Zwitserland naar laatste acht na eenvoudige zege op Italië
BERLIJN (ANP) - Italië is op het EK voetbal onttroond. Zwitserland was in de achtste finales met 2-0 te sterk voor de titelverdediger en treft bij de laatste acht de winnaar van het duel tussen Engeland en Slowakije.
De Zwitsers, in de groepsfase tweede achter Duitsland, namen in Berlijn meteen het initiatief en vielen veelal over links aan. Breel Embolo kreeg op de rand van buitenspel een enorme kans, maar hij zag de Italiaanse doelman Gianluigi Donnarumma redding brengen.
De 1-0 viel alsnog, na 37 minuten spelen. Remo Freuler stond na een loopactie helemaal vrij in het zestienmetergebied van Italië, kreeg de bal op maat van Ruben Vargas en knalde met links raak. Op slag van rust voorkwam Donnarumma met behulp van de paal de 2-0 van Fabian Rieder uit een vrije trap.
De tweede Zwitserse goal kwam er toch en viel al aan het begin van de tweede helft. Vargas schoot de bal op fraaie wijze achter Donnarumma. De Italiaanse bondscoach Luciano Spalletti had dan wel - deels noodgedwongen - zes wijzigingen doorgevoerd in zijn basisformatie, maar het spel was ondermaats. De Zwitserse verdediger Fabian Schär leek nog bijna de spanning terug te brengen door bijna zijn eigen doelman Yann Sommer te passeren. De paal bracht redding.
In de slotfase kon Italië weinig meer uitrichten. Zwitserland bleef overeind en kan zich gaan voorbereiden op een duel met Engeland of Slowakije.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
26 minuten geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-international Daryl Janmaat is na zijn voetballoopbaan verslaafd geraakt aan drugs. De 36-jarige voormalige rechtervleugelverdediger vertelt daarover in de documentaire 'Echte mannen huilen niet', die maandagmiddag in première ging in theater Tuschinski in Amsterdam.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Stije Resink heeft zondag een kruisbandblessure opgelopen in het uitduel met FC Volendam. De 22-jarige aanvoerder van FC Groningen staat voor een lange revalidatie.
4 uur geledenGOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.
8 uur geleden