Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwitserland organiseert in 2025 EK voetbal voor vrouwen

Zwitserland organiseert in 2025 EK voetbal voor vrouwen

LISSABON (ANP) - Het volgende EK voetbal voor vrouwen vindt in 2025 plaats in Zwitserland. Het bestuur van de Europese voetbalbond UEFA gaf Zwitserland de voorkeur boven drie andere kandidaten: Frankrijk, Polen en een gezamenlijk 'bid' van Denemarken, Finland, Noorwegen en Zweden. De beoogde speelsteden zijn Genève, Zürich, Bern, Basel, Thun, Luzern, Sion en St. Gallen.

Het toernooi gaat vier weken duren en wordt gespeeld in de maanden juni en juli. Er nemen zestien landen deel. "Dit is een historische dag voor Zwitserland en voor het vrouwenvoetbal", zo reageerde de voetbalbond van het land. "Het zal de ontwikkeling van deze sport alleen maar ten goede komen." In 2008 organiseerde Zwitserland al eens het EK voor mannen, in samenwerking met Oostenrijk. In 1954 vond in Zwitserland het wereldkampioenschap voetbal (voor mannen) plaats.

Vorig jaar vond het EK in Engeland plaats. De Engelse voetbalsters wonnen toen onder leiding van bondscoach Sarina Wiegman op Wembley de Europese titel. Vijf jaar eerder had Wiegman met Nederland ook al het EK in eigen land gewonnen. De 'Leeuwinnen' bleven als titelverdediger in Engeland steken in de kwartfinales.

WK 2027

Komende zomer is in Australië en Nieuw-Zeeland het WK voor vrouwen. De Nederlandse voetbalsters hebben zich daarvoor geplaatst en spelen in de groep tegen Portugal, Vietnam en de Verenigde Staten.

Nederland heeft zich samen met Duitsland en België kandidaat gesteld voor de organisatie van het WK 2027.

Meer uit Voetbal

PEC verwacht snel eerste misdragende fans te kunnen identificeren

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.

1 uur geleden
Bayern München komende weken zonder talent Karl

MÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.

5 uur geleden
Slot voelt bij Liverpool steun van beleidsbepalers en fans

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot van Liverpool voelt zich nog altijd gesteund door de beleidsbepalers en de supporters van de club. De regerend kampioen is bezig aan een teleurstellend seizoen en heeft alleen in de Champions League nog een kans op een prijs.

5 uur geleden
Assistent-bondscoach Polen op 49-jarige leeftijd overleden

WARSCHAU (ANP/DPA) - De assistent-bondscoach van het Poolse voetbalelftal is overleden, meldt de Poolse voetbalbond PZPN. Jacek Magiera werd 49 jaar.

5 uur geleden
PSV neemt na 'bewustwordingsprogramma' weer fans mee naar Ajax

EINDHOVEN (ANP) - PSV neemt begin mei weer supporters mee naar de uitwedstrijd tegen Ajax. Vorig seizoen bleef het vak voor de fans van de Eindhovenaren leeg. PSV koos daarvoor "omdat meer tijd nodig was om een bewustwordingsprogramma rond antisemitisme goed te implementeren."

6 uur geleden
Schreuder ziet duel NEC - Feyenoord niet als cruciaal voor plek 2

NIJMEGEN (ANP) - Trainer Dick Schreuder van NEC ziet het duel met Feyenoord van zondag niet als cruciaal voor de uiteindelijke tweede plaats in de Eredivisie. "Die tweede plek wordt niet beslist in dit weekend", zei de coach in aanloop naar de wedstrijd tussen de nummers 2 en 3 van de ranglijst.

7 uur geleden
Geen straf voor Depay na gebruik telefoon op bank bij Corinthians

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft geen straf gekregen na het ongeoorloofde gebruik van zijn telefoon tijdens de wedstrijd van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1) in maart. Het Braziliaanse sporttribunaal STJD besloot de topscorer aller tijden van Oranje slechts een waarschuwing te geven.

8 uur geleden