Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwitserland organiseert in 2025 EK voetbal voor vrouwen

Zwitserland organiseert in 2025 EK voetbal voor vrouwen

LISSABON (ANP) - Het volgende EK voetbal voor vrouwen vindt in 2025 plaats in Zwitserland. Het bestuur van de Europese voetbalbond UEFA gaf Zwitserland de voorkeur boven drie andere kandidaten: Frankrijk, Polen en een gezamenlijk 'bid' van Denemarken, Finland, Noorwegen en Zweden. De beoogde speelsteden zijn Genève, Zürich, Bern, Basel, Thun, Luzern, Sion en St. Gallen.

Het toernooi gaat vier weken duren en wordt gespeeld in de maanden juni en juli. Er nemen zestien landen deel. "Dit is een historische dag voor Zwitserland en voor het vrouwenvoetbal", zo reageerde de voetbalbond van het land. "Het zal de ontwikkeling van deze sport alleen maar ten goede komen." In 2008 organiseerde Zwitserland al eens het EK voor mannen, in samenwerking met Oostenrijk. In 1954 vond in Zwitserland het wereldkampioenschap voetbal (voor mannen) plaats.

Vorig jaar vond het EK in Engeland plaats. De Engelse voetbalsters wonnen toen onder leiding van bondscoach Sarina Wiegman op Wembley de Europese titel. Vijf jaar eerder had Wiegman met Nederland ook al het EK in eigen land gewonnen. De 'Leeuwinnen' bleven als titelverdediger in Engeland steken in de kwartfinales.

WK 2027

Komende zomer is in Australië en Nieuw-Zeeland het WK voor vrouwen. De Nederlandse voetbalsters hebben zich daarvoor geplaatst en spelen in de groep tegen Portugal, Vietnam en de Verenigde Staten.

Nederland heeft zich samen met Duitsland en België kandidaat gesteld voor de organisatie van het WK 2027.

Meer uit Voetbal

FC Utrecht kan tegen Sparta geen einde maken aan negatieve reeks

UTRECHT (ANP) - Ron Jans is er opnieuw niet in geslaagd de negatieve reeks met FC Utrecht te doorbreken. De coach zag zijn elftal in De Galgenwaard met 1-0 verliezen van Sparta Rotterdam. FC Utrecht wist slechts vier van de laatste 24 officiële wedstrijden te winnen en is gezakt naar de elfde plek in de Eredivisie. Sparta steeg naar de zesde plaats.

32 minuten geleden
Feyenoord wint met nieuweling Deijl wel van Heracles Almelo

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie een slechte serie resultaten beëindigd met een overwinning op Heracles Almelo. De Rotterdammers waren in De Kuip met 4-2 te sterk voor de hekkensluiter, die onder leiding van trainer Ernest Faber de vierde achtereenvolgende nederlaag leed. Feyenoord nam de tweede plaats over van Ajax en heeft 14 punten minder dan koploper PSV.

33 minuten geleden
Feyenoord boekt tegen Heracles eerste competitiezege dit jaar

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie voor het eerst sinds begin december weer gewonnen. Het elftal van trainer Robin van Persie rekende in De Kuip af met hekkensluiter Heracles Almelo: 4-2.

38 minuten geleden
Feyenoord ziet met Watanabe weer verdediger uitvallen

ROTTERDAM (ANP) - De blessureproblemen bij Feyenoord houden voorlopig aan. Verdediger Tsuyoshi Watanabe viel zondag in de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo in de 63e minuut uit en werd vervangen door Thijs Kraaijeveld.

59 minuten geleden
Barcelona neemt na rust afstand van hekkensluiter Oviedo

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de eerste plaats in La Liga weer overgenomen van Real Madrid. De ploeg van aanvoerder Frenkie de Jong was in het eigen Camp Nou met 3-0 te sterk voor Real Oviedo, de laagst geklasseerde ploeg in de competitie.

1 uur geleden
Aston Villa maakt geen fout bij Newcastle United

NEWCASTLE (ANP) - Aston Villa heeft bij Newcastle United geen fout gemaakt in de strijd om de bovenste plaatsen. De nummer 3 van de ranglijst won met 2-0 op St. James' Park.

2 uur geleden
Debutant Bijlow draait met Genoa achterstand om in zege

GENUA (ANP) - Doelman Justin Bijlow heeft zijn debuut bij Genoa opgeluisterd met een zege. De ploeg van trainer Daniele De Rossi draaide een achterstand van 0-2 om in een 3-2-overwinning tegen tien man van Bologna.

2 uur geleden