Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwitserland nog niet klaar met renteverhogingen, Spanje wel

Zwitserland nog niet klaar met renteverhogingen, Spanje wel

ZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - Ook Zwitserland blijft last houden van een torenhoge inflatie. De Zwitserse centrale bank zal de rente naar verwachting opnieuw moeten verhogen om de stijgende consumentenprijzen te temperen, zegt centralebankpresident Thomas Jordan.

Het huidige monetaire beleid is "mogelijk niet strak genoeg" om prijsstabiliteit te verankeren, aldus Jordan tegen de Zwitserse omroep SRF.

Afgelopen week schroefde de bank de rente op met een kwartprocentpunt, de vijfde verhoging op rij. Door lenen duurder te maken, probeert ze de vraag in de economie af te remmen om zo de inflatie te beteugelen.

Hoogste niveau

In tegenstelling tot Zwitserland lijkt het in Spanje wel de goede kant op te gaan met de prijsontwikkelingen. De Spaanse minister van Economische Zaken Nadia Calviño zei zaterdag dat verdere renteverhogingen niet meer nodig zijn. Volgens haar neemt de toename van de consumentenprijzen daar snel af in de richting van de doelstelling van 2 procent van de Europese Centrale Bank (ECB). De Spaanse inflatie is inmiddels gedaald tot ongeveer 3 procent.

De ECB verhoogde vorige week de rente tot het hoogste niveau in meer dan twee decennia. Joachim Nagel, president van de centrale bank van Duitsland, heeft aangegeven dat de ECB mogelijk ook na de zomer de rente verder zal moeten verhogen om de inflatie in de eurozone aan te pakken.

Meer uit Financieel

Leiders G7 gaan praten over vrijgave strategische oliereserves

PARIJS (ANP/AFP) - De leiders van de G7-landen gaan woensdagmiddag praten over een mogelijke vrijgave van strategische oliereserves vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat overleg via videoverbinding wordt voorgezeten door de Franse president Emmanuel Macron. Frankrijk is momenteel voorzitter van de G7.

17 minuten geleden
Nederland moet noodvoorraad gas opbouwen, zegt Gasunie

GRONINGEN (ANP) - Gasnetbeheerder Gasunie heeft de regering opgeroepen om een strategische noodvoorraad voor gas op te bouwen. Onderzoek wijst namelijk uit dat aanvullende maatregelen nodig zijn om een mogelijk gastekort op te kunnen vangen, mocht er een maandenlange verstoring in de gasaanvoer optreden.

1 uur geleden
Orderboek defensieconcern Rheinmetall groeit hard

DÜSSELDORF (ANP) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall heeft zijn orderboek vorig jaar hard zien groeien naar een nieuw record. Door de grote investeringen in Europa in herbewapening ontvangt het bedrijf veel opdrachten. Volgens Rheinmetall was het orderboek eind vorig jaar 63,8 miljard euro waard. Dat is een toename van 36 procent vergeleken met een jaar eerder.

1 uur geleden
Von der Leyen: oorlog kostte EU al 3 miljard extra voor energie

STRAATSBURG (ANP) - De eerste tien dagen oorlog in het Midden-Oosten hebben de Europese belastingbetaler al "3 miljard euro extra aan import van fossiele brandstoffen gekost", stelt voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen. "Dat is de prijs van onze afhankelijkheid" van de import van energie, stelt ze in een toespraak in het Europees Parlement.

1 uur geleden
AEX-index opent licht lager na flinke plus dag eerder

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag licht lager geopend. Daarmee werd een stapje teruggedaan van de flinke plus een dag eerder toen de hoofdgraadmeter op het Damrak net boven de grens van 1000 punten sloot.

1 uur geleden
Derde recordjaarwinst op rij voor bedrijf achter Zara en Bershka

ARTEIXO (ANP/AFP) - Inditex, de eigenaar van kledingwinkelketens als Zara, Bershka, Pull&Bear, Stradivarius en Massimo Dutti, heeft in het afgelopen boekjaar opnieuw zijn hoogste winst ooit geboekt. Dat is de derde keer op rij voor een van de grootste kledingverkopers ter wereld, ondanks dat het bedrijf te maken heeft met felle concurrentie van onder meer fastfashionwebwinkel Shein.

1 uur geleden
Succes nieuwe Pokémon-game stuwt beurswaarde Nintendo

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Nintendo was woensdag een grote winnaar op de beurs in Japan dankzij het succes van de nieuwste game van Pokémon. Dat spel, genaamd Pokémon Pokopia, zou de verkoop van Nintendo's nieuwste console, de Switch 2, ook kunnen aanjagen, denken kenners.

2 uur geleden