Zwitserland organiseert in 2025 EK voetbal voor vrouwen
LISSABON (ANP) - Het volgende EK voetbal voor vrouwen vindt in 2025 plaats in Zwitserland. Het bestuur van de Europese voetbalbond UEFA gaf Zwitserland de voorkeur boven drie andere kandidaten: Frankrijk, Polen en een gezamenlijk 'bid' van Denemarken, Finland, Noorwegen en Zweden. De beoogde speelsteden zijn Genève, Zürich, Bern, Basel, Thun, Luzern, Sion en St. Gallen.
Het toernooi gaat vier weken duren en wordt gespeeld in de maanden juni en juli. Er nemen zestien landen deel. "Dit is een historische dag voor Zwitserland en voor het vrouwenvoetbal", zo reageerde de voetbalbond van het land. "Het zal de ontwikkeling van deze sport alleen maar ten goede komen." In 2008 organiseerde Zwitserland al eens het EK voor mannen, in samenwerking met Oostenrijk. In 1954 vond in Zwitserland het wereldkampioenschap voetbal (voor mannen) plaats.
Vorig jaar vond het EK in Engeland plaats. De Engelse voetbalsters wonnen toen onder leiding van bondscoach Sarina Wiegman op Wembley de Europese titel. Vijf jaar eerder had Wiegman met Nederland ook al het EK in eigen land gewonnen. De 'Leeuwinnen' bleven als titelverdediger in Engeland steken in de kwartfinales.
WK 2027
Komende zomer is in Australië en Nieuw-Zeeland het WK voor vrouwen. De Nederlandse voetbalsters hebben zich daarvoor geplaatst en spelen in de groep tegen Portugal, Vietnam en de Verenigde Staten.
Nederland heeft zich samen met Duitsland en België kandidaat gesteld voor de organisatie van het WK 2027.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).
17 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.
19 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.
20 uur geledenDENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.
1 dag geleden