Zwitserland naar laatste acht na eenvoudige zege op Italië
BERLIJN (ANP) - Italië is op het EK voetbal onttroond. Zwitserland was in de achtste finales met 2-0 te sterk voor de titelverdediger en treft bij de laatste acht de winnaar van het duel tussen Engeland en Slowakije.
De Zwitsers, in de groepsfase tweede achter Duitsland, namen in Berlijn meteen het initiatief en vielen veelal over links aan. Breel Embolo kreeg op de rand van buitenspel een enorme kans, maar hij zag de Italiaanse doelman Gianluigi Donnarumma redding brengen.
De 1-0 viel alsnog, na 37 minuten spelen. Remo Freuler stond na een loopactie helemaal vrij in het zestienmetergebied van Italië, kreeg de bal op maat van Ruben Vargas en knalde met links raak. Op slag van rust voorkwam Donnarumma met behulp van de paal de 2-0 van Fabian Rieder uit een vrije trap.
De tweede Zwitserse goal kwam er toch en viel al aan het begin van de tweede helft. Vargas schoot de bal op fraaie wijze achter Donnarumma. De Italiaanse bondscoach Luciano Spalletti had dan wel - deels noodgedwongen - zes wijzigingen doorgevoerd in zijn basisformatie, maar het spel was ondermaats. De Zwitserse verdediger Fabian Schär leek nog bijna de spanning terug te brengen door bijna zijn eigen doelman Yann Sommer te passeren. De paal bracht redding.
In de slotfase kon Italië weinig meer uitrichten. Zwitserland bleef overeind en kan zich gaan voorbereiden op een duel met Engeland of Slowakije.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen en technisch directeur van de club Mo Allach hebben aangifte gedaan van identiteitsfraude. Dat bevestigt een woordvoerder van de club donderdag na berichtgeving van RTV Noord en de NOS. Oplichters zouden zich op de transfermarkt hebben voorgedaan als Allach en zijn club en zo spelers en zaakwaarnemers om de tuin hebben geleid.
1 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sean Steur heeft Ajax definitief verruild voor Newcastle United. De 18-jarige middenvelder heeft bij de club uit de Premier League een contract voor vijf seizoenen getekend.
2 uur geledenCAÏRO (ANP/RTR) - De Egyptische voetbalbond heeft het contract met bondscoach Hossam Hassan verlengd. Volgens lokale media loopt het contract tot en met 2030. Egypte werd dinsdag uitgeschakeld in de achtste finales van het WK door Argentinië (2-3), door drie late doelpunten van de titelverdediger.
17 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Rafael Márquez is woensdag officieel aangesteld als nieuwe bondscoach van Mexico. De 47-jarige oud-international van Mexico was assistent onder Javier Aguirre, die maandag opstapte na de uitschakeling op het WK voetbal. De naam van Márquez werd al genoemd als waarschijnlijke opvolger.
18 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Başar Önal verruilt NEC voor het Franse LOSC Lille. Dat maakte de club uit Nijmegen bekend. De 22-jarige aanvaller had nog een contract tot medio 2028. NEC spreekt van een transferrecord voor de club.
19 uur geledenARNHEM (ANP) - Dick Schreuder heeft de Rinus Michels Award voor de beste coach van het afgelopen Eredivisieseizoen gewonnen. De 54-jarige trainer van NEC was samen met Anthony Correia (voorheen Telstar, nu FC Utrecht) en Peter Bosz van PSV genomineerd. Bosz mocht de prijs de afgelopen twee jaar in ontvangst nemen.
20 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft met "grote verslagenheid" gereageerd op het overlijden van clubicoon Leo van Veen. De oud-voetballer en -trainer overleed woensdag op 80-jarige leeftijd. Hij was al geruime tijd ziek.
20 uur geleden