Zwitserland slaat aanval Servië af en gaat naar achtste finales
DOHA (ANP) - Zwitserland is doorgedrongen tot de achtste finales van het WK voetbal. De ploeg van Murat Yakin versloeg in een vermakelijke en bij vlagen verhitte wedstrijd Servië met 3-2. Servië is uitgeschakeld na de nederlaag.
Met de overwinning komt Zwitserland op 6 punten, net als groepswinnaar Brazilië dat een beter doelsaldo heeft. Kameroen, dat verrassend met 1-0 te sterk was voor Brazilië, eindigt met 4 punten, Servië heeft 1 punt.
Zwitserland wist dat het gelijk mocht spelen tegen Servië, als Brazilië niet zou verliezen van Kameroen. Servië moest winnen en hopen dat Brazilië zijn sportieve plicht zou doen. De wetenschap dat alles nog mogelijk was, zorgde voor een open duel. Na twintig seconden was het al bijna raak voor Zwitserland, maar Breel Embolo stuitte op keeper Vanja Milinković-Savić. De doelman was echter kansloos na twintig minuten op een van richting veranderd schot van Xherdan Shaqiri, 1-0.
Drang Servië
Aleksandar Mitrović, die al een keer de paal had geraakt, kopte vijf minuten later op aangeven van Ajacied Dusan Tadić de 1-1 binnen. Servië had vervolgens even het ticket voor de knock-outfase in handen na de 2-1 van Dusan Vlahović. De aanvaller scoorde na opnieuw goed werk van Tadić. Vlak voor rust trok Embolo echter de stand weer gelijk, 2-2.
Zwitserland ging in de tweede helft meteen verder waar het was gebleven. Na een vloeiende aanval en een fraaie assist met de hak van Ruben Vargas maakte Remo Freuler de 3-2. Met het wegvloeien van de krachten werden de kansen minder en liepen de gemoederen hoger op, gescoord werd er echter niet meer.
Meer uit Voetbal
BOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.
5 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.
8 uur geledenLYON (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor de derde keer op rij verloren in de Europa League. De ploeg van trainer Melvin Boel ging bij Olympique Lyon onderuit met 2-1.
8 uur geledenLAUSANNE (ANP/Belga) - Supportersorganisatie Football Supporters Europe (FSE) klaagt over 'buitensporige' ticketprijzen voor het WK voetbal van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. FSE roept de FIFA op om onmiddellijk de ticketverkoop te stoppen, in overleg te treden met alle betrokken partijen en de prijsstructuur opnieuw te bekijken.
10 uur geledenPRISTINA (ANP) - AZ heeft in de Conference League tegen FC Drita de derde overwinning geboekt. In Pristina in Kosovo wonnen de Alkmaarders met 3-0. De ploeg van trainer Maarten Martens is met 9 punten na vijf wedstrijden dicht bij een vervolg in de Europese clubcompetitie.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook in de zesde speelronde in de Europa League niet kunnen winnen. Het elftal van trainer Ron Jans verloor thuis in de Galgenwaard met 1-2 van Nottingham Forest, de nummer 17 uit de Premier League.
10 uur geledenRABAT (ANP) - PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine en Feyenoorder Oussama Targhalline zijn door bondscoach Walid Regragui geselecteerd voor het nationale elftal van Marokko voor de Afrika Cup. Dat betekent dat PSV en Feyenoord de spelers van half december tot en met mogelijk 18 januari missen.
15 uur geleden