Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwitserland op EK na sterke eerste helft langs Hongarije

Zwitserland op EK na sterke eerste helft langs Hongarije

KEULEN (ANP) - Zwitserland is het EK voetbal gestart met een 3-1-zege op Hongarije. In Keulen werd het verschil in de eerste helft gemaakt, met dank aan twee spelers die hun eerste interlandgoal achter hun naam kregen.

De Zwitsers namen na bijna een kwartier de leiding. Kwadwo Duah maakte in zijn tweede interland zijn eerste doelpunt. De aanvaller zou bij de steekbal van Michel Aebischer buitenspel hebben gestaan volgens de arbitrage, maar na ingrijpen van de VAR kon Zwitserland alsnog juichen.

Middenvelder Aebischer verdubbelde voor rust de marge met een geplaatst schot in de rechterhoek. Ook hij maakte zijn eerste doelpunt voor de nationale ploeg. Hongarije dwong weinig af en kende een zware opgave in de tweede helft.

Spanning

De ploeg van bondscoach Marco Rossi bracht de spanning echter toch terug. Spits Barnabás Varga miste eerst een enorme mogelijkheid, maar enkele minuten later kopte hij raak op aangeven van aanvoerder Dominik Szoboszlai. Zwitserland bleef in het vervolg met moeite overeind. In blessuretijd zorgde invaller Breel Embolo met de 3-1 voor opluchting.

Vrijdag won gastland Duitsland in dezelfde groep A overtuigend met 5-1 van Schotland. De Duitsers treffen de Hongaren woensdag in Stuttgart. Zwitserland speelt diezelfde dag opnieuw in Keulen, dan tegen de Schotten.

Meer uit Voetbal

Verdediger Luckassen debuteert in selectie van WK-deelnemer Ghana

ACCRA (ANP) - Derrick Luckassen is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Ghana. De verdediger, geboren in Amsterdam, heeft een uitnodiging ontvangen voor de oefenduels van eind deze maand tegen Oostenrijk en Duitsland.

1 uur geleden
Mbappé kan spelen voor Real tegen ManCity, Bellingham nog niet

MANCHESTER (ANP/AFP) - Aanvaller Kylian Mbappé kan spelen voor Real Madrid in de tweede wedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. Real-coach Álvaro Arbeloa maakte bekend dat Jude Bellingham, die wel is meegereisd naar Manchester, nog niet inzetbaar is. De Spanjaarden verdedigen in Engeland een 3-0-voorsprong.

12 uur geleden
SC Cambuur na zege stap dichter bij promotie naar Eredivisie

HELMOND (ANP) - SC Cambuur is een stap dichter bij promotie naar de Eredivisie. De ploeg van trainer Henk de Jong won met 1-0 bij Helmond Sport en heeft nog maar enkele punten nodig om definitief zeker te zijn van promotie.

12 uur geleden
Timber mist duel van Arsenal met Leverkusen in Champions League

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist dinsdag de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Bayer Leverkusen in de achtste finales van de Champions League. De verdediger viel zaterdag geblesseerd uit tijdens het gewonnen thuisduel met Everton (2-0) in de Premier League.

18 uur geleden
Trainer Guardiola ziet nog kansen voor City in Champions League

MANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola ziet nog kansen voor Manchester City in de Champions League. "In een voetbalwedstrijd kan er van alles gebeuren", zei hij op een persconferentie over de return van dinsdag tegen Real Madrid in de achtste finales. "Laten we eerst proberen om te winnen en dan zien we wel."

19 uur geleden
AC Milan verliest bij Lazio en verzuimt in te lopen op Inter

ROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.

1 dag geleden
Malen scoort opnieuw voor AS Roma maar verliest van Como

COMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.

1 dag geleden