Zwitserland op EK na sterke eerste helft langs Hongarije
KEULEN (ANP) - Zwitserland is het EK voetbal gestart met een 3-1-zege op Hongarije. In Keulen werd het verschil in de eerste helft gemaakt, met dank aan twee spelers die hun eerste interlandgoal achter hun naam kregen.
De Zwitsers namen na bijna een kwartier de leiding. Kwadwo Duah maakte in zijn tweede interland zijn eerste doelpunt. De aanvaller zou bij de steekbal van Michel Aebischer buitenspel hebben gestaan volgens de arbitrage, maar na ingrijpen van de VAR kon Zwitserland alsnog juichen.
Middenvelder Aebischer verdubbelde voor rust de marge met een geplaatst schot in de rechterhoek. Ook hij maakte zijn eerste doelpunt voor de nationale ploeg. Hongarije dwong weinig af en kende een zware opgave in de tweede helft.
Spanning
De ploeg van bondscoach Marco Rossi bracht de spanning echter toch terug. Spits Barnabás Varga miste eerst een enorme mogelijkheid, maar enkele minuten later kopte hij raak op aangeven van aanvoerder Dominik Szoboszlai. Zwitserland bleef in het vervolg met moeite overeind. In blessuretijd zorgde invaller Breel Embolo met de 3-1 voor opluchting.
Vrijdag won gastland Duitsland in dezelfde groep A overtuigend met 5-1 van Schotland. De Duitsers treffen de Hongaren woensdag in Stuttgart. Zwitserland speelt diezelfde dag opnieuw in Keulen, dan tegen de Schotten.
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/DPA) - Iran is vrijdag toch in Washington aanwezig bij de loting voor het WK voetbal. Volgens sportminister Ahmad Donjamali heeft bondscoach Amir Ghalenoei alsnog een visum gekregen en reist hij af naar de Amerikaanse hoofdstad.
19 minuten geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft na ruim een jaar onderhandelen een akkoord bereikt met de gemeente om meer zeggenschap te krijgen over het Rat Verlegh-stadion. De nummer 17 van de Eredivisie gaat de komende veertig jaar erfpacht betalen in plaats van huur en kan zich daardoor "gedragen als eigenaar", staat in een persbericht.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot ziet dat tegenstanders met een andere instelling naar Anfield komen dan afgelopen seizoen. "Teams die nu tegen ons spelen, denken dat ze een resultaat kunnen halen. En dat is dit seizoen al regelmatig gelukt. En zelfs onze moeizame overwinningen hebben hun vertrouwen gevoed dat er iets mogelijk is", zei Slot na het zwaarbevochten 1-1-gelijkspel tegen Sunderland van woensdag op eigen veld.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een derde thuisnederlaag op rij ternauwernood voorkomen. Florian Wirtz maakte in de competitiewedstrijd tegen Sunderland, via verdediger Nordi Mukiele, in de slotfase gelijk voor het elftal van trainer Arne Slot: 1-1. Een week eerder won PSV met 4-1 op Anfield en daarvoor was Nottingham Forest met 3-0 te sterk.
12 uur geledenBERLIJN (ANP) - Bayern München heeft in het Duitse bekertoernooi moeizaam de kwartfinales bereikt. Het elftal van trainer Vincent Kompany won in Berlijn met 3-2 van Union Berlin.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een thuiszege op Brentford geboekt. De koploper was met 2-0 te sterk.
13 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft zich als eerste geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De Alkmaarders maakten na rust een achterstand bij PEC Zwolle ongedaan: 1-3. Aanvoerder Sven Mijnans maakte twee doelpunten voor AZ.
13 uur geleden