Zwitserland organiseert in 2025 EK voetbal voor vrouwen
LISSABON (ANP) - Het volgende EK voetbal voor vrouwen vindt in 2025 plaats in Zwitserland. Het bestuur van de Europese voetbalbond UEFA gaf Zwitserland de voorkeur boven drie andere kandidaten: Frankrijk, Polen en een gezamenlijk 'bid' van Denemarken, Finland, Noorwegen en Zweden. De beoogde speelsteden zijn Genève, Zürich, Bern, Basel, Thun, Luzern, Sion en St. Gallen.
Het toernooi gaat vier weken duren en wordt gespeeld in de maanden juni en juli. Er nemen zestien landen deel. "Dit is een historische dag voor Zwitserland en voor het vrouwenvoetbal", zo reageerde de voetbalbond van het land. "Het zal de ontwikkeling van deze sport alleen maar ten goede komen." In 2008 organiseerde Zwitserland al eens het EK voor mannen, in samenwerking met Oostenrijk. In 1954 vond in Zwitserland het wereldkampioenschap voetbal (voor mannen) plaats.
Vorig jaar vond het EK in Engeland plaats. De Engelse voetbalsters wonnen toen onder leiding van bondscoach Sarina Wiegman op Wembley de Europese titel. Vijf jaar eerder had Wiegman met Nederland ook al het EK in eigen land gewonnen. De 'Leeuwinnen' bleven als titelverdediger in Engeland steken in de kwartfinales.
WK 2027
Komende zomer is in Australië en Nieuw-Zeeland het WK voor vrouwen. De Nederlandse voetbalsters hebben zich daarvoor geplaatst en spelen in de groep tegen Portugal, Vietnam en de Verenigde Staten.
Nederland heeft zich samen met Duitsland en België kandidaat gesteld voor de organisatie van het WK 2027.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de halve finales van de League Cup bereikt. The Gunners wonnen in eigen huis na strafschoppen van Crystal Palace. Arsenal-doelman Kepa Arrizabalaga was de gevierde man nadat hij de strafschop van Maxence Lacroix stopte.
4 uur geledenFÈS (ANP) - Nigeria heeft in de eerste wedstrijd van groep C in de Afrika Cup de favorietenrol met moeite waargemaakt. Het elftal van bondscoach Eric Chelle was in de stromende regen in het Marokkaanse Fès met 2-1 te sterk voor Tanzania. Tunesië en Oeganda zijn de andere landen in de groep. Die spelen dinsdagavond tegen elkaar.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Marcel Brands (63) blijft tot medio 2029 algemeen directeur van PSV. Dat heeft de Eindhovense voetbalclub in een persbericht bekendgemaakt. Brands heeft zijn contract met twee jaar verlengd. "Ik voel me fit, heb veel plezier in mijn werk en PSV voelt als mijn club. Samen met het directieteam en alle medewerkers wil ik verder bouwen aan een sterke toekomst", stelt hij.
8 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid heeft de 19-jarige Endrick tot het einde van het seizoen verhuurd aan Olympique Lyon. Dat melden beide clubs. Met de huur is 1 miljoen euro gemoeid.
8 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB heeft het competitieduel tussen Go Ahead Eagles en sc Heerenveen van zondag 25 januari uitgesteld. Dat gebeurde op verzoek van de club uit Deventer, die enkele dagen daarvoor en daarna moet spelen in de Europa League. De wedstrijd wordt op woensdag 11 februari ingehaald in de Adelaarshorst.
14 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot verwacht spits Alexander Isak "een paar maanden" te moeten missen na zijn enkeloperatie en kuitbeenbreuk. De 26-jarige Zweed liep de blessure op bij een volgens Slot "roekeloze tackle" van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven afgelopen weekend.
16 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Alexander Isak is aan een enkel geopereerd. Tijdens de ingreep bleek dat de spits van Liverpool zaterdag in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur ook een breuk in zijn kuitbeen had opgelopen. Liverpool kan nog niet zeggen hoelang hij uit de roulatie is.
1 dag geleden