Zwitserland nog niet klaar met renteverhogingen, Spanje wel
ZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - Ook Zwitserland blijft last houden van een torenhoge inflatie. De Zwitserse centrale bank zal de rente naar verwachting opnieuw moeten verhogen om de stijgende consumentenprijzen te temperen, zegt centralebankpresident Thomas Jordan.
Het huidige monetaire beleid is "mogelijk niet strak genoeg" om prijsstabiliteit te verankeren, aldus Jordan tegen de Zwitserse omroep SRF.
Afgelopen week schroefde de bank de rente op met een kwartprocentpunt, de vijfde verhoging op rij. Door lenen duurder te maken, probeert ze de vraag in de economie af te remmen om zo de inflatie te beteugelen.
Hoogste niveau
In tegenstelling tot Zwitserland lijkt het in Spanje wel de goede kant op te gaan met de prijsontwikkelingen. De Spaanse minister van Economische Zaken Nadia Calviño zei zaterdag dat verdere renteverhogingen niet meer nodig zijn. Volgens haar neemt de toename van de consumentenprijzen daar snel af in de richting van de doelstelling van 2 procent van de Europese Centrale Bank (ECB). De Spaanse inflatie is inmiddels gedaald tot ongeveer 3 procent.
De ECB verhoogde vorige week de rente tot het hoogste niveau in meer dan twee decennia. Joachim Nagel, president van de centrale bank van Duitsland, heeft aangegeven dat de ECB mogelijk ook na de zomer de rente verder zal moeten verhogen om de inflatie in de eurozone aan te pakken.
Meer uit Financieel
BEIJING/SINGAPORE (ANP/RTR) - China heeft minstens tien ladingen Amerikaanse sojabonen gekocht in contracten die sinds dinsdag zijn getekend. Dat meldt persbureau Reuters op basis van twee handelaren met kennis van de deals. Dit versterkt de piek in Chinese aankopen van Amerikaanse goederen na de recente dooi in de handelsbetrekkingen tussen de VS en China.
9 minuten geledenPALO ALTO (ANP/BLOOMBERG) - Computerfabrikant HP gaat de komende jaren duizenden banen schrappen. Het bedrijf kondigde aan dat 4000 tot 6000 banen zullen verdwijnen door meer gebruik te maken van AI-tools. Dat moet over drie jaar een jaarlijkse besparing van 1 miljard dollar opleveren.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nvidia hoorde dinsdag bij de verliezers op de aandelenbeurzen in New York, na een bericht dat Meta AI-chips van Google wil gebruiken. Nvidia domineert momenteel de sector voor AI-chips. Maar bedrijven zoals de eigenaar van Facebook en Instagram zoeken naar alternatieve chips om de afhankelijkheid van Nvidia te verminderen.
7 uur geledenCAMBRIDGE (ANP/BLOOMBERG) - Warner Music Group en AI-muziekstart-up Suno hebben een schikking getroffen in een auteursrechtszaak en zijn een samenwerking gestart voor het maken van muziek. Warner en andere grote platenlabels hebben Suno en zijn branchegenoot Udio vorig jaar aangeklaagd, omdat de start-ups auteursrechtelijk beschermd materiaal zouden hebben gebruikt in hun AI-platforms zonder compensatie voor de artiesten of bedrijven.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Adviseurs en bondgenoten van president Donald Trump zien Kevin Hassett als de favoriet om de volgende voorzitter van de Federal Reserve te worden. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen. Met Hassett zou Trump een nauwe bondgenoot bij de Amerikaanse centrale bank hebben die hij goed kent en vertrouwt, volgens de bronnen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse pantserhouwitsers krijgen netten die ze tegen kamikazedrones kunnen beschermen. Een Nederlands defensiebedrijf gaat die maken.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO eindigde dinsdag bovenaan de AEX-index, na de aankondiging komende jaren duizenden banen te schrappen. Daarmee wil de bank kosten verminderen en winstgevender worden. ABN AMRO maakte ook bekend dat het dochteronderneming Alfam, die persoonlijke leningen verstrekt, verkoopt aan Rabobank. Het aandeel kreeg er 6,5 procent bij.
12 uur geleden