri, 1-0.
Drang Servië
Aleksandar Mitrović, die al een keer de paal had geraakt, kopte vijf minuten later op aangeven van Ajacied Dusan Tadić de 1-1 binnen. Servië had vervolgens even het ticket voor de knock-outfase in handen na de 2-1 van Dusan Vlahović. De aanvaller scoorde na opnieuw goed werk van Tadić. Vlak voor rust trok Embolo echter de stand weer gelijk, 2-2.
Zwitserland ging in de tweede helft meteen verder waar het was gebleven. Na een vloeiende aanval en een fraaie assist met de hak van Ruben Vargas maakte Remo Freuler de 3-2. Met het wegvloeien van de krachten werden de kansen minder en liepen de gemoederen hoger op, gescoord werd er echter niet meer.
Meer uit Voetbal
ZESIT (ANP) - Doelman Etienne Vaessen van FC Groningen is ook in hoger beroep vrijgesproken na zijn rode kaart in het verloren bekerduel met Sparta Rotterdam (5-2) op 30 oktober. De keeper was al vrijgesproken door de onafhankelijke tuchtcommissie betaald voetbal, maar de aanklager betaald voetbal was het daarmee niet eens. De onafhankelijke commissie van beroep laat de vrijspraak staan.
47 minuten geledenWAALWIJK (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kijkt tevreden terug op de eerste helft van het oefenduel met Zuid-Korea, waarin de voetbalsters van Oranje al de 5-0-eindstand op het bord zetten. "Het was heel dynamisch en moeilijk te verdedigen. Dat is wat we graag willen zien. Maar ik hoopte stiekem toch wel dat we iets meer getest zouden worden", zei Veurink na het oefenduel in Waalwijk.
13 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Vivianne Miedema kan zich niet herinneren wanneer ze voor het laatst met zo'n goed gevoel op het veld stond bij Oranje. Na een periode van twijfels over haar toekomst als international scoorde de topscorer aller tijden van het Nederlands elftal dinsdag tegen Zuid-Korea (5-0) al voor rust vier keer. "Dit is weer de Vivianne Miedema die zich helemaal goed voelt op het veld", zei de aanvalster na het oefenduel in Waalwijk.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal vindt dat de politiek strengere regels moet maken en die moet handhaven om vuurwerkacties zoals afgelopen zondag bij Ajax-FC Groningen te voorkomen. Dat zei hij bij Pauw & De Wit. "Het is een maatschappelijk probleem. Dit heeft met normen en waarden te maken."
14 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de koppositie in La Liga verstevigd door een zege op Atlético Madrid. In Camp Nou eindigde de topper in 3-1 voor de thuisploeg van coach Hansi Flick.
14 uur geledenDORTMUND (ANP) - Bayer Leverkusen heeft in het Duitse bekertoernooi Borussia Dortmund uitgeschakeld in de achtste finales. In Dortmund werd het 1-0 voor de bezoekers, waar Mark Flekken het doel schoon hield.
14 uur geledenWAALWIJK (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in hun laatste wedstrijd van het jaar met ruime cijfers gewonnen van een zwak Zuid-Korea. Het oefenduel in Waalwijk eindigde in 5-0. Oranjes topscorer aller tijden Vivianne Miedema blonk uit met vier treffers voor rust.
15 uur geleden