Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwitserland naar laatste acht na eenvoudige zege op Italië

Zwitserland naar laatste acht na eenvoudige zege op Italië

BERLIJN (ANP) - Italië is op het EK voetbal onttroond. Zwitserland was in de achtste finales met 2-0 te sterk voor de titelverdediger en treft bij de laatste acht de winnaar van het duel tussen Engeland en Slowakije.

De Zwitsers, in de groepsfase tweede achter Duitsland, namen in Berlijn meteen het initiatief en vielen veelal over links aan. Breel Embolo kreeg op de rand van buitenspel een enorme kans, maar hij zag de Italiaanse doelman Gianluigi Donnarumma redding brengen.

De 1-0 viel alsnog, na 37 minuten spelen. Remo Freuler stond na een loopactie helemaal vrij in het zestienmetergebied van Italië, kreeg de bal op maat van Ruben Vargas en knalde met links raak. Op slag van rust voorkwam Donnarumma met behulp van de paal de 2-0 van Fabian Rieder uit een vrije trap.

De tweede Zwitserse goal kwam er toch en viel al aan het begin van de tweede helft. Vargas schoot de bal op fraaie wijze achter Donnarumma. De Italiaanse bondscoach Luciano Spalletti had dan wel - deels noodgedwongen - zes wijzigingen doorgevoerd in zijn basisformatie, maar het spel was ondermaats. De Zwitserse verdediger Fabian Schär leek nog bijna de spanning terug te brengen door bijna zijn eigen doelman Yann Sommer te passeren. De paal bracht redding.

In de slotfase kon Italië weinig meer uitrichten. Zwitserland bleef overeind en kan zich gaan voorbereiden op een duel met Engeland of Slowakije.

Meer uit Voetbal

Go Ahead Eagles neemt per direct afscheid van trainer Boel

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft per direct afscheid genomen van trainer Melvin Boel. De 39-jarige trainer had net zijn eerste seizoen afgemaakt en had nog een contract voor twee seizoenen in Deventer. "Na een intensieve en open evaluatie van het afgelopen seizoen kwamen beide partijen gezamenlijk tot de conclusie dat het beter is om uit elkaar te gaan", meldt de club.

40 minuten geleden
Spits Højlund blijft na huurperiode definitief bij Napoli

NAPELS (ANP) - Rasmus Højlund vervolgt zijn carrière bij Napoli. De 23-jarige aanvaller kwam het afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor de club uit Napels, die de Deen nu definitief overneemt van Manchester United.

8 uur geleden
FC Groningen neemt Hernes definitief over van Newcastle United

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft de Noor Travis Hernes definitief vastgelegd. De 20-jarige middenvelder werd het afgelopen seizoen al gehuurd van Newcastle United en kwam bij Groningen tot elf optredens, waarvan drie als basisspeler. Groningen heeft de koopoptie in het huurcontract gelicht en de voetballer voor vier jaar vastgelegd.

9 uur geleden
Nederlandse clubs leveren meer WK-deelnemers dan ooit

DEN HAAG (ANP) - Aan het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico doen meer spelers van Nederlandse clubs mee dan ooit. Uit de Eredivisie zijn 33 voetballers geselecteerd, uit de eerste divisie 5. Gezamenlijk is dat het dubbele van de 19 van het WK in 2022 in Qatar. Het komende wereldkampioenschap telt met 48 ook meer deelnemers dan ooit.

10 uur geleden
PSV'er Saibari twee keer trefzeker bij ruime oefenzege Marokko

RABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.

1 dag geleden
België boekt oefenzege in Kroatië in aanloop naar WK voetbal

RIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.

1 dag geleden
Ajax bevestigt komst Spaanse trainer Míchel voor twee seizoenen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.

1 dag geleden