Zwitserland naar laatste acht na eenvoudige zege op Italië
BERLIJN (ANP) - Italië is op het EK voetbal onttroond. Zwitserland was in de achtste finales met 2-0 te sterk voor de titelverdediger en treft bij de laatste acht de winnaar van het duel tussen Engeland en Slowakije.
De Zwitsers, in de groepsfase tweede achter Duitsland, namen in Berlijn meteen het initiatief en vielen veelal over links aan. Breel Embolo kreeg op de rand van buitenspel een enorme kans, maar hij zag de Italiaanse doelman Gianluigi Donnarumma redding brengen.
De 1-0 viel alsnog, na 37 minuten spelen. Remo Freuler stond na een loopactie helemaal vrij in het zestienmetergebied van Italië, kreeg de bal op maat van Ruben Vargas en knalde met links raak. Op slag van rust voorkwam Donnarumma met behulp van de paal de 2-0 van Fabian Rieder uit een vrije trap.
De tweede Zwitserse goal kwam er toch en viel al aan het begin van de tweede helft. Vargas schoot de bal op fraaie wijze achter Donnarumma. De Italiaanse bondscoach Luciano Spalletti had dan wel - deels noodgedwongen - zes wijzigingen doorgevoerd in zijn basisformatie, maar het spel was ondermaats. De Zwitserse verdediger Fabian Schär leek nog bijna de spanning terug te brengen door bijna zijn eigen doelman Yann Sommer te passeren. De paal bracht redding.
In de slotfase kon Italië weinig meer uitrichten. Zwitserland bleef overeind en kan zich gaan voorbereiden op een duel met Engeland of Slowakije.
Meer uit Voetbal
NEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.
6 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.
7 uur geledenNAPELS (ANP/AFP) - Trainer Antonio Conte van Napoli heeft een schorsing van twee duels gekregen na zijn rode kaart in de topper tegen koploper Internazionale. De 56-jarige coach werd zondag tijdens het gelijkspel (2-2) halverwege de tweede helft weggestuurd voor het beledigen van de officials.
9 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is voor één wedstrijd geschorst na zijn rode kaart in de gewonnen finale om de Spaanse Supercup tegen Real Madrid (3-2). De middenvelder van FC Barcelona mist door de schorsing het duel uit de achtste finales van de Copa del Rey met Racing Santander.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.
16 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.
18 uur geleden