Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwitserland naar laatste acht na eenvoudige zege op Italië

Zwitserland naar laatste acht na eenvoudige zege op Italië

BERLIJN (ANP) - Italië is op het EK voetbal onttroond. Zwitserland was in de achtste finales met 2-0 te sterk voor de titelverdediger en treft bij de laatste acht de winnaar van het duel tussen Engeland en Slowakije.

De Zwitsers, in de groepsfase tweede achter Duitsland, namen in Berlijn meteen het initiatief en vielen veelal over links aan. Breel Embolo kreeg op de rand van buitenspel een enorme kans, maar hij zag de Italiaanse doelman Gianluigi Donnarumma redding brengen.

De 1-0 viel alsnog, na 37 minuten spelen. Remo Freuler stond na een loopactie helemaal vrij in het zestienmetergebied van Italië, kreeg de bal op maat van Ruben Vargas en knalde met links raak. Op slag van rust voorkwam Donnarumma met behulp van de paal de 2-0 van Fabian Rieder uit een vrije trap.

De tweede Zwitserse goal kwam er toch en viel al aan het begin van de tweede helft. Vargas schoot de bal op fraaie wijze achter Donnarumma. De Italiaanse bondscoach Luciano Spalletti had dan wel - deels noodgedwongen - zes wijzigingen doorgevoerd in zijn basisformatie, maar het spel was ondermaats. De Zwitserse verdediger Fabian Schär leek nog bijna de spanning terug te brengen door bijna zijn eigen doelman Yann Sommer te passeren. De paal bracht redding.

In de slotfase kon Italië weinig meer uitrichten. Zwitserland bleef overeind en kan zich gaan voorbereiden op een duel met Engeland of Slowakije.

Meer uit Voetbal

Wereldkampioen Spanje in kwartfinale EK na rust langs Zwitserland

BERN (ANP) - Spanje staat in de halve finales van het Europees kampioenschap voetbal voor vrouwen. De regerend wereldkampioen schakelde in een uitverkocht stadion in Bern gastland Zwitserland uit: 2-0. De doelpunten vielen in de tweede helft. Spanje miste twee strafschoppen.

2 uur geleden
Ten Hag debuteert bij Bayer Leverkusen met ruime nederlaag

RIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Erik ten Hag heeft zijn eerste duel als trainer van Bayer Leverkusen ruim verloren. In Rio de Janeiro was Flamengo onder 20 met 5-1 te sterk.

3 uur geleden
FC Utrecht verliest oefenduel in aanloop naar Europese wedstrijd

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft een besloten oefenduel verloren. De ploeg van trainer Ron Jans verspeelde tegen Charleroi een voorsprong (1-2). Gjivai Zechiël maakte het doelpunt voor de ploeg uit de Domstad.

6 uur geleden
Oud-PSV'er Madueke bevestigt vertrek bij Chelsea

LONDEN (ANP/RTR) - Noni Madueke vertrekt bij Chelsea. De 23-jarige Brit maakt de overstap naar stadgenoot Arsenal. Dat bevestigen beide clubs.

7 uur geleden
FC Barcelona moet terugkeer in Camp Nou met maand uitstellen

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona moet wat langer wachten op een terugkeer in Camp Nou. De regerend Spaans landskampioen zou zondag 10 augustus in het gerenoveerde stadion de Joan Gamper Cup spelen, maar tegen die tijd zijn de vereiste vergunningen nog niet binnen.

7 uur geleden
Heracles Almelo haalt verdediger Van der Kust van Sparta

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft verdediger Djevencio van der Kust vastgelegd. De 24-jarige international van Suriname komt over van Sparta Rotterdam en tekende een contract voor drie seizoenen, met een optie voor een extra jaar.

9 uur geleden
Verdediger Hancko vertrekt voor een recordbedrag bij Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Dávid Hancko verlaat Feyenoord alsnog voor Al-Nassr. De centrale verdediger heeft van zijn Rotterdamse club toestemming gekregen om de laatste details van zijn transfer af te ronden.

10 uur geleden