Zwitserland op EK na sterke eerste helft langs Hongarije
KEULEN (ANP) - Zwitserland is het EK voetbal gestart met een 3-1-zege op Hongarije. In Keulen werd het verschil in de eerste helft gemaakt, met dank aan twee spelers die hun eerste interlandgoal achter hun naam kregen.
De Zwitsers namen na bijna een kwartier de leiding. Kwadwo Duah maakte in zijn tweede interland zijn eerste doelpunt. De aanvaller zou bij de steekbal van Michel Aebischer buitenspel hebben gestaan volgens de arbitrage, maar na ingrijpen van de VAR kon Zwitserland alsnog juichen.
Middenvelder Aebischer verdubbelde voor rust de marge met een geplaatst schot in de rechterhoek. Ook hij maakte zijn eerste doelpunt voor de nationale ploeg. Hongarije dwong weinig af en kende een zware opgave in de tweede helft.
Spanning
De ploeg van bondscoach Marco Rossi bracht de spanning echter toch terug. Spits Barnabás Varga miste eerst een enorme mogelijkheid, maar enkele minuten later kopte hij raak op aangeven van aanvoerder Dominik Szoboszlai. Zwitserland bleef in het vervolg met moeite overeind. In blessuretijd zorgde invaller Breel Embolo met de 3-1 voor opluchting.
Vrijdag won gastland Duitsland in dezelfde groep A overtuigend met 5-1 van Schotland. De Duitsers treffen de Hongaren woensdag in Stuttgart. Zwitserland speelt diezelfde dag opnieuw in Keulen, dan tegen de Schotten.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Spits Ayase Ueda heeft Feyenoord met vier treffers aan een overtuigende thuiszege op PEC Zwolle geholpen: 6-1. De ploeg van trainer Robin van Persie, die vorige week tegen Telstar de eerste overwinning boekte na vier nederlagen, stond halverwege het competitieduel al met 4-0 voor na onder meer een hattrick van Ueda.
5 uur geledenFORT LAUDERDALE (ANP) - Lionel Messi heeft met Inter Miami zijn eerste Amerikaanse landstitel gepakt. In de finale van de MLS klopte de ploeg van trainer Javier Mascherano voor eigen fans Vancouver Whitecaps met 3-1. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - Ferran Torres heeft FC Barcelona met een hattrick geholpen aan een 5-3-zege in de uitwedstrijd tegen Real Betis. Frenkie de Jong keerde na twee duels afwezigheid terug in de selectie van Barcelona en viel in de 63e minuut in.
7 uur geledenSITTARD (ANP) - Ajax heeft in het uitduel met Fortuna Sittard de tweede overwinning op rij geboekt. Na de 2-0-zege van dinsdag op FC Groningen, die volgde op vijf wedstrijden zonder overwinning, werd de ploeg van interim-trainer Fred Grim in Limburg geholpen door twee eigen doelpunten van Fortuna. Owen Wijndal bepaalde met zijn eerste treffer voor Ajax de eindstand op 1-3.
7 uur geledenLEEDS (ANP) - Liverpool is ook in het uitduel met degradatiekandidaat Leeds United tegen puntenverlies aangelopen. De bij de thuisploeg ingevallen Ao Tanaka bezorgde het team van trainer Arne Slot in de blessuretijd een volgende tegenvaller: 3-3.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de thuiswedstrijd tegen Como met 4-0 gewonnen. Door de zege gaat de ploeg uit Milaan voorlopig aan de leiding in de Serie A. Inter heeft nu 30 punten, 2 meer dan AC Milan en Napoli. De club uit Napels kan de leiding weer overnemen als het zondag wint van Juventus. AC Milan gaat maandag op bezoek bij Torino.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie houdt aanvoerder Sem Steijn ook tegen PEC Zwolle op de bank. Van Persie wijzigt zijn elftal in vergelijking met de uitwedstrijd tegen Telstar (1-2) van vorige week wel op twee plekken: Jordan Lotomba vervangt de geblesseerde rechtsback Bart Nieuwkoop en aanvaller Gonçalo Borges is de vervanger van Gaoussou Diarra.
8 uur geleden