Zwitserland op EK na sterke eerste helft langs Hongarije
KEULEN (ANP) - Zwitserland is het EK voetbal gestart met een 3-1-zege op Hongarije. In Keulen werd het verschil in de eerste helft gemaakt, met dank aan twee spelers die hun eerste interlandgoal achter hun naam kregen.
De Zwitsers namen na bijna een kwartier de leiding. Kwadwo Duah maakte in zijn tweede interland zijn eerste doelpunt. De aanvaller zou bij de steekbal van Michel Aebischer buitenspel hebben gestaan volgens de arbitrage, maar na ingrijpen van de VAR kon Zwitserland alsnog juichen.
Middenvelder Aebischer verdubbelde voor rust de marge met een geplaatst schot in de rechterhoek. Ook hij maakte zijn eerste doelpunt voor de nationale ploeg. Hongarije dwong weinig af en kende een zware opgave in de tweede helft.
Spanning
De ploeg van bondscoach Marco Rossi bracht de spanning echter toch terug. Spits Barnabás Varga miste eerst een enorme mogelijkheid, maar enkele minuten later kopte hij raak op aangeven van aanvoerder Dominik Szoboszlai. Zwitserland bleef in het vervolg met moeite overeind. In blessuretijd zorgde invaller Breel Embolo met de 3-1 voor opluchting.
Vrijdag won gastland Duitsland in dezelfde groep A overtuigend met 5-1 van Schotland. De Duitsers treffen de Hongaren woensdag in Stuttgart. Zwitserland speelt diezelfde dag opnieuw in Keulen, dan tegen de Schotten.
Meer uit Voetbal
RIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met een doelpunt teruggekeerd bij Al Nassr. De 41-jarige Portugees maakte de openingstreffer van het gewonnen uitduel met Al-Fateh (0-2).
34 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft het uitduel met Excelsior gewonnen dankzij twee treffers in de blessuretijd. Eerst scoorde spits Troy Parrott met een van richting veranderd schot, in de slotseconden kopte verdediger Penetra de 2-1 binnen.
37 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Oleksandr Zintsjenko heeft weinig plezier gehad aan zijn eerste duel in de basisformatie van Ajax. De linksback uit Oekraïne raakte al in de derde minuut van de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard geblesseerd en strompelde van het veld.
42 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Oleksandr Zintsjenko debuteert in de basisformatie van Ajax. De van Arsenal overgekomen speler uit Oekraïne begint om 20.00 uur aan het thuisduel met Fortuna Sittard.
1 uur geledenALMELO (ANP) - NAC Breda heeft een belangrijke zege in de strijd tegen degradatie uit de Eredivisie geboekt. De club won de uitwedstrijd tegen Heracles Almelo (0-1). Clint Leemans benutte in de tachtigste minuut een strafschop.
2 uur geledenBREMEN (ANP) - Bayern München-spits Harry Kane heeft in het gewonnen uitduel met Werder Bremen (0-3) zijn 499e en 500e doelpunt gemaakt van zijn carrière. De 32-jarige Engelsman opende in de 22e minuut de score vanaf de strafschopstip, drie minuten later gevolgd door een raak afstandsschot. Leon Goretzka bepaalde in de tweede helft de eindstand op 0-3.
3 uur geledenRIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo maakt zaterdag zoals verwacht zijn rentree bij Al Nassr. De 41-jarige Portugees begint als aanvoerder aan het uitduel met Al-Fateh.
4 uur geleden