Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwitserland nog niet klaar met renteverhogingen, Spanje wel

Zwitserland nog niet klaar met renteverhogingen, Spanje wel

ZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - Ook Zwitserland blijft last houden van een torenhoge inflatie. De Zwitserse centrale bank zal de rente naar verwachting opnieuw moeten verhogen om de stijgende consumentenprijzen te temperen, zegt centralebankpresident Thomas Jordan.

Het huidige monetaire beleid is "mogelijk niet strak genoeg" om prijsstabiliteit te verankeren, aldus Jordan tegen de Zwitserse omroep SRF.

Afgelopen week schroefde de bank de rente op met een kwartprocentpunt, de vijfde verhoging op rij. Door lenen duurder te maken, probeert ze de vraag in de economie af te remmen om zo de inflatie te beteugelen.

Hoogste niveau

In tegenstelling tot Zwitserland lijkt het in Spanje wel de goede kant op te gaan met de prijsontwikkelingen. De Spaanse minister van Economische Zaken Nadia Calviño zei zaterdag dat verdere renteverhogingen niet meer nodig zijn. Volgens haar neemt de toename van de consumentenprijzen daar snel af in de richting van de doelstelling van 2 procent van de Europese Centrale Bank (ECB). De Spaanse inflatie is inmiddels gedaald tot ongeveer 3 procent.

De ECB verhoogde vorige week de rente tot het hoogste niveau in meer dan twee decennia. Joachim Nagel, president van de centrale bank van Duitsland, heeft aangegeven dat de ECB mogelijk ook na de zomer de rente verder zal moeten verhogen om de inflatie in de eurozone aan te pakken.

Meer uit Financieel

Dsm zakt op beurs na verkoop dierentak, InPost wint na overname

AMSTERDAM (ANP) - Dsm-firmenich behoorde maandag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs. Het voedings- en gezondheidsbedrijf verkoopt de tak voor ingrediënten en vitamines voor diervoeding Animal Nutrition & Health (ANH) aan investeerder CVC Capital Partners. Dsm-firmenich verwacht 1,2 miljard euro te ontvangen uit de verkoop en houdt een belang van 20 procent in de afgestoten tak, waarvoor zo'n 8000 mensen werken. Het aandeel zakte 4 procent. CVC, dat ook deel uitmaakt van de AEX, klom 0,8 procent.

5 minuten geleden
Douaniers voeren dinsdagmiddag actie op Schiphol voor meer loon

SCHIPHOL (ANP) - Douaniers voeren dinsdagmiddag actie op Schiphol en de havens van Rotterdam en Vlissingen omdat ze een hoger salaris voor ambtenaren willen. Dit doen ze door tijdelijk extra controles uit te voeren, meldt vakbond FNV, ook namens CNV en AC Rijksvakbonden. De bonden waarschuwen dat de actie kan leiden tot flinke vertragingen voor reizigers en het goederenvervoer.

6 minuten geleden
Postkluisjesbedrijf InPost wordt overgenomen voor 7,8 miljard

AMSTERDAM (ANP) - Het aan de Amsterdamse aandelenbeurs genoteerde Poolse postkluisjesbedrijf InPost wordt overgenomen door een investeringsconsortium met onder meer investeringsmaatschappij Advent International en pakketbezorger FedEx. Met die deal is een bedrag gemoeid van 7,8 miljard euro, werd maandag bekendgemaakt.

59 minuten geleden
Oproep tot opstappen handelsminister VS om contacten Epstein

WASHINGTON (ANP/DPA) - Een Republikeins lid van het Huis van Afgevaardigden wil dat de Amerikaanse minister van Handel Howard Lutnick zijn functie neerlegt over diens vermeende contacten met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. Afgevaardigde Thomas Massie deed de oproep in een interview met CNN.

1 uur geleden
Uber gebruikt technologie Adyen voor Uber-kiosken op vliegvelden

AMSTERDAM (ANP) - Uber komt wereldwijd met eigen Uber-kiosken die draaien op technologie van het Nederlandse Adyen. Ze komen onder meer op grote luchthavens en in hotels. Om dit mogelijk te maken breiden de Amerikaanse taxi-app en het betalingsbedrijf hun samenwerking uit, werd maandag naar buiten gebracht.

1 uur geleden
Nikkei op record na verkiezingswinst Japanse premier Takaichi

TOKIO (ANP/AFP) - De aandelenbeurs in Tokio is maandag flink gestegen na de verkiezingsoverwinning van de Japanse premier Sanae Takaichi. Haar regeringscoalitie heeft volgens de Japanse publieke omroep NHK een tweederdemeerderheid behaald in het Lagerhuis van het parlement, bij de vervroegde verkiezingen die ze zelf had uitgeroepen.

1 uur geleden
Dsm-firmenich verkoopt diervoedingstak voor 2,2 miljard aan CVC

KAISERAUGST/MAASTRICHT (ANP) - Speciaalchemieconcern dsm-firmenich verkoopt de tak voor ingrediënten en vitamines voor diervoeding ter waarde van 2,2 miljard euro aan investeringsmaatschappij CVC Capital Partners. Na het afstoten van Animal Nutrition & Health (ANH) richt het Nederlands-Zwitserse bedrijf zich alleen nog op grondstoffen voor verzorgingsproducten en voedingssupplementen voor consumenten. CVC en dsm-firmenich zijn beide genoteerd in de Amsterdamse AEX-index.

1 uur geleden