Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwitserland slaat aanval Servië af en gaat naar achtste finales

Zwitserland slaat aanval Servië af en gaat naar achtste finales

DOHA (ANP) - Zwitserland is doorgedrongen tot de achtste finales van het WK voetbal. De ploeg van Murat Yakin versloeg in een vermakelijke en bij vlagen verhitte wedstrijd Servië met 3-2. Servië is uitgeschakeld na de nederlaag.

Met de overwinning komt Zwitserland op 6 punten, net als groepswinnaar Brazilië dat een beter doelsaldo heeft. Kameroen, dat verrassend met 1-0 te sterk was voor Brazilië, eindigt met 4 punten, Servië heeft 1 punt.

Zwitserland wist dat het gelijk mocht spelen tegen Servië, als Brazilië niet zou verliezen van Kameroen. Servië moest winnen en hopen dat Brazilië zijn sportieve plicht zou doen. De wetenschap dat alles nog mogelijk was, zorgde voor een open duel. Na twintig seconden was het al bijna raak voor Zwitserland, maar Breel Embolo stuitte op keeper Vanja Milinković-Savić. De doelman was echter kansloos na twintig minuten op een van richting veranderd schot van Xherdan Shaqiri, 1-0.

Drang Servië

Aleksandar Mitrović, die al een keer de paal had geraakt, kopte vijf minuten later op aangeven van Ajacied Dusan Tadić de 1-1 binnen. Servië had vervolgens even het ticket voor de knock-outfase in handen na de 2-1 van Dusan Vlahović. De aanvaller scoorde na opnieuw goed werk van Tadić. Vlak voor rust trok Embolo echter de stand weer gelijk, 2-2.

Zwitserland ging in de tweede helft meteen verder waar het was gebleven. Na een vloeiende aanval en een fraaie assist met de hak van Ruben Vargas maakte Remo Freuler de 3-2. Met het wegvloeien van de krachten werden de kansen minder en liepen de gemoederen hoger op, gescoord werd er echter niet meer.

Meer uit Voetbal

Arsenal bereikt finale Champions League door zege op Atlético

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.

7 uur geleden
International Simons geopereerd aan rechterknie

LONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.

8 uur geleden
Willem II wint eerste duel met RKC Waalwijk in play-offs met 1-0

WAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.

9 uur geleden
NAC Breda accepteert uitspraak en ziet af van verdere procedures

BREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.

10 uur geleden
Bayern-coach Kompany op zijn hoede voor jong PSG

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.

11 uur geleden
Trainer Terzic volgt Valverde na dit seizoen op bij Athletic Club

BILBAO (ANP/DPA) - Voormalig Borussia Dortmund-trainer Edin Terzic gaat volgend seizoen aan de slag bij het Spaanse Athletic Club uit Bilbao. De 43-jarige Duitser is de opvolger van Ernesto Valverde, die eerder bekendmaakte deze zomer te vertrekken. Athletic staat achtste in La Liga en kan zich nog plaatsen voor Europees voetbal.

16 uur geleden
City zet titel op het spel met puntenverlies tegen Everton

LIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.

1 dag geleden